Po žiemos šalčių ypač svarbu atkurti ir pamaitinti nualintus, lūžinėjančius ir nepaklusnius plaukus. Kaip tai padaryti, konsultuoja „inHair“ specialistė Raminta Dambrauskė.
Natūralios priemonės plaukų priežiūrai
Pagal plaukų išvaizdą galima spręsti apie žmogaus sveikatą ar net įpročius.
Neigiamus plaukų pokyčius lemia prasta mityba, nesveikas gyvenimo būdas, tačiau dar dažniau juos sekina išoriniai veiksniai: orų ir temperatūrų kaita, netinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės, plaukus alinantis trinkimas ar šukavimas.
Moterys plaukus puoselėdavo nuo neatmenamų laikų. Nuo senovės puikiai žinomas argano aliejus buvo laikomas moters plaukų ir odos grožio ir jaunystės eleksyru.
Moterys jį tepdavo ant plaukų, siekdamos sutramdyti nepaklusnius plaukus, suteikti jiems žvilgesio ir gyvybės.
Mūsų močiutės tikriausiai dar iki šiol plaukus lepina trinkdamos juos ramunėlių nuoviru, tepdamos kiaušinio kaukes. Tokias plaukų priežiūros procedūras labai paprasta atlikti namuose. Tiesiog išplakite kiaušinio trynį dubenyje su puse stiklinės šilto vandens. Jei norite, galite įlašinti vieną kitą lašelį mėgstamo aliejaus. Švelniai įtrinkite masę į galvą ir kruopščiai išskalaukite.
Kitas natūralus būdas, padėsiantis atgaivinti plaukus, – soda, kuri idealiai tinka užterštiems plaukams, nes šalina riebalus, nešvarumus, plaukų modeliavimo priemones.
Į dubenį įberkite keletą šaukštų sodos ir sumaišykite su šlakeliu vandens. Įtrinkite mišinį į drėgnus plaukus ir vėliau juos nuskalaukite.
Toms, kurios nori sustiprinti plaukus, galima naudoti molio kaukes. Molyje yra svarbių mikroelementų, geležies, magnio, kalcio, kalio ir mineralinių druskų, kurios stiprina ir maitina plaukus. Plaukai tampa stipresni, lankstesni ir sveikesni. Molio miltelius maišykite su šiltu vandeniu ir mišinį tepkite ant plaukų, kelias minutes palaikykite ir nuskalaukite.
Nemėgstančioms natūralių kaukių ir mišinių, kurių poveikis ne visuomet gali būti toks, kokio tikimasi, specialistai rekomenduoja naudoti profesionalias plaukų priežiūros priemones, kurių poveikis yra garantuotas.
Plaukų priežiūra profesionaliomis priemonėmis
Prieš pradedant naudoti profesionalias plaukams skirtas priemones, reikia išsiaiškinti, koks Jūsų galvos odos ir plaukų tipas. Tuomet galima parinkti priemones, kurios geriausiai veiks ir gydys plauką. Plaukų būklę nustatyti galima atlikus galvos odos ir plaukų tyrimą diagnostine kamera. Jeigu tam neturite laiko, savo plauko būklę galite patikrinti namuose.
Paimkite plaukų sruogą, suimkite ją pirštais ir braukite iki pat galų. Jeigu pastebėjote, jog išslinko daugiau nei 15–20 plaukų, patartina naudoti priemones, padėsiančias kovoti su plaukų slinkimu. Tokiu pat būdu galite patikrinti ar plaukai lūžinėja – braukiant pirštu dalis plaukų gali ne iškristi, bet tiesiog atlūžti nuo plauko vidurio – tai reiškia, kad plaukai yra silpni. Paprasčiausia peržiūrėti plaukų galiukus, jeigu jie išsišakoja, reikėtų naudoti plaukų galiukus atkuriančius ir lipinančius aliejus ar balzamus. Kiti veiksniai, tokie kaip plaukų plonėjimas, elektrinimasis, vėlimasis dažniausiai juntami keičiantis sezonams, ypač po žiemos šalčių. Kai jau žinote savo plauko būklę, ne taip sunku išsirinkti tinkamas priemones.
Plaukų kančia po žiemos
Žiemą plaukai patiria šaltį, karštį, nuolatos liečiasi su audiniais (kepurės, šalikai, megztiniai aukštu kaklu), šie veiksniai lemia, jog jie pradeda elektrintis, tampa šiurkštūs, jų galiukai pradeda lūžinėti.
Todėl NE turėtumėte tarti šiems veiksniams:
Ėjimui į lauką šlapiais plaukais.
Drėkinamiesiems purškikliams, kurie yra purškiami ant plauko viršaus, nes nuo jų plaukas lūžinėja.
Labai greitos temperatūrų kaitos – šilta, šalta.
Dažnam plaukų džiovinimui karšta srove.
Patarimai, kaip pasirinkti priemones
Prižiūrint plaukus namuose, pirmiausia reikia pasirinkti tinkamas priemones. Pavyzdžiui, riebiems plaukams nenaudoti pažeistų plaukų šampūno, o tankiems plaukams – priemonių nuo slinkimo.
Reikia atminti, jog šampūnas plauna plaukus ir odą, jis nemaitina ir nedrėkina jų, tai daro kondicionieriai ir kaukės. Todėl rinkdamosi šampūną dėmesį atkreipkite ne tik į plaukų, bet ir į galvos odos tipą. Jeigu ji sausa ir pleiskanoja, geriausiai tiks šampūnas nuo pleiskanų arba sausų plaukų šampūnas. Jeigu galvos oda riebaluojasi, galima rinktis valomuosius, apimties suteikiančius arba riebaluotis linkusiems plaukams skirtus šampūnus.
Pagal savo plaukų tipą labai atsakingai rinkitės plaukų kondicionierių. Ploniems ir sausiems plaukams galite naudoti apimties suteikiančius ar maitinančius kondicionierius, riebiems plaukams – drėkinamąsias priemones. Jeigu plaukai labai išsausėja arba stipriai veliasi, galima naudoti nenuplaunamus kondicionierius, kurie ne tik prisotina plauką naudingomis medžiagomis, bet ir įsigeria į jį.
Kaukes patartina naudoti kas trečią plovimą arba taip, kaip nurodė plaukų priežiūros specialistas. Jas reikėtų rinktis itin atidžiai, siekiant atkurti, glotninti, drėkinti ar maitinti plaukus. Norint gauti geriausią rezultatą, kaukes rekomenduojama laikyti apie 30 minučių.
Ampulės plaukams – paprasta pasiekti norimą rezultatą
Dabar sparčiai populiarėja ampulės, kurios plaukams suteikia sveiką išvaizdą. Kai kurios ampulės veikia iškart, o kai kurias reikia naudoti tam tikrą laiką. Pavyzdžiui, ampules nuo plaukų slinkimo patartina naudoti kelias savaites, tik tuomet bus jaučiamas efektas.
Užsiteršusiems ir riebaluotis linkusiems plaukams skirtos ampulės veikia čia ir dabar. Procedūrą su jomis galite atlikti namuose: įtrinkite ampulės mišinį į galvos odą, palaikykite 5 minutes ir nuskalaukite.
Taip pat veikia ir dažytiems plaukams skirti koncentratai, kuriuos reikia tepti ant plaukų, palaikyti kelias minutes ir išskalauti. Rezultatas: jau po pirmo naudojimo – žvilgantys ir elastingi plaukai.
Nualintų, nušiurusių ir silpnų plaukų ampulės su keratinu arba tiesiog plauką atkuriančios repair ampulės aktualiausios būtent šiuo metų laiku. Su jomis greitai atstatysite pažeistus ir silpnus plaukus. Jų sudėtyje esantis keratinas ir amino rūgštys atkuria plauko gyvybingumą. Rezultatas: gyvybingi ir sveikai atrodantys plaukai.
Po pasirinktos procedūros plaukus išplaukite šampūnu, būtinai naudokite plaukų kondicionierių, kad plaukai įgautų švelnumo. Papildomai galite uždėti kaukę plaukams, kurią rekomenduojama laikyti apie 20–30 minučių.
Plaukų priežiūra naktį
Nakties metu plaukai irgi reikalauja priežiūros. Būtent nakčiai skirtos priemonės prisotina plauką trūkstamomis medžiagomis. Nakčiai skirtos priemonės ypač tinka norint atkurti plaukų galiukus. Maitinami nakties metu, jie sveikiau atrodo ryte, ilgainiui tampa atsparesni aplinkos veiksniams. Priemones nakčiai naudokite taip, kaip parašyta ant pakuotės arba kaip rekomenduoja plaukų priežiūros specialistas. Ant plaukų nakčiai galite palikti ir plaukų aliejaus, tai visai natūrali priemonė, padėsianti atgauti plaukų elastingumą. Po plaukų tepimo aliejumi, plaukus praskalaukite ne 2, bet 3 ar 4 kartus. Nepamirkite, jog procedūras atliekant reguliariai pasiekiama geresnio rezultato.
Papildomos priemonės
Žiemą ir po jos labai svarbios purškiamosios, antistatinės, plaukus fiksuojančios ir apsaugančios priemonės.
Jos padengia plaukus apsauginiu sluoksniu ir dėl to jie atrodo sveikesni.
Jeigu plaukai elektrinasi ir yra nepaklusnūs, galima naudoti plaukų elektrinimąsi mažinančias priemones, šias priemones galima purkšti ant šepečio prieš šukuojant plaukus arba priemonę įtrinti į plaukus rankomis.
Jeigu ieškote plaukų fiksacijos, žiemos metu puikiai tiks plaukų nepasunkinantis lakas arba lengva plaukų želė bei putos, kurios neleis plaukams šiauštis ir veltis.
Jeigu plaukus džiovinate plaukų džiovintuvu, tiesinate arba garbanojate, – būtinai naudokite nuo karščio apsaugančias priemones. Priemones reikia purkšti tiesiai ant plaukų arba įtrinti jas rankomis.
Labai moterų mėgstami aliejai yra gera ir naudinga priemonė sausiems ir skilinėjantiems plaukų galiukams prižiūrėti, nes sulipina plauką, pamaitina ir suteikia jam žvilgesio. Vis dėlto, jeigu plaukai nėra pažeisti ir išsausėję, geriau rinktis lengvesnes priemones: tonikus plaukams arba divfazius purškiklius. Jie drėkina plauką, bet jo neapsunkina ir neriebaluoja.
Kasdienės plaukų priežiūros rutina turėtų atrodyti taip:
Plaukų trinkimas šampūnu (rekomenduojama plaukus trinkti 2 kartus).
Kondicionieriaus tepimas ant plaukų (tepama nuo plaukų vidurio iki galiukų, palaikoma apie 3 minutes).
Kaukės naudojimas kas 3–4 plovimus (rekomenduojama laikyti apie 30 minučių).
Papildomų priemonių ir koncentratų naudojimas.
„Mamos žurnalas“