Masažų rūšių yra begalė.
Ir jei esate šių malonių procedūrų mėgėjas, tikriausiai ne kartą teko išbandyti viso kūno klasikinį, atpalaiduojamąjį ar nugaros masažus.
Tačiau tam tikrais gyvenimo momentais masažai gali teikti maksimalią naudą ir padėti išspręsti sveikatos problemas, t. y. būti kur kas efektyvesni už atsitiktinai pasirinktą masažą.
Galima išskirti 4 pagrindinius sveikatos sutrikimus, dėl kurių klientai praveria masažo meistrų kabinetų duris. Pagal tai galėsite pasirinkti tinkamiausią masažą. Jei, pavyzdžiui, vienu metu skundžiatės keliomis problemomis, kvalifikuoti masažo meistrai parengs specialų masažų planą.
Problema | Tinkamiausias(-i) masažas(-ai) | Kiek reikės procedūrų? | Procedūrų dažnis |
Kojų, paakių, veido patinimai, išsipūtusi pilvo apačia | Limfodrenažinis | 10 | 1–2 k./sav. |
Suglebusi, „apelsino žievelės“ tipo oda | Vakuuminis anticeliulitinis | 10–12 | 2–3 k./sav. |
Raumenų įtampa ir skausmas | Gydomasis, švediškas, intensyvus nugaros | 10–12 | 3 k./sav. |
Emocinis išsekimas ir nuovargis, stresas | Atpalaiduojamasis, ajurvedinis, aromaterapinis ir kt. | Neribojama | 1–2 k./sav. |
Tad koks masažas šiandien būtų naudingiausias tau atsižvelgiant į tavo sveikatos problemas?
- TAVO ORGANIZME KAUPIASI SKYSČIAI
Dažniausiai organizmas skysčius linkęs kaupti tam tikru metu, pavyzdžiui, pakitus klimatui, po skrydžio lėktuvu, po ligos, vartojant medikamentus, po jų vartojimo ar laukiantis. Tačiau skysčiai gali kauptis ir visiškai sveikiems žmonėms. Skysčių balansui organizme įtakos turi paros laikas ir net mėnulio fazės.
Kokie signalai rodo, kad organizme kaupiasi vanduo?
- Rytą atsikeliama paburkusiais ir patamsėjusiais paakiais, patinusiu veidu.
- Čiurnos ir blauzdos dažnai patinusios.
- Dažnai jaučiamas sunkumo jausmas kojose.
- Išsipūtusi apatinė pilvo dalis.
Tad jei norite paspartinti skysčių apykaitą, nepakeičiami limfodrenažiniai masažai. Jie padės subalansuoti skysčių apykaitą, palaikyti optimalią sveikatą ir gražią išvaizdą. Limfodrenažinis masažas nauda pranoksta daugelį kitų masažo rūšių: jis normalizuoja kraujotakos, limfos sistemų veiklą, padeda iš organizmo pašalinti toksinus, ženkliai sumažina tinimą, padeda pakoreguoti apimtis, gerina raumenų tonusą, odai suteikia stangrumo bei elastingumo, suaktyvina imunitetą.
Limfodrenažinį masažą reikėtų atlikti maždaug kartą-du per savaitę. Jis atliekamas rankomis arba „Roll shaper“ aparatu. Limfodrenažinis masažas Kaune atliekamas salonuose „Saulėja SPA“ ir „Tobula savijauta“, Vilniuje – „Kūno akademija“ ir „Cello Clinic“.
Kokį masažo įrankį pravartu turėti namuose?
Norint palaikyti pasiektus rezultatus, galima naudoti bet kokius masažuoklius su dygliukais. Maži masažuokliai maloniai masažuoja, o gumbeliai padeda suaktyvinti kraujotaką. Patogiam viso kūno masažui skirtas masažuoklis turėtų būti ne mažesnis nei 15 cm.
- SKUNDIESI SUGLEBUSIA IR „APELSINO ŽIEVELĖS“ TIPO ODA
Kartais masažo reikia ne įtemptiems raumenims, bet ir odai. Jei oda parado stangrumą ir atrodo suglebusi, tarsi atsiskyrusi nuo raumenų, jei yra stambių užkritusių raukšlių ir į neviltį vis labiau varo netobulos, akivaizdžiai sustambėjusios šlaunys, rankos, pilvas ir užpakaliukas, veikiausiai Jums reikia anticeliulitinio vakuuminio masažo. Vakuuminis masažas puikiai stangrina odą ir naikina celiulitą.
Rekomenduojama rinktis 10–12 vakuuminių masažų kursą. Geriausių rezultatų pasiekiama, kai masažai atliekami 2–3 kartus per savaitę.
Kaip žinome, celiulitas po kurio laiko linkęs atsinaujinti, taigi dalijamės patarimais, kaip kuo ilgiau išlaikyti vakuuminių masažų teikiamą efektą.
- Masažas namų sąlygomis. Nuolat masažuokite problemines vietas. Žinoma, masažas namuose nebus toks efektyvus kaip salone, tačiau bent kiek pristabdysite celiulito formavimąsi.
- Norint turėti dailią, celiulito nepagražintą figūrą, reikia gerti pakankamai vandens – bent 1,5 litro per dieną.
- Anticeliulitinė kosmetika. Įsigykite specialių anticeliulitinių priemonių odos įvyniojimui, anticeliulitinį gelį ar kosmetinio molio pakuotę.
- Fiziniai pratimai padeda deginti nereikalingas kalorijas ir gelbsti nuo celiulito. Ypač gerai veikia šokinėjimas šokdyne, lanko sukimas (ne trumpiau nei 15 min.), važinėjimas dviračiu, bėgiojimas (ne trumpiau nei 30–60 min.).
- Pirties procedūros. Pirtis padeda iš organizmo pašalinti toksinius, greitina medžiagų apykaitą.
Kokį masažo įrankį pravartu turėti namuose?
Vakuuminio ar rankomis atliekamo anticeliulitinio masažo rezultatus padės įtvirtinti masažinė taurelė, pagaminta iš medicininio plastiko. Ji tinka šlaunų, sėdmenų, pilvo, rankų masažui. Probleminės vietos masažuojamos ratu ir braukiant taurele tiesias linijas.
- AUTI RAUMENŲ ĮTAMPĄ IR SKAUSMĄ
Dirbantys sėdimą darbą žmonės dažnai skundžiasi raumenų skausmu, įtampa, maudimu pečių ir kaklo srityse. Skausmas dažnai apima ir stuburą bei juosmenį. Raumenų skausmą sukelia netaisyklinga laikysena, pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas – visa tai išbalansuoja, susilpnina raumenis.
Geriausiai šiuo atveju tiks gydomasis, švediškas ir intensyvus nugaros masažas. Siekiant optimalaus efekto, reikėtų rinktis 10–12 masažų kursą 3 k./sav. Nugaros ir kaklo masažai Klaipėdoje itin efektyviai atliekami Friedricho pasaže įsikūrusiame ajurvedinių masažų salone.
Kas gali išvaduoti nuo raumenų įtampos?
Sveiki raumenys yra stiprūs, elastingi, spaudžiant jų neskauda. Norint gerai jaustis, reikia mankštintis, nepamirštant tempimo pratimų, ir reguliariai apsilankyti pas masažo specialistus. Nebūtina rinktis sudėtingų treniruočių sporto klube – pakanka aktyvaus laisvalaikio ar jogos.
Kokį masažo įrankį pravartu turėti namuose?
Namuose reikėtų turėti masažinį volelį. Jis padės treniruoti raumenis: juos atleisti, atpalaiduoti ir vėl įtempti, taip sumažinant įtampą ir skausmą. Masažinis volelis gali būti efektyviai nukreipiamas į sunkiai pasiekiamas zonas ir labai praverčia, kai nuvykti į masažo saloną nėra laiko. Masažinis volelis tinka ir jogos užsiėmimams.
JAUTI EMOCINĮ NUOVRAGĮ IR IŠSEKIMĄ
Apie ramybės ir atsipalaidavimo troškimą organizmas gali pranešti spaudimu galvoje, raumenų įtampa, lėtiniu nuovargiu, nerviniu tiku ir pan. Tačiau kur kas ryškesni psichologiniai simptomai: nerimo jausmas, nemiga, įkyrios mintys ir prasta nuotaika.
Po įtempto darbų maratono, egzaminų sesijos ar intensyvių išgyvenimų kūnui reikia tinkamos reabilitacijos ir geriausia terapija – atpalaiduojamasis viso kūno masažas. Pervargus ir nebesudėliojant minčių tinka ir įvairūs kiti masažai – ajurvediniai, tailandietiški, kiniški, įvairių masažų kompleksai, SPA ritualai. Išsekusiems žmonėms skirtas masažas labiau turi veikti ne raumenis, bet nervų sistemą ir grąžinti kūno bei sielos harmoniją, todėl idealu, jei masažo metu naudojami kvapieji aliejai, skamba rami muzika, uždegama žvakių.
Labiausiai rekomenduojami šie nauji, ypač palankiai įvertinti masažai Vilniuje ir jų kompleksai:
- Havajietiškas viso kūno masažas LOMI-LOMI („Dalios grožio studija“, trukmė – 1 val.).
- Ajurvedinis viso kūno masažas („Kūno akademija“, trukmė – 1,5 val.).
- SPA kompleksas „Rytietiškas prisilietimas“ (AZIA SPA, trukmė – 1 val.).
Kokių dar priemonių galima imtis sunkiu gyvenimo periodu?
- Nuraminti mintis padės ir stebuklingoji joga, meditacija.
- Susiduriantiems su stresinėmis situacijomis reikėtų valgyti daugiau maisto produktų, kuriuose gausu B grupės vitaminų – jūros gėrybes, žuvį (tuną ir sardines),varškę, kepenėles, žalias lapines daržoves, avokadus, kiaušinius ir kt.
Ką įsigyti namams?
Ne tik masažo salonuose, bet ir namuose ypač teigiamai veikia Himalajų druskos lempa, pagaminta iš tikros rožinio atspalvio druskos. Ji dovanoja geresnį ir kokybiškesnį miegą, padeda atsipalaiduoti, pagerina nuotaiką, padeda įveikti stresą, pripildo patalpą teigiama energija ir kt. Himalajų druskos lempų galima įsigyti lietuviškose ir užsienio el. parduotuvėse. Jų kaina priklauso nuo svorio bei dydžio. Mažiausios lemputės kainuoja nuo 8–10 eurų.
Apibendrinant, masažą optimalu rinktis atsižvelgiant į opiausias tuo metu Jus kamuojančias sveikatos problemas. Tuomet nauda bus akivaizdi – pagal poreikius nuo tobulesnių linijų iki geresnės emocinės būsenos. Daugelio masažų metu sulėtėja širdies darbas ir kvėpavimas, kūnas atsipalaiduoja, mažėja streso hormonų gamyba, o raumenys pradeda atsikratyti nuovargio ir įtampos. Masažas padeda kovoti su hipertenzija, širdies ritmo sutrikimais, nemiga, nerimu, nuolatiniu nuovargiu, virškinimo, psichologiniais ir kitais sutrikimais, todėl geras masažas iki šiol beveik neturi analogų.
Susiję straipsniai