1,5 mėn. kūdikiui nustatė abipusę sąnario klubo dislokaciją. Išrašė pagalvėlę-įtvarą. Dešinės laipsnis 32, o kairės – 36. Ar tai stipriai pakitę? Ilgai reikės nešioti įtvarą? Ir ar tai rimta? Mergaitė nerami, pyksta, nervuojasi, neina nuraminti, palūpis dreba. Nespėjusi pavalgyti atpila. Pamiega vos 10 min. ir vėl pikta. Liepė nešioti įtvarą 24 val. per parą. Vos pasikeičiame sauskelnes, ir vėl atgal į įtvarą. Iš namų niekur neišeiname, į auto kėdutę su įtvaru netelpa, vežime – vos vos. Liepė įtvarą nešioti metus laiko. Sakė – iki metų neropos, nesėdės, nevaikščios. O gimė tobula, 9/9 balų gavo.

Kai gydytojas vaikų ortopedas skiria įtvarą – Freiko pagalvėlę, jis ją parenka pagal tuo metu atlikto tyrimo duomenis. Pagal aptiktą kojų atvedimo laipsnį gydymo trukmė nenustatoma, nes ją įtakoja ir daug kitų faktorių, nes kiekvienas mažylis yra unikalus ir jo klubo sąnario netaisyklingas išsivystymas yra individualus. Įtvaro nešiojimas yra nemalonus mažylei ir šeimai, bet būtinas ir reikalingas tol, kol gydytojas ortopedas atlikęs tyrimus nepasako, jog įtvarą galima nuimti. Gydytojas ir šeima turi dirbti iš vien ir jokiu būdu negalima keisti gydytojo paskyrimų. Kai mažylės lūpa dreba, ji rodo nepasitenkinimą – tai natūralu, nes įtvaras riboja mažylės norą judėti, suaugusiems būna sunkiau ją paimti ant rankų, nešioti. Visa tai būtina kantriai išgyventi, nes gydymas yra būtinas norint išvengti komplikacijų dėl netaisyklingo klubo sąnario išsivystymo.

Mamos ir kitų šeimos narių, kurie būna su mažyle, rūpestis yra iš gydytojo ortopedo ir jo slaugytojos išmokti, kaip teisingai uždėti įtvarą, pakeisti sauskelnes. Įtvaras neskatina atpylimo. Mamai ir  kitiems šeimos artimiesiems dera išlikti kantriems, prisitaikyti prie mažylės valgymo manieros, maitinti dažniau ir po mažiau, neleisti maitinimo matu prisiryti oro. Jeigu mažylė mažai valgo – tuomet mažai šlapinsis ir tuštinsis.

Jums nedelsiant dera pasikonsultuoti su mažylės gydytoju – aptarti mažylės maitinimą. Jei tiesiai šviesiai – nederėtų prarasti kantrybės ir sutirštinti spalvų dėl mažylės miego: tikrai nėra taip, kaip rašote, kad miega vos 10 min.

Būklė gimimo metu neturi jokios įtakos nepakankamam klubo sąnarių išsivystymui – klubo sąnariai, kaip ir visas kūnas ir jo organai, vystosi prieš gimimą. Kai mergaitė bus gydoma taip, kaip pataria gydytojas ortopedas, nuėmus įtvarą ji pradės ropoti ir vaikščioti.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− trys = 0

Kitos temos: