Žyma: Plaukų slinkimas

plaukai
Pexels.com

Plaukų slinkimas po gimdymo – natūralus procesas, bet daugybę moterų jis jaudina ir kelia nerimą.

Kodėl po gimdymo slenka plaukai

Per 9 laukimo mėnesius organizme buvo daugiau moteriško hormono estrogeno. Dėl šio hormono plaukai buvo sveiki, stiprūs, žvilgantys. Gimdymo metu placenta pasišalina, ir papildoma estrogenų gamyba baigiasi. Tai atsiliepia ir plaukams. Paprastai praeina 2–3 mėnesiai, ir pradeda gausiai slinkti plaukai. Po gimdymo gali nuslinkti 1/3 plaukų. Suėmus plaukus į kasytę jaučiasi, kad ji kur kas plonesnė. Paprastai didysis slinkimas vyksta nuo 3 iki 6 mėnesio po gimdymo.

Kiekviena moteris turi skirtingą plaukų folikulų kiekį, todėl ir išslinkusių plaukų kiekis gali skirtis – vienoms slinks itin gausiai, kitoms – mažiau. Išslinkę plaukai po poros mėnesių ima ataugti – pakėlusios plaukus į viršų, pamatysite naujus ataugančius plaukelius. Tačiau kurį laiką to galite nepastebėti, nes plaukas iš šaknies iškritęs pradeda augti iš karto, bet odos paviršių pasiekia tik po 2 mėnesių. 2 mėnesius plaukas auga po oda. Naudojant įvairias priemones galima truputį pagreitinti tą procesą.

Kaip prižiūrėti slenkančius plaukus

Moterys nerimauja, kad kiekvienas prisilietimas prie plaukų baigiasi dar viena išslinkusia sauja, todėl stengiasi plaukus rečiau plauti, trumpiau šukuoti, atsisako plaukus rišti gumyte ar segti segtukais. Toks požiūris nėra teisingas. Tie plaukai, kurie turi iškristi, vis tiek iškris. Telogeno fazės plaukai jau būna priartėję prie odos paviršiaus, tarsi augalai be šaknų, ir mažiausias mechaninis dirginimas juos išrauna. Šie plaukai vis tiek turi iškristi, tad trinkti ir šukuoti plaukus reikėtų kaip įprastai.

neutral
siaubo filmas
papildai
renginiai
papildai nėščiosioms
Kepurės su UV
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
gelis nuo randų
vitaminai mamoms ir vaikams
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `