Žyma: Kineziterapija

Freepik.com

Kineziterapija skiriama ne tik tada, kai kūdikio raumenų tonusas per didelis ar per mažas, lėtoka raida ar kai reikia padėti vystytis klubo sąnariui, bet ir dėl daugybės kitų priežasčių. O dažniausiai – be priežasties, nes kineziterapija naudinga kiekvienam.

 Namai ar specialisto kabinetas?

Kineziterapija (gr. κίνηση – judesys, θεραπεία – gydymas) – gydymas judesiu – yra viena iš pagrindinių sveikatos grąžinimo priemonių. Anksčiau tai buvo vadinama „gydomąja mankšta“. Dabar sąvoka platesnė – kineziterpija vadiname kūdikių mankštas, masažą, hidroterapiją (užsiėmimus baseine).

Ar namiškiai gali patys mankštinti kūdikį? Žinoma, kad taip, jeigu jis sveikas, nėra jokių sutrikimų. Vis dėlto pirmąjį kartą net ir sveiko kūdikio mankštos pratimų reikėtų pasimokyti iš kineziterapeuto. Kūdikių kineziterapija šiuo metu sparčiai tobulėja, nuolatos atsiranda naujovių, metodikų, todėl pasikonsultuoti su kineziterapeutu labai rekomenduojama. Kineziterapeutas, kuris dirba su kūdikiais, turi žinių apie naujagimių ir kūdikių motorinės raidos etapus, raumenų bei skeleto ligas. Pamatęs kūdikį, vizito metu specialistas gali suteikti daug naudingos informacijos tėveliams, pasidalinti patarimais ir rekomendacijomis, kaip padėti kūdikiui sklandžiai augti. Ištyręs mažylio gebėjimus ir judėjimo modelius, kineziterapeutas gali sudaryti programą, kurią tėvai naudos namuose, – mankštins kūdikį, padės jam fiziškai tobulėti, o kartu ir smagiai, maloniai praleis laiką.

Kineziterapeutas mato daugiausia

Tėveliai žino, kad patariama kas mėnesį pasirodyti gydytojui. Šeimos gydytojas apie kūdikio raidą išmano daug, tik neturi galimybės patikrinti. Reikia daug laiko ir metodikų, norint patikrinti judesius, pavyzdžiui, kaip vaikutis griebia. Norint pamatyti tikrą judesį, reikia jį stebėti natūralioje aplinkoje, o tam reikia sulaukti, kol kūdikis susidomės žaislu ir prie jo pripras, paims į ranką. Todėl norint būti visiškai ramiems dėl raidos, verta kas kelis mėnesius apsilankyti pas kineziterapeutą. Kineziterapeutui reikėtų parodyti 3–4 mėnesių, o po to – 6–7 mėnesį, kūdikį, kai bus įvertinta, ar jis vartosi, ar remiasi rankomis, nes tokiu metu jau ruošiasi atsisėsti. Jeigu viskas gerai, kitas vizitas – 8–10 mėnesių, kai pradeda ropoti, tvirtai sėdi ir ruošiasi atsistoti. Kineziterapeutas įvertins, ar vaikas taisyklingai ropoja priešinga ranka ir priešinga koja, kaip sėdi, kokie atraminiai taškai, ar nugarą laiko tiesiai. Tada susitikimas – 12–14 mėnesių, kai vertinama vaiko eisena, kojos, ar vaikas eina ne ant pirštų galų.

Dažnai pakanka tiesiog rekomendacijų, kaip mankštinti namuose, ir raidos duobelė būna peršokta be vargo.

neutral
siaubo filmas
papildai
renginiai
papildai nėščiosioms
Kepurės su UV
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
gelis nuo randų
vitaminai mamoms ir vaikams
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `