Pamukalė Kėdainių trąšų gamykloje: stebuklai laukia čia pat, už kampo

Liko du nuostabiausi vasaros mėnesiai – patirkite stebuklų, kurių nė ieškoti nereikia

Mielos mamos! Kiek kartų jau girdėjote posakį, kad „laimė slypi kažkur čia pat, už kampo“? Prirašyta knygų, prikurta filmų apie didžiausią gyvenimo paradoksą, kai žmonės apkeliauja pasaulį ieškodami „kažko“, o suranda grįžę namo, šalia savo durų.

Per atostogas šis paradoksas ypač išryškėja. Susiplanuoji savaitgalį prie jūros, o visą laiką lyja. Rezervuoji baidarių žygį, o iš vakaro sukarščiuoja vaikas. Užtat kai nieko nesitiki, įvyksta geriausia atostogų diena, nes į vieną vietą sukrenta visi pliusai: oras, kompanija, aplinka, galų gale ir tai, kokia koja išlipome iš lovos (sutikite, vidinis nusiteikimas yra atostogų esmė).

Panašus paradoksas mums nutiko vos prieš porą savaičių. Su 5 metų dukra išsiruošėme į lietuvių dievinamą Turkiją. Kaip anksčiau šaipydavomės iš tokių pasyvių atostogų prie baseino! Girdi, gyvenimas per trumpas tiesiog gulėti su knyga, degintis, valgyti ir maudytis. Prisiplanavome, kad vyksime į visas siūlomas ekskursijas, juk reikia parsivežti kuo daugiau įspūdžių!

Kėdainiuose šalia fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ jau pusšimtį metų auga gipso kalnai, kuriuos vietiniai vadina Kėdainių Alpėmis

Tačiau per savaitę iš viešbučio išvažiavome vos 3 kartus, nes patraukliausios ekskursijos į Pamukalę ir Kapadokiją buvo tiesiog nepakeliamos mažam vaikui, – autobuse būtų tekę praleisti daugybę valandų. Nutarėme, kad aplankysime šias stebuklingas vietas po kelių metų, kai Marcelė jau bus ištvermingesnė.

Kai baigėsi palaiminga savaitė (prie baseino), mintyse atsiprašiau visų poilsiautojų su mažais vaikais, kuriuos anksčiau žeminau. Kitais metais važiuosime vėl, ir ne 8, o mažiausiai 12 dienų. Marcelė išvažiuodama verkė ir klausė, ar negalėtume likti gyventi Turkijoje.

O kur tas paradoksas? Grįžę turėjome dar kelias laisvas dienas ir nuvažiavome aplankyti Marcelės babos į Kėdainius. Išėjome pasivaikščioti po miestelį, ir štai – šalia Turizmo centro skelbimas, kad Kėdainių chemijos gamykla kviečia į atvirų durų dienas.

Autobusiuke atsirado kelios laisvos vietos, ir visiškai netikėtai mes patekome į Lietuvišką Pamukalę!

Kėdainiuose šalia fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ jau pusšimtį metų auga gipso kalnai, kuriuos vietiniai vadina Kėdainių Alpėmis. Ko ne pasaulio stebuklas? Ir visai čia pat, nemokamai, tiesiog už kampo.

Liko du nuostabiausi vasaros mėnesiai – patirkite stebuklų, kurių nė ieškoti nereikia.

Redaktorė Neila

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − 8 =

Kitos temos: