Moters kūnas gali pasikeisti dėl įvairių priežasčių, tačiau tai – natūralu, nes vienokie ar kitokie gyvenimo veiksniai daro tam įtaką. Pamilti savo kūną galima visais jo gyvenimo etapais, o susidūrus su nemaloniais pokyčiais – ieškoti išeities ir bandyti juos sumažinti iki asmeninio komforto. Viktorijos istorija yra dar vienas įrodymas, kad, keičiantis kūnui, jūs galite jam padėti ir nesiliauti jo mylėjusios.
Viktorijos istorija yra apie kelionę link tokio kūno, apie kokį ji svajojo ne vienerius metus. Nuo vaikystės apkūni buvusi mergina su antsvorio problemomis paauglystėje ne tik kad neatsisveikino – jos tik dar labiau išryškėjo. Būta įvairių bandymų kovoti su antsvoriu, tačiau brandos laikotarpiu jie nebuvo sėkmingi, o dėl to kildavusį stresą Viktorija neretai malšindavo būtent nesveiku maistu, kas įsuko ją į savotišką nesibaigiantį ratą.
Vis dėlto sulaukusi 30-ies Viktorija nusprendė, kad jos gyvenimas turi keisti iš esmės ir pradėti ji turėtų ne nuo darbo vietos pakeitimo, o būtent nuo savo vidinės būsenos. Pradėti save mylėti – štai kokį tikslą ji suformulavo minėdama savo pirmąjį didesnį jubiliejų.
Sako, kad norai materializuojasi, kai tikrai jų trokštame – aplinkybės taip susidėliojo, kad Viktorija bendrame draugų rate susipažino su sporto treneriu, kuris, skirtingai negu iki šiol buvusios jos patirtys, nepuolė iškart kalbėti apie kilogramus ir kalorijas, o apie sportišką ir sveiką kūną kalbėjo iš tolo – kaip mažais žingsneliais priartėti prie to, kad sportas nebūtų kančia, o draugiška priemonė siekti savo tikslų. Taip pamažu Viktorija atrado jai tinkančias treniruotes, ėmė laikytis mitybos plano, stengėsi atrasti daugiau aktyvių veiklų.
Antsvoris pradėjo mažėti, o matydama teigiamus rezultatus Viktorija jautė vis didesnę motyvaciją – svajonė gerai jaustis savo kūne atrodė jau pasiekiama ranka. Galiausiai tiek skaičius svarstyklių ekrane, tiek bendra savijauta buvo tokia, kad Viktorija suprato pasiekusi savo tikslą ir iš naujo susipažįstanti su savo kūnu bei jį pamilstanti. Vis dėlto netikėtai ji susidūrė su dar vienu iššūkiu – dėl svorio pokyčių ant kūno atsirado strijų. Tai tapo dar vienu iššūkiu, kurį moteris įveikė po dviejų mėnesių: reguliariai naudodama „Cocosolis Stretch Mark“ kūno aliejų Viktorija pasiekė akivaizdžius rezultatus (žr. nuotr.)
Viktorijos istorija – tik viena iš daugelio, tačiau puikiai iliustruojanti moters norą džiaugtis savimi ir savo išvaizda. Strijos – tikras galvos skausmas dažnai moteriai. Išvengti strijų, turint tam tikrą polinkį, nelengva, todėl dažna moteris su tuo susitaiko ir palieka viską taip, kaip yra. Tačiau apsišarvavus kantrybe ir įdėjus šiek tiek pastangų, vėl galima džiaugtis gražia ir glotnia oda. Svarbiausia – nedelsti: kuo greičiau imsitės priemonių prieš strijas, tuo greičiau pasieksite norimų rezultatų.
Dažniausios strijų atsiradimo priežastys:
- staigus svorio priaugimas ar jo atsikratymas;
- su amžiumi susiję odos pokyčiai;
- nėštumas;
- genetinis polinkis (paveldimumas);
- hormoninės problemos ir endokrininės ligos.
Atsiradus strijoms ir greitai pradėjus jų gydymą, strijų įmanoma visiškai atsikratyti. Dalykas tas, kad jungiamajame audinyje, kuris užpildo vidinius odos įtrūkimus, dar yra kraujagyslių, kurios ir sutekia strijoms violetinę, melsvą ar rožinę spalvą. Su šiomis ankstyvomis strijomis dar galima veiksmingai kovoti.
Vėliau kraujagyslės ištuštėja ir strijos tampa baltos. Atsikratyti jau pabalusių strijų yra gerokai sudėtingiau, kartais – nebeįmanoma. Tačiau ir šiuo atveju nereikia pasiduoti, nes, labai pasistengus, baltas strijas galima padaryti mažiau matomas, o odą – elastingesne ir gražesne.
Kaip sumažinti strijas?
Taisyklinga mityba. Jeigu tai nepakenks jūsų sveikatai, per dieną reikėtų išgerti ne mažiau nei 2,5–3 litrus vandens. Tokiu būdu apsaugosite odą nuo dehidratacijos ir atkursite jos elastingumą. Valgykite daugiau baltyminių maisto produktų: mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, paukštienos. Sumažinkite riebalų ir druskos vartojimą. Stebėkite, kad kasdien jūsų racione būtų produktų, turinčių kalio: abrikosų, kriaušių, džiovintų vaisių, pomidorų ir bananų. Nepamirškite alyvuogių ir sojų aliejaus, vitaminų A ir E.
Sportas. Aktyvus gyvenimo būdas, mankšta, judėjimas padeda bendrai organizmo, kartu ir odos, būklei. Jeigu nemėgstate arba neturite galimybės reguliariai sportuoti, raskite kitų būdų kasdienybėje, kurie užtikrins fizinį krūvį – vaikščiokite, į namus kilkite ne liftu, o lipkite laiptais, darykite mankštą bent jau namuose.
Masažas. Masažą tose srityse, kur yra strijų, reikėtų daryti kone kiekvieną dieną. Masažui tinkamiausias mandarinų, apelsinų, rozmarinų, bergamočių ar erškėtuogių aliejus.
Įvyniojimai. Tai veiksminga priemonė norint grąžinti odai stangrumą. Įvyniojimai suteikia odai pakėlimo efektą ir išlygina jos reljefą. Kad pasimatytų rezultatas, įvyniojimus reikėtų daryti reguliariai, bent keliskart per mėnesį.
Kontrastinis dušas. Tai pats paprasčiausias, bet tikrai ne prasčiausias būdas kovoti su strijomis. Kiekvieną vakarą smarkia vandens srove, keičiant ją tai į šaltą, tai į karštą, sukamaisiais judesiais apie 10 minučių masažuokite problemines kūno vietas. Procedūros metu ištrinkite kūną šiurkščia kempine – ji pagerins kraujotaką. Vėliau problemines vietas įtrinkite specialiomis priemonėmis nuo strijų.
Odos priemonės. Strijų prevencijai ir gydymui reikalingos specialios priemonės, kurios drėkina, maitina odą, didina jos elastingumą, stangrumą, skatina odą atsinaujinti bei gerina kraujotaką. Specialių priemonių naudojimas sumažins jų ryškumą. Svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį, kuri turėtų būti iš kuo natūralesnių medžiagų (įvairių natūralių aliejų bei riebalų, drėkinamųjų medžiagų ir vitaminų). Jeigu ieškote kokybės ir natūralumo, išbandykite „Cocosolis Stretch Mark“ sausą kūno aliejų nuo strijų.
Šis aliejus skatina kolageno gamybą, kuris, kaip įrodyta, padidina odos elastingumą. Tinka nėščioms moterims ir žmonėms su jautria oda. Padeda sumažinti strijų riziką nėštumo metu, kai pastebimas greitas svorio pokytis ar greitas augimas. Sudarytas iš 100 % natūralių ingredientų, tokių kaip kokosų, alyvuogių, saldžiųjų migdolų, erškėtuogių, vaistinių medetkų, mandarinų, avokadų aliejų ir baltųjų lubinų sėklų ekstrakto. Lengvos tekstūros sausas aliejus įsigeria greitai ir giliai. Daugiau įvairių kūno aliejų, kurie gali padėti išspręsti tam tikras odos problemas rasite: www.somore.lt