Taip nebūna, kad vaikas visai negertų. Viena iš priežasčių, kodėl vaikas gali negerti, yra stengimasis jį girdyti prievarta.
Vaikui turi būti pasiūlyta vaisių, uogų, daržovių. Sveikam vaikui dehidratacija neatsiras, kai bus patenkintas paros fiziologinis skysčių poreikis.
Fiziologinis skysčių poreikis priklauso nuo kūno svorio. Sveriantiems 10–20 kg reikia išgerti 1000 ml +50 ml kiekvienam kūno svorio kg virš 10 kg. Karštą vasaros dieną arba žaidžiant judrius žaidimus iš organizmo pasišalina ne tik daug vandens, bet ir druskų, todėl rekomenduojama gerti silpnai mineralizuotą vandenį, kuriame sausųjų mineralinių medžiagų liekana yra 50 miligramų litre (visa tai parašyta ant gaminio etiketės – tik reikia norėti ją paskaityti). Toks mineralinis vanduo nesukelia troškulio.
Vaikams troškuliui malšinti tinka įvairūs šalyje užaugę vaisiai, uogos, daržovės. Tai geriau už įvežtinius arbūzus. Vandens poreikis priklauso nuo vaiko vartojamo maisto. Valgant sūriai, rūgščiai, saldžiai, vandens reikia daugiau. Todėl vaikams nerekomenduojama karštą dieną siūlyti sūraus, rūgštaus, saldaus maisto.
Vartojant daug baltymų turintį maistą (pieno, mėsos, kiaušinių) vandens reikia daugiau, nes kuo daugiau baltymų apykaitos produktų, tuo daugiau vandens reikia jiems pašalinti.
Šiltą dieną (nesvarbu, ar vaikas sušilęs, ar nesušilęs) neduokite:
Šaltų gėrimų, nes gali susirgti faringitu. Be to, šalti gėrimai troškulį malšina blogiau negu kambario temperatūros (20–22°C) ir šiltėlesni gėrimai. Gėrimai su ledu, nesvarbu kokie jie būtų, ypač pavojingi sukaitus, nes vaikas gali greitai peršalti, be to, jie nemalšina troškulio.
Saldžių (nesvarbu, kuo būtų pasaldinti), kvapių, spalvingų gėrimų, nes jie troškulio beveik nemalšina, jų vertė menkesnė nei natūralių sulčių bei natūralaus mineralinio vandens. Bet kurio amžiaus vaikams nerekomenduojama duoti gėrimų, kuriuose yra dirbtinių saldiklių, pvz., aspartamo, ciklamato, sacharino ir kitų. Pagal ES reikalavimus, į kūdikiams ir mažiems vaikams skirtus gėrimus ir maistą negalima dėti įvairių saldžių priedų.
Gėrimų, kurių etiketėse nėra nurodyta, kokie cheminiai ar natūralūs priedai naudoti juos gaminant. Vaikai gali būti jautrūs įvairiems priedams. Priedai suteikia kvapą, skonį, spalvą. Ypač reikėtų vengti ryškių, akį rėžiančių spalvotų gėrimų.
Įvairių gėrimų, į kuriuos įeina tonizuojančių ar stimuliuojančių medžiagų (pvz., kofeino). Sveiki vaikai trykšta energija, todėl jų nereikia stimuliuoti.
Bet kokio amžiaus vaikams ir suaugusiesiems nedera gerti vandens iš pakelės šulinių, nes jie gali būti užkrėsti bakterijomis ir cheminėmis medžiagomis, pvz., nitratais ir nitritais.