Kai buvo sukurti higieniniai paketai ir įklotai, moterys lengviau atsikvėpė. Atrodė, kad įvyko tikra higieninė revoliucija, panašiai, kaip ir sukūrus sauskelnes. Paketai nebrangūs, panaudoji, išmeti, ir nebesuki galvos. Tačiau nepraėjo nė keliasdešimt metų, ir atsirado nauji terminai, pavyzdžiui, „įklotų vulvitas“ ar „tamponų vaginitas“.
Milijonai moterų pradėjo varstyti ginekologų kabinetų duris, ir sulaukdavo atsakymo – atsisakykite higieninių paketų, grįžkite prie medvilnės skudurėlių, savos gamybos vatos pakeltėlių. Tai, žinoma, irgi kraštutinumas. Kaip išradus automobilį vėl visur važinėtis vežimu, kinkytu arkliais. Išeitis – ekologiškos higieninės priemonės iš 100 proc. medvilnės.
„Nusilpusi“ kūno vieta
Šiais laikais daugybė moterų kenčia nuo vulvos ir vaginos sudirginimų: paraudimo, deginimo, skausmo ir kt. Tai – civilizacijos ligos, kurias sukelia besaikis moteriškos higienos priemonių su plastiku, viskoze, celiulioze, kvapais, superabsorbentais ir kitais naftos chemijos produktais naudojimas.
Jeigu moteris naudoja įklotus kasdien, šios sudedamosios medžiagos gali sukurti šiltą ir drėgną mikroklimatą, kuris yra idealus sudirgimus sukeliančioms bakterijoms ir grybeliams daugintis. Prie šių sudirgimų prisideda ir mados –
aptemptos kelnaitės, stringai, sintetiniai apatiniai, bikini zonos depiliacijos.
Kuo medvilniniai paketai skiriasi nuo kitų
Moteriškos higienos produktai iš 100 proc. natūralios medvilnės yra gerokai pranašesni nei įprasti, masinės gamybos. Medvilniniai paketai mažiausiai iš visų žinomų medžiagų alergizuoja, yra
be kvapiklių,
be superabsorbentų polimerų,
be baliklių chlorinoirdioksino,
be medienos masės (gaunamos iš medžių).
Dauguma moterų pasakys, kad naudoja natūralius paketus ir įklotus, nes ant pakuotės parašyta, kad jie natūralūs, be to, jie minkšti, švelnūs. E
Europos vartotojų tyrimas parodė, kad dauguma moterų tiki, jog jų naudojamos higienos priemonės yra pagamintos iš 100 proc. medvilnės, vien dėl to, kad jos baltos. Deja, taip nėra – masinės gamybos paketuose pilna sintetikos, o baltą spalvą suteikia balinimo procesas, kuris pats savaime yra kenksmingas! Dauguma šiandien rinkoje parduodamų higienos įklotų ir tamponų pagaminti su plastiku, naftos chemijos produktais, superabsorbentais, polimerais, viskoze ir chemiškai apdorota celiulioze. Į daugumos šių produktų sudėtų įeina cheminės medžiagos ir kvapai.
Tarptautinės kompanijos labai aktyviai reklamuoja šiuos produktus, bet neinformuoja apie produktų tikrąją sudėtį. Jie naudoja tokius pasakymus, kaip: panašūs į medvilnę, medvilnės minkštumo, tarsi medvilnė ir pan. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad jie pagaminti iš medvilnės. Reklamos kalba apie patogumą, tačiau apie sveikatą, o juolab apie tai, kas su tuo tamponu ar įklotu atsitinka po to – nė žodžio.
Lietuvos rinkoje situacija skiriasi nuo ES ir JAV. Ten natūralios higienos priemonės užima bent jau šiokią tokią rinkos dalį. Lietuvoje tai – visiška naujiena. Yra tik kelios kompanijos, kurios siūlo iš natūralių medžiagų pagamintas moteriškoshigienos priemones (daugkartines ir vienkartines).
Kaip padėti gamtai
Naudodamos medvilnines higienos priemones moterys pateisina du tikslus – saugo savo sveikatą ir gamtą. Įprasti paketai gaminami iš sintetinių medžiagų, geresni – su medienos mase, tad jų gamybai kertami miškai. Medvilniniai paketai gaminami iš medvilnės, kuri kasmet išauga iš naujo.
Medvilniniai paketai 90-100 % savaime suyra panaudoti, jiems nereikia kelis šimtmečius dūlėti šiukšlynuose. Šiandien plačiai naudojamos moteriškos higienos priemonės (bei vaikiškos sauskelnės) apie 90 proc. yra pagamintos iš plastiko. Jas gaminant naudojama nafta. Naftos išgavimo ir gamybos proceso metu išsiskiria dujos, kurios ardo ozoną, o žmogui yra toksiškos. Kaip žinoma, plastikas, palaidotas žemėje arba vandenyje, nesuyra. Šiukšlynams reikia vis didesnių žemės plotų, šiukšlės vandenynuose nuodija gyvūnus. Deginant šias šiukšles išsiskiria nuodingos dujos. Ypač, jei gaminiams balinti buvo naudotas dioksinas, o įgeriamumui padidinti – superabsorbentai. Štai ir atsakymas, kaip galime prisidėti prie gamtosaugos.
Medvilnė – pats švariausias užpildo pluoštas, sudarantis daugiau nei 95 proc. žaliavos masės. Medvilnės plantacijos teigiamai veikia aplinką, nes išskiria deguonį ir saugo ozono sluoksnį
Medvilninių higienos priemonių privalumai:
Kvėpuoja – leidžia orui laisvai tekėti per pluoštą.
Sudaro optimalų drėgnumą, palyginus su aplinka, sumažina odos sausėjimą.
Nepakeičia makšties gleivinės natūralios rūgštinės terpės, nes medvilnė fiziologiškai suderinama su makšties pH.
Padeda išvengti sudirginimų, alergijų ir infekcijų rizikos.
Švelni odai, o apsauga nuo pratekėjimo – didelė.
Panaudoti savaime suyra.
„Mamos žurnalas“