Nuostabios dovanos daugiavaikiams vilniečiams, kurie laukiasi dar vieno!

Valdo Šereikos nuotr.

Mielos mamos,

šaunu, kad sureagavote į mūsų kvietimą „Mamos žurnalo“ „Facebooko“ paskyroje atsiliepti vilnietes, kurios šiuo metu laukiasi 4, 5, 6 ar dar vėlesnio vaikelio. Tai dar vienas skatinimas kuo greičiau tapti mūsų paskyros draugu, nes čia kasdien rasite konkursų ir įdomių pasiūlymų.

Kodėl ieškojome daugiavaikių?

Kartu su Vilniaus Savivaldybės nare Aukse Kontrimiene vykdome labai gražų projektą „Sveikas, mažasis vilnieti!“. Juo norime solidarizuotis su daugiavaikėmis šeimomis, kurios šiuo metu laukiasi dar vieno mažylio. Gimus kūdikiui, kiekviena šeima turi nemažai išlaidų, kol superka būtiniausius reikmenis, vadinamąjį kraitelį. 16-ai šeimų, kurios jau augina keturis ar penkis vaikus, norime tą kraitelį padovanoti – kruopščiai atrinktus patikimų gamintojų rūbelius, patalynę, lopšį. Tai ne tik finansiškai vertinga dovana, bet ir sutaupytas būsimos mamos laikas vaikštant po parduotuves. Tokia praktika sėkmingai taikoma skandinavų šalyse.

Projekto sumanytoja politikė Auksė Kontrimienė

Kelioms mamytėms, besilaukiančioms 4 vaikučio, dovanas įteikėme be pompastikos, tačiau pas 8 vaiko besilaukiančią Renatą Širvinską įsiprašėme į svečius. Sutikite, patirtis įspūdinga! Renata šalia kūdikio dėžutės pozavo su vyru Miroslavu ir vaikais, o augina jie Liviją, Kristupą, Adomą, Dominyką, Martą, Aidą ir Arielę.

Renata tiesiog švytėjo ramybe ir laime, motinystė – jos pašaukimas. Renatai dabar 35 metai, o pirmąją dukrą pagimdė būdama 21. Taigi – jau 14 metų nėštumų, gimdymų ir maitinimo krūtimi stažas, kuris, akivaizdu, šios šviesios moters nė kiek nenualino.

Vienintelė „bėda“, kad gimus aštuntam vaikučiui šeima nebetilps į turimą automobilį, o ir 3 kambarių butas jau bus per ankštas. Dabar jie gyvena pagal tokį principą: vienas kambarys tėvų, kitas – mergaičių, o trečias – berniukų. Jeigu gimtų sūnus, berniukų ir mergaičių šeimoje augtų po lygiai – 4.

Renata papasakojo, kad seniai žavisi suomių patirtimi dovanoti mamoms kūdikio kraitelius-dėžutes.

Kūdikio kraiteliu džiaugėsi ir sesutės

1920-aisiais Suomijoje gimė kūdikio kraitelio idėja. Tuo metu Suomija buvo jauna nepriklausomybę sukūrusi valstybė. Vyriausybei buvo pasiūlyta mintis visoms vaikelio besilaukiančiom šeimoms padovanoti kūdikio kraitelį, kuriame būtų sudėti būtiniausi reikmenys naujagimiui.

Kūdikio kraitelį Suomijoje kasmet gauna apie 60 000 motinų. Iš jų 2/3 renkasi kraitelį vietoj alternatyvios 140 eurų sumos.

Dabar kraitelis pradeda populiarėti ir Lietuvoje.

Kraitelio, kurį dovanojome Renatai, sudėtyje tik aukščiausios kokybės patogūs gaminiai: 100 proc. aukščiausios kokybės medvilnės drabužėliai, patalynė, kiti kūdikio reikmenys, patogus čiužinukas (nes dėžę kurį laiką galima naudoti kaip kūdikio lovytę).

Susitikimas su Renata mums buvo gražiausia mėnesio diena. Kaip šaunu, kad yra tokių pakylėtų, dvasingų šeimų, kurios tikrai myli vaikus, juos atsakingai augina. Beje, mūsų susitikimo metu nė vienas vaikas nezyzė, neprašė ant rankų, neklausė, „kada baigsis ir tetos išvažiuos“. Štai ką reiškia augti komandoje.

Jeigu savo aplinkoje turite dauigiavaikę vilnietę, kuri laukiasi dar vieno, parašykite mums mamoszurnalas@gmail.com

Redakcija

Valdo Šereikos nuotr.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− keturi = 5

Kitos temos: