
Nors nėštumas nėra liga, tačiau jo metu suaktyvėja visi organizmo procesai, taip pat ir nepageidaujami. Ne viena moteris pastebi, kad atsirado celiulito.
Patarsime, kaip prižiūrėti savo kūną, kad jo išvengtumėte.
Kodėl celiulitas formuojasi?
Celiulitas – tai smarkiai padidėjusios, sustorėjusios riebalinio audinio ląstelės. Kai odoje ir poodyje sutrinka limfos veikla, riebalų ląstelės išburksta ir pradeda spausti aukščiau esančius odos sluoksnius. Dėl to odos paviršiuje matomi gumbeliai.
Netiesa, kad celiulitas atsiranda su amžiumi. Dauguma šiuolaikinių aštuoniolikmečių ar dar jaunesnių merginų jau jo turi.
Celiulitą padovanoja netinkama mityba, gazuoti gėrimai ir sėslus gyvenimo būdas. Žinoma, svarbūs ir genai, nes polinkį galime pavedėti.
Jei merginos ir moterys mažai sportuoja, jų medžiagų apykaita lėta, todėl net ir liekniausios gali turėti apelsino žievės odą.
Nėštumas – ypač palankus laikas celiulitui
Nėštumo metu vyksta natūralūs organizmo pokyčiai: didėdamas pilvukas spaudžia vidaus organus ir kraujagysles, todėl kraujotaka apsunkinama.
Antroje nėštumo pusėje pasikeičia kūno svorio centras. Jei moteris nešioja aukštakulnę avalynę, kraujui dar sunkiau cirkuliuoti. Nėščios moterys pastebi, kad kojos būna sunkios, patinusios. Dėl kraujotakos sutrikimų ląstelės nebegali gauti reikalingų ir atiduoti jau panaudotų medžiagų, todėl pradeda formuotis kosmetinis celiulitas.
Figūrų tipai
Galima išskirti 3 moterų figūrų tipus:
1) vyrišką (platūs pečiai, siauri klubai, lieknos kojos),
2) kriaušės ( siauri pečiai, platūs klubai, apvalios šlaunys)
3) smėlio laikrodžio ( proporcingi pečiai ir klubai, plonas liemuo).
Pirmasis tipas labiausiai neatsparus celiulitui. Vyriškoje figūroje celiulito gumburėliai pirmiausia pasirodo ant rankų, liemens, šonų. Vėliau jis plinta apimdamas ir kitas kūno vietas.
Kriaušei celiulitas pirmiausia atsiranda ant sėdmenų ir šlaunų.
Smėlio laikrodžiui celiulito pasirodo visose poodžio vietose tolygiai.
Celiulito formavimasis yra gana spartus reiškinys, moteris, turėjusi lygią odą, po metų gali pastebėti celiulito visose kūno vietose. Kova su celiulitu yra sunki ir dažnai ne tokia veiksminga, kaip norėtųsi. Tik dideli fiziniai krūviai ir dietos leidžia atsikratyti apelsino žievės. O grįžus į įprastą gyvenimo ritmą, ji vėl atsiranda. Tad žymiai efektyviau celiulitui neleisti atsirasti, negu paskui su juo kovoti.
Hiegienos procedūros
Dušas. Jei iki nėštumo prausimuisi duše skirdavote 5 minutes, dabar tą laiką pailginkite trigubai. Nepakanka kūno išmuiluoti dušo žele ir nuprausti vandeniu. Įsigykite šiurkštesnę masažinę kempinę ir gerai ištrinkite odą: kylančiais judesiais eikite nuo pėdų, čiurnų iki šlaunų. Kartą ar du per savaitę patartina odą pamasažuoti ir nuprausti odos šveitikliu (pilingu), kuris lengvai nuvalo suragėjusį odos sluoksnį. Po tokio masažo pagerėja kraujotaka ir oda tampa švari, gyvybinga.
Vonia. Nors nėščiosioms nerekomenduojama lepintis karštoje vonioje, kartą per savaitę galite pasidaryti šiltą anticeliulitinę vonią su jūros druska. Galima įberti ir kitų natūralių priedų, kurių kvapas jums malonus: pušų, rozmarinų ekstraktų. Taip gausite dvigubos naudos: kūnas ilsėsis, raumenys ir kraujagyslės atsipalaiduos, o poodis lengviau išskirs į išorę sukauptus skysčius. Druska turi savybę traukti skystį. Suaktyvėję odos procesai neleis formuotis celiulitui.
Masažai. Profilaktinis limfodrenažinis masažas būsimosioms mamoms rekomenduojamas bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Priklausomai nuo nėštumo eigos, skirsis tik jo specifika. Antroje nėštumo pusėje, kai nepatariama gultis ant pilvo, masažas daromas sėdint. Švelnūs judesiai suaktyvina kraujotaką, oda geriau aprūpinama reikalingomis medžiagomis.
Nėščiosioms geriau vengti egzotiškų masažų. Gali pakenkti ir stiprūs gydomieji masažai.
Speciali kosmetika. Būtų idealu, jei kiekviena moteris nėštumą planuotų ir jam pradėtų rengtis bent prieš metus. Toks laikotarpis reikalingas sustiprinti pilvo presui, krūtinės raumenims, nugarai. Taip pat nėštumui iš anksto reikėtų ruošti ir odą. Yra įvairios kosmetikos, kuri didina odos elastingumą. Ją naudodama, vėliau galite išvengti strijų ir celiulito.
Pastojusi labai atsargiai rinkitės aktyviuosius kremus ir losjonus. Kas tiko iki šiol, gali erzinti ir alergizuoti. Juk kosmetikos sudėtyje yra veiklių medžiagų, augalinių ekstraktų. Specialią kosmetiką rinkitės tik pasitarusios su gydytoja ar kosmetologe.
Periodas po gimdymo
Rimtai kovoti su celiulitu galėsite pradėti tada, kai baigsite maitinti krūtimi. Praėjus mėnesiui po nujunkymo, organizmas pasiekia ramybės būseną, ir tada jau galima imtis aktyvių priemonių: procedūrų su specialia kosmetika, įvyniojimų į dumblą, masažų ir t.t.
O kol maitinate krūtimi, pagrindine anticeliulitine priemone (be jau minėtų) turėtų būti kasdienis vaikščiojimas lauke ir subalansuota mityba.
Patarė kūno priežiūros specialistė Edita Zarecki
„Mamos žurnalas“
„Dėka” mano sėslaus būdo celiulitas atkeliavo ir pas mane. Tad visiškai pakeičiau savo dienos režimą, mitybą ir dar šiek tiek įvairių dalykų. Ir vuolia, celiulito nebėra…:))