Viskas apie pirmąjį vaikų plaukų kirpimą

Kirpti reikia pradėti nuo labiausiai plaukais apaugusių vietų, nes labai tikėtina, jog vaikui greitai atsibos šis užsiėmimas

Nors gyvename XXI amžiuje, klausimas, kur ir kada pirmą kartą apkirpti vaiką, tarp jaunų ir jau patyrusių mamyčių sukelia daug aršių diskusijų.

Su vaikų kirpimu susiję tikėjimai ir prietarai taip giliai įleidę šaknis, kad dažnai net nebesusimąstome, kodėl yra taip, o ne kitaip – tiesiog taip priimta. O štai specialistai kalba apie tai, kad pirmą kartą vaikutį apkirpti galima jau tada, kai jam sukanka 40 dienų.

Ši tema labai slidi. Tai, kada ir kur reikia apkirpti vaiką, yra labai individualu ir priklauso nuo mažylio plaukų būklės. Juk vieniems kirptis nereikia net iki pirmųjų metukų, o kitiems jie atauga labai greitai, tad patrumpinti juos yra būtina.

Nepriklausomai nuo to, kada ir kur nuspręsi žengti šį žingsnį, vaiką reikia paruošti šiam svarbiam ir jaudinančiam įvykiui.

Naudingi patarimai iš kirpėjų lūpų

Iš pradžių patariama pasodinti vaiką ant aukštos kėdės, žmogui, kurį jis myli ir gerai pažįsta, ant kelių, o rankutes užimk mėgstamu žaisliuku. Pageidautina, kad priešais būtų pastatytas veidrodis – mažyliui svarbu pačiam matyti, ką daro kirpėjas.

Kirpti reikia pradėti nuo labiausiai plaukais apaugusių vietų, nes labai tikėtina, jog vaikui greitai atsibos šis užsiėmimas, o svarbiausia dalis dar lauks priešaky. Būkite pasirengusi judėti su vaiku ir paskui jį, nes jam bus labai sudėtinga nusėdėti vienoje padėtyje!

Po kirpimo būtina pagirti vaiką, pasakyti jam, kad jis gražus ir drąsus

Įdomūs faktai apie vaikų kirpimą

Berniukai labiau nei mergaitės bijo, kai žirklės artėja prie ausų, todėl jeigu priešais pastatysite veidrodį, kad jis galėtų matyti atliekamus veiksmus, gali būti, kad vaikas mažiau bijos.

Jeigu norite apkirpti visai mažą vaiką namuose (padaryti kirpčiukus ar patrumpinti plaukus ant pakaušio), Jums padės švelnus balsas ir tėtis arba kitas labai artimas žmogus, linksminantis mažylį ir nukreipiantis jo dėmesį.

Po kirpimo būtina pagirti vaiką, pasakyti jam, kad jis gražus ir drąsus. Jeigu jam tai patiks, tikėtina, kad paprašys apkirpti dar kartą. Svarbiausia, kad būtumėte užtikrinta tuo, ką darote ir sakote, ir neleistumėte mažyliui jausti nerimo ir jaudulio.

Rekomenduojama keliauti į kirpyklą

Jeigu bijote kirpti atžalą pati ir nusprendėte nuvesti vaiką į kirpyklą, iš anksto jį paruoškite. Nueikite apsikirpti pati arba pasiūlykite apsikirpti vyrui, o mažylis tuo tarpu galės apsidairyti ir apsiprasti su jam nepažįstama aplinka, nematytais daiktais ir priemonėmis, įtaisais, susipažinti su kirpėju, kad kitą kartą apsilankęs jau nebebijotų ir žinotų, kas jo laukia. Galima kirpyklą suvaidinti ir namie – padaryti šukuoseną lėlytei ar kuriam kitam žaisliukui.

Ruošdamasi į kirpyklą, nepamirškite paimti vaiko mėgstamo žaisliuko, kad mažasis turėtų kuo užsiimti, o procedūra būtų ne tokia baisi ir jaudinanti jums visiems.

Kur apkirpti vaiką profesionaliai?

Nors kirpyklų galima rasti už kiekvieno kampo, mažus vaikus kirpėjos kerpa kur kas rečiau. Todėl atrasti vietą, kur mažylis bus gražiai apkirptas ir jis džiaugsis aplinka bei procesu – išties sunku.  Vis dėlto įmanoma!

Vilniuje, vaikučius apkirpti galima šiuose salonuose: Kare šeimos kirpykloje, Yoly grožio salone, Mano grožio pagrindai, Gardani salone, Fenix grožio studijoje. Kaune: kirpėja Gabija, dirbanti Baltų pr. 13, Beauty loft salone, stilistė Monika bei studijoje Grožio perlai.

Nuotraukos Shutterstock

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− vienas = 8

Kitos temos: