Rudenį plaukai slenka labiau, tam yra aiškios priežastys

plaukai

Pexels.com

Visa gyvoji gamta ruošiasi žiemai – kas meta lapus, kas vasarinį kailį, kad žiemai užaugtų tankesnis. Ne išimtis ir žmogus.

Nors civilizacija mus padarė nepriklausomus nuo oro sąlygų, kūnas reaguoja kaip gamtos dalis.

Rudenį mums plaukai pradeda slinkti smarkiau, tai yra natūralu ir vadinama sezoniniu plaukų slinkimu.

Kada verta sunerimti?

* Gausesnis nei įprastai (iki 100 iškritusių plaukų per parą) slinkimas gali atsirasti, jei pastaruoju metu laikėtės dietos. Dietos nualina organizmą, ima trūkti vitaminų ir mineralinių medžiagų, ir tai atsiliepia plaukų būklei. Ypač gausiai plaukai slenka, jei nepakanka kalcio, cinko, geležies (jei išsivysto geležies trūkumo mažakraujystė), vario. Reikia stiprinti visą organizmą ir atkurti vitaminų ir mineralų balansą. Ko organizmui trūksta konkrečiai, gali pasakyti gydytojas, atlikęs reikalingus tyrimus.

* Plaukų slinkimas gali suaktyvėti po gimdymo, jei moteris maitina krūtimi ir pati maitinasi nevisavertiškai. Tada organizme keičiasi ir hormoninis fonas, kuris svarbus plaukų būklei, ir vitaminų-mineralų balansas. Žindymo metu moteris dalinasi sukauptomis atsargomis su kūdikiu, tad reikalingų medžiagų gali pritrūkti jai pačiai.

*Plaukų slinkimą gali lemti ir netinkama plaukų priežiūra, agresyvių kosmetikos priemonių naudojimas ir netausojantys plaukų formavimo būdai. Pavyzdžiui, kasdienis plaukų džiovinimas karštu džiovintuvu, tiesinimas žnyplėmis. Tokiu atveju plaukus reikėtų saugoti bent iš išorės – sustiprinti aliejais, serumais, kaukėmis, kurie šiek tiek apsaugos nuo žalingo aplinkos poveikio.

*Aktyvesnio slinkimo periodu patartina naudoti šampūnus ir kaukes, kurie praturtinti biologiškai aktyviais komponentais. Jie stiprina, „pamaitina“ pačias plauko šaknis, gali prailginti plauko augimo ciklą. Šampūnai ir kondicionieriai su vitaminais gerina galvos kraujotaką, plaukų svogūnėliai būna gyvybingesni.

* Jei slinkimas nėra ypač stiprus, problemą išspręsti gali padėti ir masažai. Pats paprasčiausias būdas – du kartus per dieną plaukus šukuoti švelniu masažiniu šepečiu su natūraliais šereliais ar dantukais su užapvalintais galiukais. Ši procedūra padeda suaktyvinti kraujotaką ir pašalina negyvus, jau pasirengusius iškristi plaukus.

* Labai naudingas ir galvos masažas rankomis. Kiekvieno trinkimo metu ilgiau, nei įprastai, glostykite galvos odą švelniais sukamaisiais judesiais, o bent kartą per dieną atlikite sausų plaukų masažą, masažuodami nuo smilkinių viršugalvio link.

Jei pašalinsite visas vidines ir išorines sąlygas, kurios lemia gausesnį plaukų slinkimą, organizmas pats prisitaikys prie artėjančio šaltojo sezono.

mamoszurnalas.lt_630x400

Related Posts

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − šeši =

Kitos temos: