Žyma: Kūdikių sloga

miega
Freepik.com

Kūdikių sloga – didžiulis išbandymas ir kankynė. Blogiausia, kad kai kankinasi kūdikis, kankinasi ir visa šeima.

Kūdikiams, ypač pirmomis savaitėmis po gimimo, nosis būna užsikimšusi ir be slogos. Kai kurie kūdikiai net kelis mėnesius per nosį kvėpuoja švilpdami. Taip yra dėl to, kad kūdikių nosies landos gana siauros, – jas greitai užkemša net nedidelis gleivių kiekis. Švogždimą skatina sausas patalpų oras, todėl verta patalpas drėkinti, o kūdikio nosytę išplauti jūros vandeniu.

Patarimai, jei kūdikis suslogavo

Sergantys sloga kūdikiai tampa irzlūs, nes kvėpuodami per burną jaučia diskomfortą. Kvėpavimas per burną džiovina burnos gleivinę, atsiranda neįprastas ir nemalonus jutimas – troškulys.

Sloguojantį kūdikį daugiau laikykite vertikalioje padėtyje – nešiokite stačią, o gulint pakelkite galvūgalį (jei įmanoma). Šiaip kūdikiams pagalvių nereikia, tačiau suslogavusiam pagalvę padėkite. Kuo kūno padėtis vertikalesnė, tuo lengviau gleivės išteka iš nosies į išorę. Kai sloguojantis kūdikis guli, gleivės teka į nosiaryklę ir sukelia nemalonius pojūčius, kosulį.

Tas pat galioja ir žindymui – reikia stengtis, kad žindantis sloguojantis kūdikis būtų kuo vertikalesnėje padėtyje. Sloguojantį kūdikį geriau žindyti sėdint, kiek labiau pakėlus galvutę, krūtinėlę. Galima žindyti priglaudus kūdikį prie krūties vertikaliai. Dirbtinai maitinamą kūdikį irgi būtina imti ant rankų, nemaitinti gulinčio. Jo padėtis maitinimo metu turėtų būti kuo vertikalesnė. Prieš žindymą reikia gerai išvalyti kūdikio nosį.

Pasikeičia ir sloguojančio kūdikio valgymo ypatumai. Sloguojantis kūdikis gali norėti valgyti dažniau, o prie krūties išbūti trumpiau. Jeigu nosytė trukdo mažyliui valgymo metu kvėpuoti, reikia daryti dažnas pertraukėles. Taip pat ir su kūdikiu, maitinamu iš buteliuko, – reikia dažnai ištraukti žinduką iš burnytės ir leisti atsikvėpti. Sloguojančiam kūdikiui reikia daugiau skysčių, todėl kuo dažniau jam pasiūlykite krūtį.

Sloguojantis kūdikis gali suviduriuoti, ypač jei ilgai guli ant nugaros. Gleivės kartu su virusais, bakterijomis ir jų gaminamais toksinais nuteka į žarnyną ir gali sukelti viduriavimą.

Sloguojančio kūdikio kambarį dažniau vėdinkite, kuo grynesnis oras, tuo lengviau kvėpuoti. Jei įmanoma, kambarį padrėkinkite. Vaiko kambaryje palaikykite +20ºC temperatūrą, šiltesnės nereikia, nes nuo vėsaus oro mažiau burksta nosiaryklės gleivinė, ir dėl to vaikas lengviau kvėpuoja.

Jei nėra temperatūros, sloguojantį kūdikį vežkite į lauką – grynas oras jam geras vaistas. Sloguojantį kūdikį galite migdyti balkone, jei lauke temperatūra ne žemesnė nei +5–7ºC. Miegodamas vėsoje jis geriau pailsės, nes vėsiame ore lengvėja kvėpavimas. Išnešusios kūdikį į lauką ar balkoną stebėkite, ar jis kvėpuoja per nosį. Jeigu per burną, – grįžkite namo. Prieš nešdamos vaiką į gryną orą, išvalykite nosį.

Iš nosies kuo dažniau specialiai tam skirtu siurbtuku išsiurbkite gleives. Kad gleives lengviau išsiurbtumėte, prieš siurbdami išplaukite nosį jūros vandeniu. Ir sveikiems vaikams rekomenduojama nosytę 3–4 kartus per dieną išplauti jūros vandeniu.

 

 

kūdikių sloga

Švari nosis – sveikos ausys

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt Tęsiame straipsnių ciklą, kur gydytojai dalijasi patarimais apie ausų priežiūrą. Šiame numeryje gydytojas otorinolaringologas dr. Virgilijus ...

neutral
Filmas vaikams
renginiai

Baneris žurnalui

kepurytės
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės
vitaminai mamoms ir vaikams

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `