Mamytės plaukai slenka saujomis…

Simonos Tiškės nuotr. www.sitiart.lt

„Pagimdžiau prieš keturis mėnesius, bet iki šiol plaukai nenustoja slinkti. Susišukavusi ryte, į šiukšlių kibirą išmetu pilną saują. Plaunant galvą dar baisiau, bijau net pažiūrėti, kiek vonioje liko plaukų – vonios dugnas net juoduoja. Bijau, kad greitai nebeliks kam slinkti, būsiu visiškai nuplikusi…

Tokios nemalonios patirties iki šiol neturėjau. Sakykite, ar plaukams pakenkė nėštumas, ar reikia ieškoti kokios kitos ligos, dėl kurios slenka plaukai?“

Agnė L.

Slinkimas po gimdymo – natūralus

Pasak gydytojos dermatologės Gitanos Šabūnienės, nėštumo metu retai kuri moteris skundžiasi plaukų slinkimu, visos bėdos prasideda pagimdžius.

Tai galima paaiškinti moters organizme vykstančiomis permainomis. Per devynis laukimo mėnesius organizme buvo daugiau moteriško hormono estrogeno (jį gamino placenta). Dėl šio hormono plaukai buvo sveiki, stiprūs, žvilgantys. Gimdymo metu placenta pašalinama, ir papildoma estrogenų gamyba baigiasi. Tai atsiliepia ir plaukams. Žinoma, ne pačią pirmą dieną po gimdymo. Paprastai praeina du–trys mėnesiai, ir pradeda gausiai slinkti plaukai.

Norime nuraminti – tai normalu. Po gimdymo gali nuslinkti net trečdalis plaukų. Suėmus plaukus į kasytę jaučiasi, kad ji kur kas plonesnė. Paprastai didysis slinkimas vyksta nuo 3 iki 6 mėnesio po gimdymo.

Gydytoja dermatologė Gitana Šabūnienė

Po 2 mėnesių atauga

Kiekviena moteris turi skirtingą plaukų folikulų kiekį, todėl ir išslinkusių plaukų kiekis gali skirtis – vienoms slinks itin gausiai, kitoms – mažiau. Išslinkę plaukai po poros mėnesių ima ataugti – taip nulemtos plaukų augimo fazės.

Pakėlusios plaukus į viršų, pamatysite naujus ataugančius plaukelius. Tačiau kurį laiką to galite nepastebėti, nes plaukas iš šaknies iškritęs pradeda augti iš karto, bet odos paviršių pasiekia tik po 2 mėnesių. 2 mėnesius plaukas auga po oda.

Naudojant įvairias priemones galima truputį pagreitinti tą procesą. Pavyzdžiui, vartojant vitaminus. Vitaminus maitinančios mamos turėtų gerti tuos, kurie skirti maitinančioms, o ne specialius plaukams ir nagams. Specializuoti vitaminai gali pereiti į vaikelio organizmą per motinos pieną. Kūdikėliui plaukų augimo tikrai nereikia skatinti.

Kaip prižiūrėti slenkančius plaukus

Moterys nerimauja, kad kiekvienas prisilietimas prie plaukų baigiasi dar viena išslinkusia sauja, todėl stengiasi plaukus rečiau plauti, trumpiau šukuoti, atsisako plaukus rišti gumyte ar segti segtukais. Toks požiūris nėra teisingas. Tie plaukai, kurie turi iškristi, vis tiek iškris. Telogeno fazės plaukai jau būna priartėję prie odos paviršiaus, tarsi augalai be šaknų, ir mažiausias mechaninis dirginimas juos išrauna. Šie plaukai vis tiek turi iškristi, tad plauti ir šukuoti galvą reikėtų kaip įprastai.

O jeigu nebeataugs?!

Šis siaubą keliantis klausimas iškyla ne vienai moteriai, kurios plaukai slenka saujomis. Norėtųsi nuraminti: fiziologinis plaukų slinkimas po gimdymo būdingas visoms moterims, o nuplikimas gresia vos 5 procentams pagimdžiusiųjų. Tai nereiškia, kad jos nuplinka visiškai, kaip vyrai, tačiau nedidelei daliai moterų po gimdymo plaukai taip ir lieka silpnesni, retesni, nei buvo. Kiekvienas nėštumas gali praretinti plaukus, ypač jei moterys gimdo pametinukus.

Ar reikia gydytis vaistais

Pastebėta, kad kartais moterims nuo plaukų slinkimo padeda tinkamai parinktos kontraceptinės priemonės, jos pakeičia hormonų balansą. Kažkokių specialių tablečių, kurias išgėrus nustotų slinkti plaukai, vaistinėse nerasite.

Efektyviausia priemonė tuo metu būtų stiprinti patį organizmą vitaminais, pilnavertiškai maitintis, pailsėti, stengtis mažiau stresuoti. Vienas naujausių gydymo būdų – mezoterapija, tai yra injekcijos į galvos odą, parenkant tam tikrus vaistų kokteilius. Mezoterapija skatina greičiau prasidėti plauko augimo fazę, o kartu sustiprina ir jau augančius plaukus.

Tuo metu galima naudoti ir plaukus stiprinančių kaukių, kremų. Kai gausiai slenka plaukai, geriau atsisakyti cheminio sušukavimo. Jei plaukus dažote, geriau rinktis ne cheminius, o augalinius dažus.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 4

Kitos temos: