Ruduo – išbandymas ne tik mažųjų sveikatai, bet ir jų plaukams, kurie patiria staigias oro permainas: drėgmę, šaltį, sausą orą.
Kaip, kada ir kokiomis priemonėmis geriausia plauti vaiko plaukus, kad šie mažiau elektrintųsi ir būtų sveiki? Apie vaiko plaukų priežiūrą konsultuoja specialistė Irma Marčiulaitienė.
Ar būtina naudoti vaikišką šampūną?
Kad vaiko plaukai būtų sveiki, reikia juos plauti vaikams skirtu šampūnu, kuris nedirgina jautrios galvos odos. Rekomenduojama rinktis tokius šampūnus, kurių sudėtyje yra švelniai valančių ir plaunančių sudedamųjų dalių: ramunėlių, dilgėlių, natūralių aliejų.
Rinkdamiesi šampūną, atkreipkite dėmesį į vaiko plaukų ir galvos odos būklę: ar plaukai normalūs, sausi, ar linkę riebaluotis. Pagal šiuos kriterijus reikėtų pasirinkti šampūną.
Suaugusieji galvą plauna kasdien, o kas kiek laiko plauti vaikams?
Specialistai vaikams plauti galvą rekomenduoja kas antrą dieną. Tėveliai turėtų mokyti vaikučius galvą plauti po drungnu, ne karštu vandeniu, nes karštas vanduo sausina plauką, skatina riebalinių liaukų veiklą. Kaip ir suaugusiesiems, taip ir vaikams galvą šampūnu reikia trinkti du kartus.
Ar tas pats standartas taikomas ilgaplaukiams ir trumpaplaukiams?
Ilgaplaukėms ir trumpaplaukėms mergaitėms, berniukams taikoma tokia pati plaukų priežiūros rutina, todėl plaukų ilgis tam neturi įtakos.
Ar vaikams reikia kondicionieriaus?
Jeigu vaiko plaukai išsausėję, šakojasi ar veliasi, kondicionierius yra reikalingas. Plaukų iššukavimą palengvinti gali ir plaukų aliejukai. Šias priemones būtinai naudokite tik ant vaikučio plaukų, ne ant vaiko galvos odos.
Kada šukuoti plaukus po plovimo? Drėgnus retomis šukomis ar jau išdžiūvusius?
Vaikų plaukai paprastai būna retesni ir plonesni nei suaugusiųjų, dėl to jie reikalauja švelnesnės priežiūros. Išplovus galvą reikia leisti plaukams pradžiūti, tik tuomet labai atsargiai šukuoti retomis, natūralių šerelių šukomis.
Jeigu plaukuose susidarė sąvėlos, jas taip pat reikėtų atsargiai šukuoti retomis šukomis, prieš tai plaukus galima ištepti natūraliu aliejumi plaukams.
Vaiko plaukai ir džiovintuvas – naudoti, nepakenks?
Plaukų džiovintuvas nėra tinkamas vaiko plaukams, todėl jo naudoti nerekomenduojama. Jeigu vis dėlto tenka džiovinti vaiko plaukus, rinkitės žemiausią džiovinimo režimą.
Jei vaikas turi pleiskanų, ar naudoti suaugusiesiems skirtas priemones?
Vaiko plaukų sveika išvaizda priklauso ne tik nuo plaukų plovimo priemonių, bet ir nuo mitybos. Jeigu vaikas gauna pakankamai vitaminų ir kitų organizmui reikalingų medžiagų, tai ir jo plaukai atrodys sveiki ir gražūs.
Kalbant apie pleiskanas, netinkamas šampūnas gali turėti įtakos joms atsirasti. Jeigu tai nutiko, reikėtų jį pakeisti kitu ir stebėti, ar pleiskanos dingo.
Kada geriau plauti vaikui galvą – ryte ar vakare?
Kadangi vaiko plaukus rekomenduojama džiovinti natūraliai, juos geriausiai plauti vakare, likus kelioms valandoms iki miego, kad šie spėtų natūraliai išdžiūti.
Sakoma, kad tėvai turi padėti vaikui išsivalyti dantis iki 12 metų, o ar reikia taip ilgai padėti išsiplauti galvą?
Tai priklauso nuo pačių tėvelių, jeigu vaikas nuo mažų dienų mokomas taisyklingai plauti galvą, net ir nesulaukęs 12 metų, jis jau galės tai padaryti ir be tėvų pagalbos. Todėl patarčiau stebėti, kaip vaikas plauna galvą, jeigu tai atlieka taisyklingai, vadinasi, tėvelių pagalba jau nėra reikalinga.
„Mamos žurnalas“
Susiję straipsniai