Vis labiau šylant orams, norisi vis daugiau ir daugiau laiko praleisti lauke. Visgi, dėl įtemptos dienotvarkės ne visuomet pavyksta pasidžiaugti grynu oru taip, kaip norėtumėme. Laimei, net ir tam yra sprendimas. Daugiau pabūti lauke jums gali padėti ne kas kita, o dviratis!
Važiuokite juo į ir iš darbo, keliaukite iki parduotuvės ar mokymosi įstaigos. Tai – be galo patogi transporto priemonė, kadangi ji ne tik leidžia išvengti kamščių, bet ir būti daugiau fiziškai aktyviems. Dviratis gali pasitarnauti tikrai kiekvienam, tačiau reikėtų nepamiršti, jog norint išlaikyti kaip įmanoma didesnį komfortą juo važiuojant, reikia reguliariai jį prižiūrėti. Kaip tik šiame straipsnyje ir pateiksime keletą patarimų, kaip teisingai tai daryti.
Valykite dviratį
Pirmas ir pats lengviausias būdas, ką reikėtų padaryti savo dviračiui, norint gerai jį prižiūrėti – reguliariai jį valyti. Dviračio valymui puikiai tinka indų ploviklio bei vandens mišinys, kuriame suvilgius kempinę kruopščiai galėsite nuvalyti dviračio rėmą, jo nepažeidžiant. Taip pat naudodamiesi šepetėliu, nušveiskite krumpliaračius bei grandinę. Žinoma, prieš tai įsitikinkite, ar jūsų dviračio grandinė nesusidėvėjo – ar nėra įtrūkimų bei kitų defektų, kurie apsunkintų važiavimą. Jei pastebėjote, jog ji jau nebetinkama, nepergyvenkite, labai greitai ir lengvai naują grandinę galite įsigyti šioje nuorodoje – https://www.varle.lt/dviraciu-grandines/. Be viso to, dar rekomenduojama nuvalyti ir dviračio padangas. Nuimkite jas ir patikrinkite, ar nėra kažkokių pažeidimų. Jei ne, tuomet tiesiog nuvalykite jas šluoste bei pašalinkite visas šiukšles – smulkius akmenukus, žolę bei purvą.
Įsitikinkite, jog padangos yra tinkamai pripūstos
Ne paslaptis, jog dviračių padangų galima rasti pačių įvairiausių, o kiekvienai iš jų reikia atitinkamo oro slėgio. Jis labai svarbus dėl to, nes nuo jo priklauso, kokį greitį dviračiu galima pasiekti, kaip lengva jį valdyti bei koks yra sukibimas su keliu. Tinkamai pripūstos padangos taip pat prisideda ir prie dviratininko saugumo užtikrinimo. Dažnai dviračio padangų slėgis yra nurodomas ant jų šono skaičiais bei vienetais, kas leidžia tiksliai žinoti, kiek padangos turėtų būti pripūstos. Šios vertės reikėtų neviršyti, todėl įsigykite manometrą, kuris leis patikrinti slėgį padangose labai greitai ir lengvai.
Patikrinkite dviračio stabdžius
Greičiausiai visi supranta, jog dviračio stabdžiai yra vienas svarbiausių elementų, kuris gali užtikrinti jūsų saugumą. Būtent dėl to rekomenduojama kiekvienąkart prieš važiuojant dviračiu, patikrinti jo stabdžius. Atkreipkite dėmesį į stabdžių kaladėlės ir įsitikinkite, ar jos nėra susidėvėjusios. Taip pat pažiūrėkite, ar dviračio stabdžių rankenėlė yra tvirta bei užtikrina sklandų ir efektyvų stabdymą.
Reguliariai sutepkite tam tikras dviračio dalis
Taip pat, kad dviratis gerai atliktų savo funkciją, reikėtų reguliariai jį sutepti specialiai tam skirtais tepalais. Visa tai apsaugo dviratį nuo per didelės trinties, kuri gali būti priežastis greito dviračio susidėvėjimo, korozijos ar rūdžių atsiradimo. Tepti reikėtų tokias judančias dalis kaip: grandinę, stabdžių ir pavarų perjungimo troselius, pedalus ir t.t.. Kaip bebūtų, labai svarbu nepersistengti ir tepalo nepadauginti, kadangi taip dviratis pritrauks tik dar daugiau purvo bei kitų nešvarumų. Be abejo, turėkite omenyje ir tai, jog tepalas padės tik tuo atveju, kuomet bus kokybiškos dviračių detalės. Tad, jei žinote, kad kai kuris iš jų jau yra laikas keisti, nieko nelaukite ir tai padarykite.
Dviratį patikėkite specialistams
Galų gale, nesidrovėkite savo dviratį patikėti profesionalams, kurie geriausiai gali pasakyti, ar jūsų dviratis yra prižiūrimas gerai, ar reikėtų jame kažką pakeisti. Tai siūloma daryti bent kartą į metus, geriausia – prieš šiltojo sezono pradžią, ankstyvą pavasarį. Iš tiesų tam tikrų dalykų patiems nepavyks patikrinti ar tai padaryti bus sunku, pavyzdžiui, rato, rėmo lyginimas, permetiklio keitimas ir taip toliau. Be to, dažname dviračių servise yra taikoma ir dviračio plovimo bei sutepimo paslauga, tad jei nenorite daug vargti ar tam neturite laiko, būtinai pasinaudokite ja. Įprastai tokia paslauga kainos atžvilgiu yra prieinama bene kiekvienam.
Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės išsiugdyti tam tikrus dviračio priežiūros įpročius. Turėkite galvoje, jog įdėdami šiek tiek darbo bei skirdami tam laiko, tikrai prailginsite savo dviračio tarnavimo laiką!