Dabar parduotuvėse ir vaistinėse – didelis vaikiškų dantų šepetėlių bei pastų pasirinkimas, bet tėveliams dažnai kyla klausimų, ar tinka vaikams elektriniai šepetėliai? O jei taip, nuo kokio amžiaus juos jau galima naudoti?
Kokie šepetėliai tinka vaikams
Dantų šepetėlių gamintojai stengiasi savo produkciją pritaikyti kiekvienai amžiaus grupei. Ant mamos piršto maunami pirmojo dantuko šepetėliai patogūs valant pačius pirmuosius dantukus, tačiau išdygus krūminiams dantims, jo tikrai neužteks švarai užtikrinti. Krūminis dantis pasižymi sudėtingesne anatomine forma, jo kramtomasis paviršius turi įvairių griovelių, kuriems švariai išvalyti reikėtų įprasto dantų šepetėlio. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad vaikiško šepetėlio galvutė turi būti maža, o šereliai – ypač minkšti. Bet kokį šepetėlį rekomenduojama pakeisti kas 2–3 mėnesius, o jei vaikas sukramtė šepetėlį ir jo šereliai išsiskėtė, pakeisti teks ir dažniau.
Kai išdygsta visi pieniniai dantukai, ir vaikas jau turi susiformavęs tam tikrus dantų valymo įgūdžius, galima įsigyti elektrinį dantų šepetėlį. Vaikų dantys ir dantenos yra jautresni nei suaugusiųjų, todėl jais reikia rūpintis ypač atsakingai.
Vaikiško įkraunamo elektrinio, garsinio dantų šepetėlio „OSOM Oral Care Kids „Sonic Toothbrush“ šereliai yra minkšti ir saugo jautrius vaikų dantis valymo metu. Vaikiškas šepetėlis komplektuojamas su 2 pakaitinėmis švelnių šerelių galvutėmis, kurios ypač rūpestingai išvalys vaiko dantis ir jautrias dantenas.
Šio šepetėlio veikimas yra pagrįstas naujosios kartos Sonic garso bangų technologija. Ši technologija sukuria nuo 26000 iki 31000 judesių per minutę, užtikrina optimalų dantų paviršių ir tarpdančių valymą.
Valymo taisyklės
Dabar internete galima rasti filmų, kuriuose mokoma, kaip taisyklingai valyti dantukus. Yra ir animacinių filmukų, skirtų patiems vaikams, kad jie suprastų, kodėl valyti dantukus taip svarbu.
Dantis valykite sukamaisiais ir šluojamaisiais judesiais. Venkite tiesių judesių! Galite ne tik pažeisti dantų emalį, bet yra pavojus, kad apnašą, esantį ant dantų paviršių, sustumsite į tarpdančius! Dantis valykite tik išsižioję: sukandus dantis valymas yra visiškai neefektyvus, nes nepasieksite išvalyti tų danties vietų, kur apnašas kaupiasi labiausiai (kramtomųjų paviršių įdubimų ir vagelių, tarpdančių). Neskubėkite valydami dantis! Vienoje vietoje šepetėlis turėtų „atidirbti“ apie 5 sekundes, kad tikrai nuvalytų susikaupusias apnašas. Nepamirškite nuvalyti ir visų dantų paviršių: išorinio, kramtomojo, vidinio ir tarpdančių.
Jeigu vaikas turi išdygusius visus 20 pieninių dantų, valymas, kiekvienam danties paviršiui skiriant po 5 sekundes, užtruks 2 minutes. Jei vaikas turi mažiau nei 20 dantų, greičiausiai užtruksite trumpiau.
Vaikai dantukus valosi mieliau, jei jiems patinka šepetėlis. „OSOM Oral Care Kids“ šepetėliu vaikai naudojasi noriai, nes prietaisas yra nedidelis, lengvas, jį paprasta valdyti vienu mygtuku: įjungiant, keičiant valymo režimą, išjungiant. Kas 30 sekundžių prietaisas padaro sekundės ilgio pauzę, kuri praneša, kad laikas keisti dantų valymo zoną. Po 2 min. šepetėlis automatiškai išsijungia. Valymas baigtas!
Visiškai įkrautas šepetėlis veiks iki 240 min., o tai leis jūsų vaikui dantis valytis net iki 2 mėnesių. 3 valymo režimai leis rinktis tinkamiausią – nuo jautrių dantų iki sveikų, stiprių dantų.
Dantų valymo patarimai vaikams:
- Valykite dantis ryte ir vakare – stenkitės niekada nepraleisti dantų valymo nei atsikėlę ryte, nei prieš eidami miegoti. Dantukų valymas turi tapti privaloma dienos rutinos dalimi.
- Naudokite specialią vaikišką dantų pastą – vaikų dantys nėra tokie patys kaip suaugusiųjų, todėl jiems reikia ir specialios pastos. Nuo pat pirmojo dantuko odontologai Lietuvoje rekomenduoja naudoti pastas su fluoru. Šios rekomendacijos pagrįstos labai bloga vaikų burnos sveikata. Siūloma nenaudoti „skanių“ pastų, kad vaikas jų paprasčiausiai nerytų. Pabrėžiamas ir pastos kiekio dydis: patiems mažiausiems užtenka tik sutepti šepetėlio šerelius, neviršijant ryžio kruopelės dydžio, vyresniems vaikams užteks žirniuko dydžio pastos kiekio.
- Valykite švelniai palei dantų liniją – švelniai traukite elektrinį šepetėlį dantimis, leisdami šereliams išvalyti visus tarpdančius ir apsaugoti dantis.
- Pradėkite nuo dantų valymo vienoje pusėje– lengvai spausdami dantų šepetėlį ir lėtai jį judindami valykite kiekvieną iš 4 dantų zonų po 30 sekundžių.
- Saugokite dantenas– pernelyg nespauskite šepetėlio. Po kiekvieno valymo išplaukite šepetėlio galvutę po tekančiu vandeniu ir uždenkite dangteliu.
- Išsiskalaukite ir išsivalykite dantis po kiekvieno valgio – pavalgius emalio danga suplonėja, todėl pirmiausia išsiskalaukite dantis vandeniu, o po 20 min. išsivalykite šepetėliu.
- Gerkite daug vandens – burnos drėgmės palaikymas padeda išvengti bakterijų.
US
Susiję straipsniai