Vasaros namų darbai ruošiantis pirmajai klasei

Rudenį bus mažiau įtampos tiek vaikui, tiek tėvams, jei mokyklinukas jau bus apsipratęs su naujam gyvenimo etapui pritaikyta kambario erdve

Vasara prieš vaiką palydint į pirmą klasę būna išskirtinė, mat visai šeimai svarbu kuo geriau pasiruošti artėjančioms permainoms. Verta nepamiršti, kad mokyklos lankymui dera paruošti ir namus, tiksliau vaiko kambarį. Rudenį bus ženkliai mažiau įtampos tiek vaikui, tiek tėvams, jei mokyklinukas jau bus apsipratęs su naujam gyvenimo etapui pritaikyta kambario erdve. Juolab, tai puiki proga ne tik nupirkti rašomąjį stalą, bet ir iš esmės atnaujinti kambarį ir jį pritaikyti ūgtelėjusio vaiko skoniui bei poreikiams.

Ergonomiškas rašomasis stalas – būtinas kiekvienam mokiniui

Svarbiausias mokyklą pradėsiančio lankyti vaiko kambario pertvarkymo uždavinys yra sukurti mokymuisi palankią erdvę. Darželinuko darbeliams bei pratyboms puikiai tiko nedidelis jo staliukas arba šeimos valgomasis stalas. Mokyklą lankantis vaikas jau turėtų turėti privatesnę erdvę pamokoms ruošti su galimybe atsiriboti nuo šeimos šurmulio bendrose erdvėse. Ne mažiau svarbu ir tai, kad vaikas jaustųsi pilnai atsakingas už (ne)tvarką savo mokymosi erdvėje ir jam netektų kas kartą susirinkti sąsiuvinių, pavyzdžiui, šeimai ruošiantis vakarieniauti prie bendro stalo. Tikriausiai neverta vardinti daugiau argumentų, kodėl mokiniui būtina turėti savo rašomąjį stalą. Beje, ne mažesnį dėmesį derėtų skirti ir renkantis vaikui patogią, lengvai reguliuojamą kėdę.

Jauki skaitymo erdvė padės prisijaukinti knygas

Beje, kuriant mokymuisi palankią aplinką verta pagalvoti ne tik apie ergonomišką rašomąjį stalą, bet ir apie knygų lentynas, talpų stalčių bloką, smagų sėdmaišį ar minkštą kilimą. Pramokus skaityti ypač svarbu išlaikyti vaiko motyvaciją kuo dažniau paimti į rankas knygą. Jaukus skaitymo kampelis gali įsikurti bet kurioje vaikui patinkančioje vietoje – greta smagių spalvų sėdmaišio, ant plačios palangės ar tiesiog ant minkšto pagalvėlėmis nusėto kilimo. Tereikia pagalvoti, kokioje aplinkoje jūsų sūnui ar dukrai lengviausia sutelkti dėmesį bei kokios detalės įkvepia.

Nepamirškite tinkamo apšvietimo

Galvojant apie pirmoko ar pirmokės kambarį svarbu deramą dėmesį skirti ir apšvietimui. Šiame etape nebepakaks nuotaiką keliančio vaikiško šviestuvo. Nepamirškite dėmesingai įvertinti, ar tinkamai apšviestas rašomasis stalas, ar pakankamai šviesus skaitymo kampelis, o taip pat pasirūpinti ir jaukaus šviesos šaltiniu vakarams. Jei neketinate iš esmės keisti kambario apšvietimo sistemos, nepagailėkite laiko rinkdami aukštos kokybės stalinį šviestuvą. Jei manote, kad skaitymo zonoje stinga natūralios šviesos, paieškokite nesudėtingų sprendimų – toršero ar sieninių šviestuvų. Šviesa taip pat gali būti svarbiu kambario atmosferą kuriančiu elementu, todėl verta paieškoti ir įdomesnių šviečiančių kambario akcentų – lempučių girliandos, LED dekoracijos ar kitų kūrybingų sprendimų.

Galvojant apie pirmoko ar pirmokės kambarį svarbu deramą dėmesį skirti ir apšvietimui

Sprendimai augančiam vaikui

Pritaikant kambarį mokinio poreikiams, verta pasinaudoti proga įvertinti ir su mokyklos lankymu tiesiogiai nesusijusias permainas. Gal būt dabar puiki proga nupirkti didesnę lovą? O gal komodoje nebetelpa ūgtelėjusio vaiko rūbai ir metas pagalvoti apie talpesnę rūbų spintą? Tikėtina, kad meškiukais marginti tapetai tapo pernelyg „leliukiški“ būsimam pirmokui. Anokia naujiena, kad kuriant funkcionalią ir estetišką kambario erdvę kur kas paprasčiau visus baldus atnaujinti vienu kartu.

Dėmesingai pergalvojus svarbiausius vaiko kambario atnaujinimo darbus bei būtinus pirkinius, gali kiek neraminti bendra sąmata. Tuo pačiu, akivaizdu, kad nebėra daug laiko taupymui, nes kambario atnaujinimui palankiausias laikas yra vasara prieš pradedant lankyti naują mokyklą. Vis tik neskubėkite nuleisti rankų ir prieš pradėdami galvoti ko teks atsisakyti, pasidomėkite galimybe paimti nedidelę paskolą būsto atnaujinimui.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ vienas = 8

Kitos temos: