Suvargę mamytės plaukai

Ramunė Stankevičienė

„InHair “ specialistė Ramunė Stankevičienė

Nustatyta, kad net 87 proc. neseniai pagimdžiusių moterų plaukai kurį laiką stipriai slenka. Aptarsime, kaip reikia prižiūrėti po nėštumo pradėjusius slinkti ir plonėti plaukus.

„InHair “ specialistė Ramunė Stankevičienė.

Apie plaukus ir jų retėjimą

Žvilgantys ir vešlūs plaukai – kiekvienos moters svajonė. Kai kurioms ši svajonė yra savaime suprantamas dalykas, tačiau net ir gražių, žvilgančių plaukų savininkės po nėštumo pastebi, kad plaukai praranda spindesį, veliasi ir pradeda slinkti labiau, nei įprastai.

Paprastai per dieną žmogus netenka nuo 60 iki 100 plaukų. Plaukai iškrenta tuomet, kai vietoj jo ima augti naujas. Plaukų slinkimą gali lemti sezoniškumas – įprastai daugiau plaukų iškrenta pavasarį ar rudenį. Tai normali tendencija. Sunerimti vertėtų tuomet, kai plaukai slenka nuolatos, o suėmus maždaug 60 plaukų ir pirštais braukiant jų apačios link iškrenta ne 5 ar 6 plaukai, bet kur kas daugiau.

Plaukų slinkimo ir retėjimo priežasčių yra įvairių. Tai gali lemti paveldėjimas, hormonų pusiausvyros sutrikimai, susilpnėjusi imuninė sistema, prasta mityba, dažnas džiovinimas plaukų džiovintuvu, plaukų tiesinimas. Kai plaukai yra veikiami šių veiksnių, jie netenka sveikos išvaizdos, spindesio, pradeda retėti, plonėti.

Po nėštumo mamos dažniausia būna išsekusios, valgo mažiau įvairaus maisto, o hormoninė sistema išsiderina. Taigi susiduriama beveik su visais plaukų slinkimą lemiančiais aspektais. Todėl rekomenduojama valgyti daugiau baltyminio maisto (kiaušinių, pieno, riešutų, jogurto), į racioną įtraukti daugiau daržovių, kuriose yra plaukams labai reikalingų vitaminų.

Jeigu plaukai slenka gausiai, reikėtų konsultuotis su gydytoju arba asmeniniu plaukų stilistu. Net ir išsiaiškinus visas problemas, reikia nepamiršti naudoti tinkamas priemones plaukams, kurios padės sutvirtinti plaukus ir grąžins jiems sveiką išvaizdą ir tankumą.

mother-1245764

Po nėštumo susiduriama beveik su visais plaukų slinkimą lemiančiais aspektais

Slenkančių plaukų priežiūra

Pirmiausia po gimdymo rekomenduojama plaukus pakirpti ir naudoti priemones, skirtas sausiems, pažeistiems plaukams prižiūrėti.

Jeigu plaukai yra labai ploni, rekomenduojama naudoti plaukus pakeliančius ir jiems apimties suteikiančius šampūnus bei kondicionierius. Jie suteikia plaukams purumo ir vizualiai plaukų atrodo daugiau.

Efektyviausiai su slinkimu kovoti padeda kompleksinės priemonės, kurios atgaivina plaukus, saugo nuo pažeidimų ir skatina jų augimą. Taigi išsprendžia ne vieną, o kelias problemas vienu kartu. Kompleksines priemones dažniausiai sudaro šampūnas, plaukų balzamas bei gaiviklis plaukams. Renkantis šias priemones, reikia atkreipti dėmesį, kokiam plaukų tipui jos skirtos: sausiems, chemiškai paveiktiems, ploniems ar normaliems plaukams. Tinkamai pasirinkę priemones, sulauksite teigiamų rezultatų: plaukai taps vešlesni ir tankesni. Minėtomis priemonėmis plaukus plauti galite kiekvieną dieną ir naudoti jas ilgą laiką.

Išsirinkus plaukų plovimo priemones, patariama įsigyti ir galvos odai skirtą šveitiklį, kuris veikia plaukus momentiškai. Galvos odai skirti šveitikliai ypač tinka riebaluotis linkusiems arba užterštiems plaukams, nes pašalina prie šaknų susidariusias nešvarumų sankaupas, kad į gilesnius odos sluoksnius galėtų prasiskverbti naudingosios medžiagos, esančios naudojamose kaukėse ar kondicionieriuose. Šveitikliai suaktyvina galvos odos kraujotaką, dėl to spartėja plaukų augimas. Specialistai rekomenduoja galvos odos šveitiklius naudoti kartą per savaitę.

Šveitikliai įprastai naudojami ant sudrėkintų plaukų. Jais tepama tik galvos oda. Kai šveitikliu padengiama visa galvos oda, reikia palūkėti kelias minutes ir tuomet plaukus ištrinkti šampūnu, pamaitinti kondicionieriumi ir išplauti juos vėsiu vandeniu. Jau po pirmojo naudojimo pajaučiama, kad plaukai mažiau riebaluojasi, atrodo puresni. Išplovus plaukus, jokiu būdu negalima jų džiovinti džiovintuvu arba šukuoti. Pirmiausiai reikia nusausinti ir palaukti, kol pradžius, o tik tuomet formuoti.

Visapusiškai plaukų priežiūrai kas 3–4 plovimus reikėtų naudoti plaukų kaukę. Pažeistiems ir sausiems plaukams tiks atkuriamoji ar drėkinamoji kaukė. Siekiant, kad kaukė geriau įsigertų į plaukus, ją laikyti reikėtų 20–30 minučių, o tik tuomet nuskalauti. Jeigu nežinote, kokią kaukę rinktis, rekomenduojama pasikonsultuoti su plaukų priežiūros specialistu.

Jeigu plaukų galiukai yra sausi ir išsišakoję, papildomai galima naudoti ne tik kondicionierių, bet ir nenuplaunamas plaukų priežiūros priemones. Kiekvieną savaitę naudokite aliejų arba serumą plaukų galiukams, kuris sulygins plauko paviršių ir apsaugos jį nuo tolesnio šakojimosi. Jeigu plaukus džiovinate plaukų džiovintuvu arba juos tiesinate, tuomet papildomai reikia naudoti priemones, apsaugančias plaukus nuo karščio. Nenuplaunamomis priemonėmis nereikia purkšti ar tepti visų plaukų, o tik plaukų dalį prasidedančia nuo ausų ir keliauti iki plaukų galiukų.

Ar galima dažyti išretėjusius ir slenkančius plaukus?

Nesvarbu, – plaukai slenka, šakojasi ar silpsta, kartais labai norisi pakeisti jų spalvą. Specialistai nerekomenduoja slenkančių plaukų dažyti ilgalaikiais plaukų dažais, geriau rinktis natūralius arba greitai nusiplaunančius. Plaukų dažų asortimentas iš tikrųjų didelis, specializuotuose parduotuvėse galima įsigyti purškiamų, tonuojančių, tik plauko šaknis maskuojančių plaukų dažų, kurių sudėtis švelnesnė, o spalvų paletė pakankamai plati, todėl tikrai galima atrasti geriausią ir mažiausiai plaukus žalojantį variantą. Slinkti linkusius ir silpnus plaukus rekomenduojama dažyti ne dažniau nei kas 1,5 mėnesio. Tokiu būdu plaukai bus mažiau žalojami ir turės daugiau laiko atsistatyti.

5 patarimai mamytėms, susidūrusiomis su plaukų slinkimu:

  1. Valgykite suderintą maistą, kuriame yra vitaminų ir organizmui naudingų mikroelementų
  2. Atraskite laiko miegui. Rekomenduojama miegoti 6–8 valandas per parą.
  3. Naudokite plaukams apimtiems suteikiančias priemones. Taip sudarysite vešlesnių plaukų efektą.
  4. Su savo plaukais elkitės švelniai – netrinkite, nesausinkite ir nepeškite jų.
  5. Jei manote, kad netenkate per daug plaukų, jei pastebite plikus odos lopinėlius, pasikalbėkite su savo šeimos gydytoju.

Svarbiausia nepasiduokite ir neleiskite, jog slenkantys ir apimties netekę plaukai Jums keltų stresą ir apkartintų motinystės džiaugsmus.

Slenkančių ir retėjančių plaukų priežiūrai rekomenduojame:

nioxin trialkit system 2                                                                             Nioxin Trialkit rinkinukas ploniems, retiems plaukams System 2

Nioxin SCALP RENEW                                                                        Nioxin SCALP RENEW galvos odos šveitiklis, 75 m

Nioxin NIGHT DENSITY RESCUE

                                                       Nioxin NIGHT DENSITY RESCUE naktinė plaukus tankinanti priemonė, 70 ml

- Nioxin DEEP REPAIR HAIR MASQUE

                                                                Nioxin DEEP REPAIR HAIR MASQUE atkuriamoji plaukų kaukė, 150 ml

Matrix Biolage VOLUMEBLOOM sampunas 250

                            Matrix Biolage VOLUMEBLOOM apimties suteikiantis šampūnas ir kondicionierius, 250 ml/200 ml

Matrix Miracle Creator

                                                          Matrix Miracle Creator daugiafunkcinis purškiklis sausiems plaukams, 200 ml

L'Oreal Professionnel Volumetry Anti-Gravity

                            L’Oreal Professionnel Anti-Gravity nenuplaunamas balzamas ploniems plaukams, 125 ml

Šių produktų galima įsigyti „inHair“ parduotuvėse Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei www.inhair.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 6 = penkiolika

Kitos temos: