Žyma: Strijos

oda
Frepik.com

Strijos dar vadinamos nėštumo tatuiruotėmis. Dėl ko vienoms atsiranda odos patempimų, vadinami strijomis, o kitoms – ne? Ar jas įmanoma visiškai panaikinti? Per kiek laiko? Kaip sumažinti ar net panaikinti celiulitą? Šie klausimai domina daugiau nei pusę moterų.

Kodėl atsiranda strijos

Anksčiau manyta, kad strijas sukelia tik mechaninis odos tempimas. Dėl to jos atsiranda antrojoje nėštumo pusėje ant sparčiai didėjančio pilvo ar krūtų. Iš dalies tai tiesa – nėštumas ar didelis nutukimas tempia odą, silpnėja jungiamasis audinys. Daugiau kaip 50 procentų nėščiųjų, ypač pirmojo nėštumo metu, pastebi atsiradusias strijas.

Naujausi tyrimai rodo, kad pagrindinė odos strijų atsiradimo priežastis yra hormoninė organizmo veikla. Strijų atsiranda net 10-16 metų paaugliams brendimo metu (net 70 procentų). Jaunas organizmas geba greitai atsinaujinti, tad po kiek laiko patempimai tampa vos pastebimi, neryškūs.

Polinkis strijoms – genetiškai paveldima estetinė problema. Jeigu mamai ar močiutei po gimdymo yra likę rožinės spalvos ruoželių (patempimų), tai tikėtina, kad ir dukra, ir anūkė strijų neišvengs.

Sergant endokrininėmis ligomis antinksčių liaukos išskiria daugiau hormonų, ir todėl net 60 procentų ligonių pastebi atsiradusias strijas.

Strijas gali sukelti ir kai kurie vaistai, pavyzdžiui, kortikosteroidai.

neutral
Filmas vaikams
renginiai

Baneris žurnalui

kepurytės
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės
vitaminai mamoms ir vaikams

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `