Ženklai ir prietarai liko praeityje, šiuolaikinės mamos apsipirkinėti pradeda beveik iš karto, kai testas parodo dvi juosteles. Nerekomenduojame eiti į parduotuvę ar apsipirkti internetu be sąrašo. Galite ir nusipirkti daug ko nereikia, ir pamiršti tai, ko jums reikia. 7 nėštumo mėnesį arba iškart išėjus motinystės atostogų, metas pradėti ruošti viską, ko reikia: nuo sauskelnių ir vystyklų, baigiant erdviu transportu ir lova. Sąrašus suskirstėme į kelis mažesnius, kad jums būtų lengviau, taip pat pateikėme nedidelius komentarus.
Sąrašas, ko reikia gimdymo namuose mamai ir kūdikiui
Krepšį, kurį pasiimsite į gimdymo namus, rekomenduojama susikrauti po 30 nėštumo savaitės. Galima susikrauti du maišelius: svarbiausią, kurį nešitės į gimdymą, ir antrą, kurį kas nors atneš po gimdymo. Be to, būtinai apsilankykite savo gimdymo namų svetainėje, paprastai jie skelbia sąrašą, kas būtina ir leidžiama įstaigoje. Tais atvejais, kai gimdymo namai yra privatūs, greičiausiai prireiks tik mobiliojo telefono su pakrovėju ir dokumentais, o viskas ko reikia, bus išduota vietoje.
Naujagimiui reikės:
- higienos reikmenys: sauskelnės (apie 10 vnt. per dieną), drėgnos servetėlės, medžiaginės ir vienkartinės sauskelnės, kūdikių muilas ir kremas be kvapiųjų medžiagų ir dažiklių;
- drabužiai: 3–4 šliaužtinukai arba tiek pat glaustinukių, kojinių ir kelnyčių.
- drabužiai išrašymui (vadovaukitės sezonu ir atstumu nuo ligoninės iki automobilio). Jei išsirašote šaltuoju metų laiku, tuomet atminkite: patogiau mažylį su kombinezonu paguldyti į automobilinę kėdutę, nei apkloti antklode. Šiuolaikiniai kombinezonai patogiai atsisega, mažyliui nebus karšta.
Mamai reikės:
- patogūs žindymo marškinėliai kiekvienai dienai, 2 chalatai, kojinės, plaunamos šlepetės, speciali žindymo liemenėlė;
- rankšluostis dušui ir rankoms;
- įprastos apatinės kelnaitės, įklotai nėščiosioms ir krūtų įklotai;
- tualetinis popierius, drėgnos servetėlės, muilas, šampūnas, dantų pasta ir šepetėlis;
- viskas, ko reikia išvykstant (drabužiai, avalynė, kosmetika).
Būtinas sąrašas, kai grįšite namo
Nėštumo pabaigoje moteris pradeda „sukti lizdą“. Norisi pasistayti lovytę, išlyginti kūdikio sauskelnes ir drabužėlius, išdėlioti visus būsimo šeimos nario daiktus į komodą. Ką reikėtų nupirkti mažyliui?
- susitvarkykite miegamąją vietą – patogu, jei lovytė stovės šalia jūsų ar bus pristumiama. Tai taip pat gali būti lopšys;
- plokščias, tvirtas čiužinys;
- pasirinkite patalynę pagal čiužinio ar lopšio dydį;
- vystymo staliukas arba komoda su specialiu užklotu pervystymui;
- sauskelnių šalinimo konteineris yra labai patogus daiktas, jei sauskelnes ketinate naudoti namuose. Utilizatorius hermetiškai supakuoja sauskelnes į maišelį ir kambaryje nebus kvapų;
- radijo ar vaizdo auklė yra būtina, jei turite didelį butą ar privatų namą. Ji jums pasitarnaus ne vienerius metus. Tokia auklė – jūsų ramybė ir kūdikio saugumas. Tai puiki idėja dovanai!

Kūdikio drabužiai
Kiek mielų dalykų pasiuvama naujagimiams, kartais neįmanoma atsispirti: mergaitėms sniego baltumo ar blyškiai rožinės spalvos glaustinukės su krištoliniais karoliukais ir pūkuoto tiulio sijonėliai, berniukams glaustinukės-smokingai, kiek smagių užrašų – tėčio princesė, mamos laimė…. Visa tai palikite fotosesijai. Drabužių pasirinkimas kiekvienai dienai priklauso nuo asmeninių mamos pageidavimų, sezono ir temperatūros namuose bei lauke, tačiau svarbiausia, kad drabužiai būtų patogūs.
Taigi, ką pasirinkti naujagimiui. Jei mažylis didžiąją laiko dalį praleidžia su sauskelnėmis, pirmenybę teikite šliaužtinukams (kombinezonai su kojytėms ar be jų) arba glaustinukėms. Su jais patogu ir vaikščioti. Mažyliui be vystyklų patogiau užsidėti šliaužtinukus ir megztinius su sagomis. Ši apranga puikiai tinka vyresniems vaikams.
Pirmaisiais mėnesiais nepirkite per daug daiktų, vaikai auga labai greitai. Taip, ir kūdikiui gali būti per mažas jūsų perkamų drabužių dydis. Dažnai gimdymo namuose vaikai dėvi 62 dydžio drabužius, o 56 pasirodo labai maži.

Pirmam kartui pakaks:
- 4–5 bodžiukai arba slipai;
- 6-8 šliaužtinukai;
- 2-4 palaidinės su sagomis;
- 5–6 poros kojinių;
- 1-2 gaubtai;
- 1 komplektas drabužių išėjimui;
- 1 antklodė pagal sezoną;
- viršutiniai drabužiai.
Viskas ko reikia pasivaikščiojimui
Einant pasivaikščioti svarbiausi yra vežimėlis ir nešynė kūdikiui. Vežimėlį rinkitės pagal sezoną, kada mažylis jame praleis daugiausiai laiko. Taigi, žiemą gimusiems kūdikiams verta įsigyti vežimėlį-lopšį. O arčiau vasaros „perkelkite“ juos į paprastą vežimėlį. Jis lengvas ir jame nebus taip karšta, kaip vežimėlyje-lopšyje. Laikotarpiu nuo rudens iki pavasario rinkitės vežimėlius su dideliais pripučiamais ratais. Tokie vežimėliai užtikrina sklandesnį važiavimą ir mažylis nejaus drebėjimo nei duobėtame kaimo kelyje, nei ant trinkelių.
Neatmeskite kūdikio auto-lopšio pasirinkimo, net jei neturite automobilio. Metus laiko, pasinaudosite tokia nešiokle, kur nors vyksite ne vieną kartą: taksi, su artimaisiais, draugais. Išstudijuokite parduotuvių pasiūlymus ir išsirinkite patikimiausią bei saugiausią variantą. Perkant automobilinę kėdutę tai yra svarbiausia užduotis.

Ko reikia maitinimui
Žindančioms motinoms pirmiausia reikia pasirūpinti patogia vieta maitinimui. Tai gali būti sofa ir speciali pagalvė, arba atskira kėdė su kėdute kojoms. Jei planuojate pasidaryti „pieno banką“, įsigykite pientraukį ir pieno laikymo maišelius. Taip pat pravers krūtų įklotai ir spenelių kremas.

Mišiniais maitinamiems kūdikiams reikės:
- 3-4 buteliukai su žindukais;
- šepetėlis plovimui;
- buteliuko šildytuvas ir sterilizatorius yra neprivalomi, tačiau kai kurioms mamoms su jais patogiau ir ramiau.
Kūdikio pirmosios pagalbos vaistinėlė
Vaistus pirkite pasitarę su gydytoju. Mūsų sąraše tik viskas, ko reikia ir „ekstremaliu atveju“.
- vandenilio peroksidas bambos gydymui. Negalite naudoti briliantinės žalumos ir jodo, nes galite nepastebėti uždegiminio proceso, nes nematysite paraudimo.
- pasikonsultavę su pediatru turėkite vaistų temperatūrai mažinti. Apie tai galite paklausti jau gimdymo namuose;
- jūros vanduo nosiai arba fiziologinis tirpalas, kad išvalytumėte nosį, jei kūdikis sloguos;
- higieniniai krapštukai;
- priemonė nuo bėrimo;
- kempinės ir sterili vata;
- dujas pašalinti padės Windi dujų vamzdeliai;
- nosies aspiratorius NoseFrida. Naujagimiams uždžiūvę snargliukai nosyje gali išlikti kelias savaites. Su vatos tamponu jų pašalinti neįmanoma, reikia aspiratoriaus. NoseFrida tinka naujagimiams: turi saugų, suapvalintą galiuką, o vamzdelis atsiremia į šnervę, o ne įkišamas į vidų. Taigi nosies gleivinė nėra sužalojama, vadinasi, išvalius nosį kūdikiui diskomforto nekils. Vaikas supras, kad nosies valymas nėra skausmingas, o ateityje ši procedūra nesukels neigiamų emocijų.
Viskas ko reikia maudymui
- vonelė arba atramėlė vonioje įprastam maudymui;
- kūdikių muilas maudynėms;
- 2–3 dideli rankšluosčiai (galbūt su gobtuvu);
- jei reikia, aliejus, losjonas po maudynių.
Išvenkite apsipirkinėjimo streso prieš pat gimdymą. Dabar galite nusipirkti viską neišeidami iš namų. Visgi dažnai norisi ne tik pamatyti, bet ir pačiupinėti daugelį prekių savo rankomis. Todėl neatidėliokite pirkinių paskutinėms dienoms.
US