Dukrytei 1,5 mėn., turi klubo sąnario displaziją ir reikės nešioti įtvarą-pagalvėlę 5–6 mėnesius. Man šokas! Nebežinau, ką daryti. Mažylė nemiega, irzli, kankinasi su tuo įtvaru, kojyčių šonai raudoni, pini mėlynių, pati esu be miego, pavargusi, nei valgau, nei prausiuosi – nėra kada, o turiu dar vyresnį vaiką. Su mažyle turiu būti visada. Dūsauja, dejuoja. Pavalgiusi iškart į ašaras. Ir taip jau kelias savaites. Bijau kad per ta sąnariuką prarasime visą jos augimo raidą. Laiku nesėdės, neropos, nevaikščios. Kaip reikės lankyti darželį? Prašau, nuraminkite, nes tikrai einu iš proto, atrodo, iš sielvarto numirsiu.

Displazija – tai nevisiškai išsivystęs klubo sąnariukas, kuris susiformuoja dar kūdikiui negimus. Vėliau sąnarys gali panirti arba išnirti. Pirmuosius displazijos požymius pastebi gydytojai akušeriai ginekologai ir neonatologai, apžiūrėdami ką tik gimusį naujagimį.

Klubų sąnario displazijos gydymo pradžioje Freiko pagalvėle mamos būna šoke, nes mažylis verkia, kadangi pagalvėlės nešiojimas jam sukelia nemalonių jutimų, o mamai tampa sunkiau prižiūrėti mažylį. Labai svarbu, kad Freiko pagalvėlė būtų tinkamo dydžio, simetriškai uždėta.

Antraip gali pakenkti. Kūdikis greitai auga, todėl ir pagalvėles reikia keisti. Jas valstybė skiria nemokamai. Per 10–14 dienų mažylis prie nepatogumo pripranta. Freiko pagalvėlė jokių mėlynių nesukelia, nes ji gaminama tekstilinių medžiagų pagrindu (medvilnė 30 %, polipropilenas 30 %, poliesteris 25 %, poliamidas 10 %, elastanas 5 %.). Pirmiausia šeima turi būti dėkinga tiems gydytojams, kurie anksti aptiko klubo sąnarių displaziją ir rūpintis kaip geriausiai ji gali padėti mažylei. Negydoma klubo sąnarių displazija arba gydoma su trikdžiais, pvz., mamos nesuvokimu, kad būtina tiksliai vykdyti gydytojų, kinezeterapeuto, masažisto paskyrimus nepriklausomai nuo to ar jie patogūs ar ne mamai ir vaikui, gali turėti skaudžių pasekmių – sukelti atramos ir judėjimo aparato deformacijas visam asmenybės gyvenimui. Kiekvienos klubo sąnario displazijos gydymo trukmė yra individuali, nes yra įvairios displazijos formos. Gydymo trukmė taip pat priklauso ir nuo bendrų gydytojo ortopedo, kinezeterapeuto, masažisto ir tėvų „susiklausymo“ – bendrų pastangų ir paties mažylio, t.y. kaip jis priima gydymą.

Vaikų ortopedai Freiko pagalvėlę skiria nuo pat klubų sąnario displazijos nustatymo momento. Kartu skiriama kinezeterapija ir masažas.

Kinezeterapiją atlieka specialistas kinezeterapeutas kartą per dieną 10–15 dienų. Po 1–1,5 mėnesio gydymo kursas kartojamas. Kinezeterapijos ir masažo tikslas yra padėti susiformuoti klubo sąnariams ir sustiprinti kojų raumenis. Kinezeterapeutas nuovokią ir ramiai nusiteikusią mamą gali pamokyti atlikti masažą ir lengvus pratimus namuose. Pratimus reikėtų kasdien kartoti nuo 2 iki 5 kartų per dieną, pvz., keičiant sauskelnes. Masažą geriausia atlikti prieš kūdikio maudymą arba iš karto po jo. Freiko pagalvėlė laikoma užsegta 24 val. per parą. Ji nuimama tik kai keičiamos sauskelnės, atliekami pratimai, masažuojama, maudoma.

Nešiojant Freiko pagalvėlę mažylio fizinė raida – vystymasis gali vėluoti. Bet tai ne bėda, nes kai gydymas baigtas nuėmus pagalvėlę mažylio vystymasis tobulėja greitai ir jis savo fiziniais sugebėjimais netrukus pasiveja bendraamžius, kurių bėda nebuvo ištikusi.

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni + 1 =

Kitos temos: