Sveikiname! Laukiatės kūdikio. Ši neįtikėtina kelionė atneš džiaugsmą, jaudulį ir daugybę pasiruošimo darbų. Nuo vaikų kambario įrengimo iki naujagimio priežiūros – yra gausybė informacijos ir užduočių, reikalingų apsvarstyti. Supažindinsime su viskuo, ką reikia žinoti ir kam būtina pasiruošti, kad užtikrintai pasitiktumėte mažą džiaugsmo ryšulėlį pasaulyje.
Pasiruošimas pogimdyminei priežiūrai
Prieš pasinerdami į įvairius nėštumo ir gimdymo aspektus, pradėkime nuo esminio pogimdyminės priežiūros elemento – pogimdyminių įklotų. Po gimdymo moterys dažnai patiria pogimdyminį kraujavimą. Todėl pogimdyminių įklotų naudojimas yra būtinas, siekiant užtikrinti patogumą, higieną ir veiksmingą absorbciją. Yra daug prekių ženklų, pavyzdžiui, BELLA, siūlančių aukščiausios kokybės įklotus šiuo jautriu laikotarpiu. Ypač verta dėmesio yra ši BELLA prekė.
3 nėštumo etapai
Nėštumas yra skirstomas į 3 etapus.
Pirmasis trimestras – šis pradinis etapas lemia didelius fizinius ir emocinius pokyčius. Galite jausti rytinį pykinimą, nuovargį ir jautrias krūtis. Svarbu suplanuoti pirmąjį prenatalinį vizitą. Gydytojas atliks išsamią apžiūrą, įskaitant kraujo ir ultragarso tyrimus, kad patvirtintų nėštumą.
Įžengus į antrąjį trimestrą, greičiausiai palengvės rytinis pykinimas. Pilvukas taps pastebimesnis. Pradėsite jausti kūdikio judesius. Tai taip pat idealus metas pirkti motinystės drabužius ir kurti patogią aplinką sau bei kūdikiui.
Trečiasis trimestras pasižymi kūdikio atėjimo laukimu. Pilvas dar labiau išsiplės. Galite jausti nugaros skausmus, rėmenį ir dažnai vaikščioti į tualetą. Būtina reguliariai lankytis priešgimdyvinėse apžiūrose ir aptarti gimdymo planą su gydytoju.
Prenatalinė priežiūra ir mityba
Priešgimdyminė priežiūra yra reikšminga, užtikrinant sveiką nėštumą ir gimdymą. Reguliariai tikrinantis pas gydytoją bus stebimas kūdikio augimas, įvertinama bendra Jūsų sveikata ir nustatomos galimos komplikacijos.
Be medicininės priežiūros, nėštumo metu svarbu tinkamai maitintis. Subalansuota mityba, kurioje gausu vaisių, daržovių, baltymų ir neskaldytų grūdų, suteiks kūdikio vystymuisi būtinų maistinių medžiagų.
Vienas pirmųjų sprendimų yra gimdymo vietos pasirinkimas. Galima rinktis ligonines, privačius gimdymo centrus arba gimdymą namuose. Kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų. Svarbu aptarti pageidavimus su gydytoju.
Be to, būsimoms mamoms naudinga lankyti nėščiųjų kursus. Šiuose užsiėmimuose suteikiama vertingos informacijos apie gimdymą, gimdymo metodus, skausmo malšinimo galimybes ir naujagimio priežiūrą. Jie taip pat leidžia bendrauti su kitomis besilaukiančiomis poromis ir dalytis patirtimi.
Vaikų kambario įrengimas
Vaikų kambario įrengimas yra bene įdomiausia pasiruošimo kūdikio atėjimui dalis. Apsvarstykite šiuos dalykus:
- baldai ir saugumas. Investuokite į tvirtą lovelę, patogų supamąjį krėslą ir pervystymo stalą. Įsitikinkite, kad lovelė atitinka saugos standartus ir joje nėra galimų pavojų;
- daiktų laikymas. Įrenkite lentynas, komodas arba įsigykite dėžių, kad kūdikio reikmenys būtų tvarkingai sudėti. Kiekvieną dėžę paženklinkite etiketėmis. Taip sutaupysite laiko ir prireikus lengviau rasite daiktus;
- dekoras. Pasirinkite raminančią spalvinę schemą ir temą vaikų kambariui. Pridėkite užuolaidų, kad sukurtumėte miegui palankią aplinką. Sienas papuoškite meno kūriniais ar lipdukais, stimuliuojančiais kūdikio regos pojūčius;
- svarbiausia kūdikio įranga. Įsigykite būtiniausių kūdikio reikmenų. Pavyzdžiui, vežimėlį, automobilinę kėdutę, sauskelnių keitimo reikmenis ir mobilią auklę. Investuokite į patikimus prekių ženklus, kurių prioritetas – saugumas ir funkcionalumas.
Naujagimio priežiūra
Nesvarbu, ar pasirinksite maitinti krūtimi, ar naudoti mišinukus, būtina surinkti žinių apie tinkamus naujagimio maitinimo būdus. Pasitarkite su žindymo konsultantu ar gydytoju, kad išspręstumėte visus rūpimus klausimus ar sunkumus, su kuriais galite susidurti.
Taip pat sužinokite, kaip tinkamai pakeisti sauskelnes. Be to, įsigykite reikmenų. Pavyzdžiui, sauskelnių, servetėlių ir kremų nuo vystyklų bėrimo.
Naujagimiai didžiąją dienos dalį miega. Tačiau sukurti sveikus miego įpročius gali būti sudėtinga. Pasidomėkite įvairiais kūdikio raminimo būdais. Tarkim, pervystymu, baltojo triukšmo aparatais ir švelniu supimu. Atminkite, kad kiekvienas kūdikis yra unikalus. Eksperimentuokite, kad rastumėte tai, kas Jūsų mažyliui tinka geriausiai.
Pasiruoškite emociškai
Nėštumo metu pradėkite megzti ryšį su kūdikiu kalbėdamiesi, dainuodami ir grodami muziką. Apsvarstykite galimybę dalyvauti atsipalaidavimą skatinančioje ir stresą mažinančioje veikloje. Pavyzdžiui, prenatalinėje jogoje ar meditacijoje.
Taip pat pirmenybę teikite savęs priežiūrai viso nėštumo metu ir vėliau. Užsiimkite veikla, teikiančia Jums džiaugsmo ir padedančia atsipalaiduoti. Ieškokite paramos iš savo partnerio, šeimos ar draugų. O prireikus nedvejodamos prašykite pagalbos.
Atminkite, kad kiekviena patirtis yra unikali. Nieko blogo, jei pakeliui ieškosite patarimų ir paramos. Priimkite šį neįtikėtiną gyvenimo etapą ir puoselėkite susitikimo su mažyliu laukimą!
US