Vešlūs, švelnūs, stiprūs ir žvilgantys plaukai – tikra siekiamybė. Plaukų grožiui ir sveikatai įtakos turi daugybė veiksnių, – nuo genetikos iki mitybos, nuo gyvenimo būdo iki emocinės būklės. Visgi, kaip ir daugeliu atveju, didžiulė svarba tenka labai paprastam ir elementariam dalykui: nuosekliai nuolatinei plaukų ir galvos odos priežiūrai.
Taigi, pakalbėkime apie kasdienę plaukų priežiūrą, jos ypatumus ir, žinoma, svarbiausias jiems reikiamas priemones. Ką, kada ir kaip naudoti?
Nuo ko viskas prasideda?
Na, o nuo ko prasideda tinkama plaukų priežiūra? Atsakymas labai paprastas, – nuo šampūno! Juk sveiki ir gražūs plaukai visų pirma yra švarūs. Be to, plaukų priežiūra pirmiausia prasideda nuo galvos odos, o būtent jai labai svarbu, kaip ir kokį šampūną naudosite. Taigi, rinkitės plaukų tipui ir galvos odos būklei pritaikytą priemonę bei naudokite ją tinkamai: nepadauginkite ir nepagailėkite, švelniai įmasažuokite į galvos odą ir netrinkite ja pačių plaukų, – juos išplaus susidariusios putos. Šampūną itin kruopščiai išskalaukite ir, jei reikia, procedūrą pakartokite.
Besiriebaluojantiems plaukams reikės apimties suteiksiančio, balansuojančio, juos patikimai išplausiančio šampūno. Nors tokiems plaukams labai svarbu švara, visgi venkite itin agresyvių priemonių, nes gali pasireikšti priešingas poveikis, – galvos oda tik dar labiau sudirgs, plaukai ims intensyviau riebaluotis.
Sausiems, lūžinėjantiems, besiveliantiems plaukams reikės tokios priemonės, kuri tinkamai juos pamaitins ir sudrėkins bei puoselės galvos odą. Dažytiems plaukams svarbu naudoti specialiai tokiems plaukams pritaikytus šampūnus, – priešingu atveju, jie gali imti blukti, netekti žvilgesio ir elastingumo, imti sausėti, lūžinėti. Na, o normaliems plaukams taip pat reikia užtikrinti tinkamą priežiūrą ir rinktis juos puoselėjančiais ingredientais praturtintus gaminius.
Galvos odos priežiūrą verta paįvairinti giliai valančiais šampūnais, ypač jei naudojate tokias priemones kaip sausas šampūnas, putos, lakas ir panašiai. Tačiau tokio tipo gaminiu nepiktnaudžiaukite ir nenaudokite jo kasdien.
Jei susiduriate su tokiomis galvos odos problemomis kaip dirglumas, niežulys, pleiskanos, plaukų slinkimas, taip pat intensyvus riebalavimasis arba atvirkščiai – sausėjimas, jums prireiks šias problemas spręsti padėsiančios priemonės. Apskritai, šampūną reikėtų rinktis visų pirma atsižvelgiant į galvos odą ir jos būklę. O ką daryti tokiu atveju, jei galvos būklė ir plaukų tipas nesutampa? Juk galvos oda gali riebaluotis arba niežėti, o plaukai gali būti sausi ar pažeisti. Tuomet geriausia rinktis galvos odai pritaikytą šampūną, o plaukais pasirūpinti patikėti kitoms priemonėms.
Palepinkite pačius plaukus
Plaukų balzamas, kondicionierius, kaukė, aliejai, serumai tai – plaukų priežiūros priemonės, kurios rūpinasi pačia plaukų būkle ir sveika jų išvaizda. Taigi, jas rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, ko labiausiai reikia plaukams.
Balzamas, kondicionierius ar kaukė tepami iš karto po plovimo ant drėgnų plaukų, kuomet plauko žvynelis yra atsivėręs ir labiausiai pasirengęs įsisavinti naudingąsias medžiagas. Paprastai intensyviausia priežiūra pasižymi kaukės: jos giliai maitina ir drėkina plaukus, atstato jų struktūrą, gali padėti palaikyti spalvą.
Paprastai balzamai, kondicionieriai ir kaukės būna skirti tik plaukams, o ne galvos odai, tad juos reikėtų tepti tik ant pačių plaukų, jokiu būdu neliečiant šaknų, nebent gamintojas nurodo kitaip. Poveikiui labai svarbu ir tai, kiek laiko priemonę laikysite, tad visuomet laikykitės gamintojo nurodymų. Na ir, žinoma, rinkitės tokius kokybiškus produktus kaip Oribe plaukų priemonės.
Balzamai ir kondicionieriai turi kondicionuojančių savybių, tad jie palengvina iššukavimą, padeda užverti plauko žvynelius, priklausomai nuo poreikio, gali suteikti purumo arba glotnumo. Po kaukės taip pat rekomenduojama naudoti dar ir kondicionierių.