Kaip išsirinkti jūsų plaukams tinkamiausią šepetį, kurio „vaidmuo“ didesnis nei šampūno

Raminta_Vilnius

„inHair“ specialistė Raminta Dambrauskė

Dažnai kalbame apie plaukų priežiūrą, tačiau per retai ir per mažai – apie plaukų šukavimą ir šepečius. Rūpinantis plaukais svarbu ne tik tinkamai parinktas šampūnas ar kondicionierius, bet ir plaukų šepečiai, kurių pasirinkimas dabar yra labai platus.

Apie tai, kokius šepečius verta rinktis, konsultuoja specialistė Raminta Dambrauskė.

Plaukų šukavimas – vieno karto per dieną nepakanka

Šukavimas – plaukų priežiūros dalis, kuriai reikia skirti tinkamą dėmesį ir laiką. Kai kurios moterys mano, jog pakanka plaukus šukuoti kartą per dieną, tačiau iš tikrųjų šiam procesui reikia skirti daugiau laiko.

Plaukus šukuoti rekomenduojama bent du kartus per dieną. Dažnas šukavimas turi įtakos plaukų būklei.

Jeigu plaukus šukuojate dažniau nei du kartus per dieną, jie mažiau išsausės, nes riebalinis sluoksnis, esantis odoje, šukavimo metu pasikirsto po plaukus. Kai kurie specialistai teigia, kad dažnas plaukų šukavimas skatina plaukų augimą, dažniau šukuojami plaukai labiau blizga ir atrodo sveikesni.

Žinoma, ne ką mažiau svarbu, kaip ir kokiomis šukomis šukuojami plaukai. Jeigu naudojate nekokybiškas sintetinių šerelių šukas, jomis galite pažeisti ar išpešti plaukus. Norint išvengti plaukų pešimo reikia juos šukuoti švelniais judesiais, pasirinkti šukas ar šepetį natūraliais, mediniais ar kokybiškais sintetiniais šereliais. Nerekomenduojama naudoti metalinių šukų, nes jos gali pažeisti galvos odą ir plaukus.

Atminkite, kad šukavimą turite pradėti nuo plaukų galiukų ir kilti viršugalvio link. Taip išvengsite plaukų išpešimo ir pažeidimų.

Dirbtiniai ar natūralūs šereliai?

Rinkoje nemažai natūralių ir dirbtinių šerelių šepečių. Kokie geresni? Daugelis teigia, jog geriausi yra natūralių šerelių šepečiai, tačiau dirbtiniai šereliai lyginant su natūraliais, geriau atlaiko temperatūrų pokyčius, tokie šepečiai tinkami kedenimui, plaukų džiovinimui, jie geriau slysta plauku.

Natūralių šerelių šepečiai geriau pašalina nešvarumus, dulkes ir riebalus, nuo jų plaukai nesielektrina, tačiau tokie šepečiai sunkiai šukuoja labai storus, pasišiaušusius ir besiveliančius plaukus. Labiausiai jie tinka lygiems, sausiems plaukams prižiūrėti.

Ieškantys kokybiško šepečio sintetiniais šereliais turėtų atkreipti dėmesį į šerelių viršūnėles. Kokybiško šepečio viršūnėlės būna išlietos iš tos pačios medžiagos. Jeigu jos priklijuotos nekokybiškai, viršūnėlės gali nukristi ir draskyti galvos odą, plaukus.

A young woman with beautiful long hair combing her locks

Atminkite, kad šukavimą turite pradėti nuo plaukų galiukų ir kilti viršugalvio link

Šepečių įvairovė

Storiems plaukams šukuoti geriausiais laikomi platūs šepečiai („Paddle Brush“), nes apima didesnį jų plotą ir tolygiau šukuoja.

Dabar populiarūs ir plačiai naudojami ovalūs plaukų šepečiai be koto. Su tokiu šepečiu patogu paskirstyti nenuplaunamas plaukų priežiūros priemones, jie švelniai šukuoja tiek drėgnus, tiek sausus plaukus, jų neelektrina, juos patogu laikyti rankinėje ar vežtis į keliones.

Plaukų stilizavimo („Styling Brush“) arba apvalūs („Round Brush“) šepečiai dažniausiai padengti keramikine danga, kuri padeda greičiau išdžiovinti plaukus ir juos formuoti. Tokie plaukų šepečiai atlaiko didelius temperatūros svyravimus, juos dažnai naudoja plaukų priežiūros profesionalai.

Plaukų šepečiai su angomis („Vent Brush“) skirti būtent plonų plaukų džiovinimui ir formavimui. Šepečių korpuse esančios angos padeda tolygiai paskirstyti orą plaukų džiovinimo metu, todėl jie yra greičiau džiovinami ir tampa puresni.

Rinkdamiesi plokščias šukas, atkreipkite dėmesį į jų galiukus. Labai svarbu, kad šukų galiukai būtų apvalūs, storesni. Tinkamas variantas – ir šukos skirtingais galais, kurie vienoje pusėje stambesniais dantukais, kitoje – siauresniais. Stambesnių galiukų dalis naudojama plaukams šukuoti, o smulkesnių – sruogoms paskirstyti. Taip pat jie naudojami šukuosenai užbaigti.

Norinčios pakelti ir suvelti plaukus gali rinktis vėlimo šepečius – jie yra siauručiai, švelniai velia plaukus ir taip jiems suteikia apimties.

Rinkdamiesi plaukų šepečius turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Storų ir ilgų plaukų savininkės turėtų atkreipti dėmesį į šepečio plotį – kuo platesnis šepetys, tuo patogiau juo šukuoti storus plaukus.
  • Garbanės būtinai turėtų įsigyti šukas, tinkamas drėgniems plaukams kondicionuoti, tokios šukos sumažina plaukų pažeidimo riziką šukuojant ne visiškai išdžiuvusius ar susivėlusius plaukus.
  • Tiesių ir plonų plaukų savininkės gali rinktis šepečius natūraliais arba tankesniais sintetiniais šereliais.

Apvalus šepetys (Round Brush), tinka plaukų garbanojimui ir stilizavimui.

Ovalūs plaukų šepečiai be koto tinka tiek sausų, tiek drėgnų plaukų šukavimui ir nenuplaunamų priemonių paskirstymui.

Dvipusis plaukų šepetys (Vent Brush), skirtas plaukų džiovinimui ir pakėlimui.

Olivia Garden Double tunnel sepetysŠepetys su skylėmis (Paddle Brush), švelniai šukuoja tiek storus, tiek plonus plaukus.

Storiems plaukams šukuoti geriausiais laikomi platūs šepečiai (Paddle Brush), nes apima didesnį jų plotą ir tolygiau šukuoja

Apvalus plaukų šepetys (Round Brush), atlaiko aukštą temeratūrą plaukų džiovinimo metu.

Olivia garden nano termic sepetys

Šepetys natūraliais šereliais, tinka ploniems plaukams šukuoti.

Olivia garden sepetys naturaliais sereliais

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki + 6 =

Kitos temos: