Pirmasis vaiko dviratis: patarimai renkantis

Pirmojo dviračio pirkimas – gražus ir įsimintinas momentas

Pirmojo dviračio pirkimas – gražus ir įsimintinas momentas. Juk ne tik padovanosite mažiesiems įsimintiną pramogą, bet ir suteiksite jiems įgūdžių, kurie išliks visam gyvenimui. Visgi, šios transporto priemonės pasirinkimas – pakankamai atsakingas procesas, tad neužteks tiesiog išrinkti mėgstamiausios spalvos dviratuką ir išleisti mažylį į pirmąsias keliones.

Kada vaikas pradeda važiuoti dviračiu?

Prieš pirkdami vaikams pirmąjį dviratį, turėtumėte įvertinti jo sugebėjimus – jei jam dar nesukako dveji metukai, jam geriausiai tiks balansinis dviratukas. Šios transporto priemonės neturi ratukų, tad mažyliai į priekį judės atsispirdami savo kojomis, tačiau jau galės perprasti pusiausvyros laikymo, koordinacijos ir vairavimu principus.

Šiek tiek vyresnėms atžaloms puikiai tiks vaikiški dviračiai su pagalbiniais ratukais – kai vaikas drąsiai jausis kelyje, juos bus galima nuimti ir dar ne vienerius metus naudoti tą pačią transporto priemonę.

Dviračio dydis

Tai yra vienas pagrindinių veiksnių, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkant pirmąjį dviratį. Nors didesni vaikiški dviračiai tarnaus ilgiau, kadangi mažylis taip greit jų „neišaugs“, visgi, pasirinkdami tokį variantą, rizikuojate dėl jų kelionės saugumo – tokį dviratį bus sunkiau kontroliuoti ir valdyti. Tad rinkdamiesi turėtumėte atsižvelgti į nurodytą rekomenduojamą ūgį, o jei reikia – šiek tiek palaukti, kol vaikutis pasieks tam tikrą kategoriją. Tuomet galėsite būti tikri, kad naujojo dviratuko netrukus neteks pakeisti nauju.

Kiti svarbūs dviračio komponentai

Stabdžiai ir pavaros. Kuo paprastesnis bus dviratukas, tuo sklandžiau praeis pirmosios kelionės, tad nesivarginkite mažiesiems ieškodami sudėtingą stabdžių sistemą ar daugybę pavarų turinčio dviračio – ypač tuomet, jei jiems dar nesukako penkeri.

Dviračio rėmas. Plieninį rėmą turintys dviračiai suaugusiesiems gali pasirodyti lengvi, tačiau jei vaikui yra 3 ar 4 metukai, su tokia transporto priemone patogiai judėti jam gali būti pernelyg sudėtinga. Tad jaunesniems mažyliams geriau tiks dviratukai su aliuminiu rėmu – jie bus daug lengvesni, todėl atlikti įvairius manevrus pavyks kur kas paprasčiau. Šie ir kiti vaikiški dviračiai gera kaina parduodami Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

Papildomi akcentai. Nors tai nėra esminis akcentas, visgi, turėtumėte pagalvoti ir apie tai, kur vaikučiai galės susidėti savo turimus daiktus. Tai ypač aktualu renkant dviratį mergaitėms, kadangi su jomis dažnai keliauja lėlės ir kiti žaislai. Daugelis dviratukų turi specialius daiktų krepšelius, tačiau juos galite įsigyti ir atskirai.

Dviračių aksesuarai

Tam, kad vaikučių kelionės būtų malonios, o svarbiausia – saugios, rekomenduojama pasirūpinti ir tam tikrais papildomais atributais.

Vaikiškas šalmas. Tai vienas svarbiausių akcentų, kuris užtikrins vaikučių saugumą ir leis išvengti skaudžių traumų.

Parinkę mėgstamos spalvos šalmo dizainą, galėsite būti tikri, kad mažylis visuomet noriai jį užsidės.

Skambučiai dviračiams. Jei ant naujojo dviračio nėra skambučio, vertėtų šia detale pasirūpinti papildomai – naudodamiesi skambučiu, vaikai išmoks kelių eismo subtilybių ir bus kur kas lengviau pastebimi.

Apgalvoję visus šiuos aspektus ir išrinkę vaikučiui pirmąjį dviratį, galėsite ramia širdimi juos išlydėti į nepamirštamus nuotykius. Tikėtina, kad šiame kelyje pasitaikys ir nesėkmingų bandymų, tačiau mes galime pasistengti, kad visi šie išbandymai praeitų kaip įmanoma sklandžiau.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 4 = penki

Kitos temos: