Blizgantys ir švarūs plaukai suteikia pasitikėjimo savimi kiekvienam. Gyvybingumu alsuojančią plaukų išvaizdą nulemia suderintas darbo ir poilsio ritmas, visavertė mityba ir pakankamas judrumas, o taip pat, teisinga plaukų priežiūra ir jūsų plaukų tipui tinkantis šampūnas.
Į ką atsižvelgti renkantis šampūną?
Galvos odos tipas
Renkantis šampūną svarbu atsižvelgti į savo odos tipą, nes skirtingiems plaukams pritaikytas šampūnas jums gali ir pakenkti.
Pleiskanos ir niežtinti galvos oda gali būti sausos galvos odos požymiai. Jeigu tai jūsų tipas, venkite šampūnų, kurie stiprina, didina plaukų apimtis. Tokie šampūnai gali panaikinti visą jums taip reikalingą drėgmę.
Jie jūsų galvos tipas sausas, bet nevargina niežulys ir pleiskanos, ir jei esate natūraliai garbanotų plaukų savininkai, rinkitės garbanotiems plaukams skirtus šampūnus. Taip pat, drėkinančius, maitinančius, švelnumą suteikiančius šampūnus. Tokie šampūnai skatina drėgmės išsaugojimą.
Jei jūsų plaukai greitai riebaluojasi, ar pastebite į gumuliukus sulimpančias pleiskanas, greičiausiai, jūsų galvos oda riebi. Riebiai galvos odai venkite drėkinančių, švelnumą suteikiančių šampūnų, kurie pridėtų papildomos drėgmės jūsų riebaluotis linkusiems plaukams.
Ieškokite šampūnų, kurių aprašyme būtų paminėta „stiprinantis“, „balansuojantis“, „suteikiantis apimties’“. Tokie šampūnai nedrėkina ir efektyviai naikina perteklinį riebalų sluoksnį.
Plaukų tipas
Normaliam plaukų tipui tiks apimties suteikiantis šampūnas, kuris neprideda papildomo svorio plaukams. Storiems plaukams rinkitės drėkinančius šampūnus, kurie suteikia žvilgesio, drėgmės sausiems storiems plaukams. Jei jūsų plaukai silpni, jums reikia stiprinančio ir atkuriančio šampūno.
Venkite šių medžiagų
Prieš pirkdami šampūną, atidžiai perskaitykite sudėtį ir venkite šampūnų, kurių sudėtyje yra:
-
- Sulfatų – gali turėti hormonus ardančių medžiagų. Daugelyje sulfatų yra ir kancerogeninė medžiaga dioksanas, galinti trikdyti inkstų veiklą.
- Parabenų – 2008-aisiais metais Europos Sąjungos vartotojų produktų mokslinis komitetas patvirtino neigiamą Butylparaben ir Isobutylparaben parabenų poveikį.
- Kvapų – žodis etiketėje „fragrance“ leidžia gamintojams neįtraukti kvapą sudarančios sudėties.
- Triklozanų – šią medžiagą dažnai deda į asmeninės higienos prekių sudėtį kaip konservantą. Triklozanas galimai pažeidžia endokrininę sistemą, taip pat sukelia imuninės sistemos sutrikimus ir svorio kritimą.
- Polietilenglikolių – Polietilenglikolis arba PEG, klasifikuojamas kaip toksiškas vystymuisi.
Sausieji šampūnai
Šiuo atveju, jie netgi negalėtų būti klasifikuojami kaip šampūnai. Dažniausiai miltelių pavidalo arba purškiami, galvos paviršiuje sugeria perteklinį riebalų sluoksnį, o plaukai atrodo žymiai švaresni.
Kietieji šampūnai
Įprastiems šampūnais atsiradusi tvaresnė versija. Jų sudėtis panaši, kaip ir skystų šampūnų, tačiau sudėtyje visiškai nėra vandens, taip pat, tokių medžiagų, kaip sulfatai ar silikonai.
Kietieji šampūnai yra šarmingi (apie 8-9 pH), todėl išplovus galvą rekomenduojama plaukus skalauti citrinų sultimis arba obuolių actu, nes rūgštumas suteikia blizgesio, ir neleidžia kalkėms kauptis ant plaukų, dėl kurių plaukai gali atrodyti sulipę ir šiukštūs.