Ne paslaptis, jog po gimdymo seksualinis gyvenimas ir intymumas pasikeičia ir dažnai ne į teigiamą pusę. Mažiau laiko, didžiulis nuovargis, hormonų pasikeitimai ir įvairūs rūpesčiai gali būti tie veiksniai, kurie tik dar labiau apsunkina prieš tai minėtas gyvenimo dalis. Žinoma, jei tiek jūs, tiek ir jūsų partneris, gimus vaikeliui, turite mažesnius poreikius intymumui, tuomet nėra, dėl ko pergyventi, ir laikui bėgant viskas tikrai susitvarkys.
Tačiau, jei poroje seksualinis potraukis skiriasi, t.y. vienas jo turi daugiau, o kitas mažiau, tai gali atnešti papildomo streso į santykius. Nors viskas anksčiau ar vėliau grįš į savo vietas, jei būsite kantrūs, visgi šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kurie gali padėti sugrįžti į intymų gyvenimą kiek greičiau.
Kada galima mylėtis po vaikelio gimimo?
Iš tiesų nėra tokios taisyklės, kuri galėtų kiekvienai moteriai pasakyti, kuomet yra saugu vėl grįžti į lytinį gyvenimą. Kiekvienas atvejis labai individualus, todėl apie tai reikėtų pasikalbėti su savo gydytoju. Jei gimdymas buvo sunkus ar buvo reikalingas gimdos kaklelio, makšties ar tarpvietės siuvimas, natūralu, jog kūnui atsigauti reikės kiek daugiau laiko. Kai kurios poros net mano, jog po gimdymo seksas neteikia tiek daug pasitenkinimo dėl to, nes makštis tampa platesnė nei buvo iki gimdymo. Laimei, dažniausiai visa tai atsistato ir raumenys vėl įgauna tonusą, laikui bėgant. Taip pat daugelis naujų mamų sekso metu gali jausti diskomfortą ar net skausmą. Yra net įrodyta, jog žindymas gali sukelti makšties sausumą. Jei ir jūs tai pastebėjote, labai svarbu seksualinių santykių metu naudoti lubrikantą – tokiu būdu diskomforto būtų galima išvengti ar bent jau jį sumažinti.
Požiūris į seksą po gimdymo
Jei po gimdymo jaučiatės taip lyg niekuomet nebenorėsite turėti lytinių santykių, neišsigąskite. Kai tik jūsų organizmas atsistatys, ir seksualinis potraukis po truputį didės. Daugeliui moterų tai užtrunka iki 3 mėnesių, tačiau taip pat normalu, jei tai trunka ir ilgiau, priklausomai nuo situacijos. Kai kurios mamos net atranda, jog jos jaučiasi seksualios žindydamos. Nors tai gali pasirodyti keista, tačiau tai visiškai normalu, kadangi žindant išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris yra susijęs ne tik su pieno išsiskyrimu, bet ir su seksualiniu susijaudinimu. Kita vertus, taip pat normalu, jei su jumis vyksta visiškai priešingai, t.y. jei maitindama nesijaučiate taip, kaip aprašyta aukščiau.
Pasikalbėkite apie seksualinį gyvenimą su partneriu
Kaip jau buvo galima suprasti, po gimdymo tikrai dažna moteris ima jaudintis dėl to, jog jos seksualinis potraukis yra labai sumažėjęs. Tuo tarpu vyrai neretai pasijaučia atstumti ar nenorimi. Visos tokios mintys gali išties pakenkti santykiams, ypač, jei nebus pokalbio tarp partnerių. Labai svarbu kiekvienam išsakyti savo jausmus. Tokiu būdu vyras daug geriau supras, ką išgyvena jo moteris, o moteris, ką mąsto jos vyras. Tik palaikydami vienas kitą galite išgyventi visus sunkumus. Negana to, būkite kantrūs, tai padės viskam greičiau grįžti į savas vėžes.
Kelios idėjos, kaip būtų galima grąžinti intymumą
Žinoma, kalbėjimasis ir klausymasis yra vieni pagrindinių elementų, padedančių išlaikyti ryšį poroje. Jis tikrai padeda geriau suprasti, kas vyksta jūsų santykiuose atitinkamu gyvenimo momentu. Kaip bebūtų, vos tik kalbant ir klausant, greičiausiai intymumas akimirksniu negrįš. Suprantama, jog atsiradus vaikeliui, darbų, kuriuos reikia atlikti, yra tikra gausybė. Tačiau visoje tokioje darbingoje kasdienybėje labai svarbu partneriams atrasti ir laiko vienas kitam. Tai gali būti bet kas – pasivaikščiojimas ar pavakarieniavimas kartu. Idealiu atveju, šis laikas turėtų būti tik jūsų, tačiau jei nerandate žmogaus, kuris galėtų prižiūrėti jūsų vaikelį, kol jūs būsite išėję, vakarieniaukite tuomet, kada jis jau miega, arba į pasivaikščiojimą pasiimkite vežimėlį, kuriame jis galės ramiai sau būti. Jokiu būdu nepamirškite ir fizinio artumo – laikymosi už rankų, glaustymosi, bučinių. Visa tai gali padėti pereiti ir prie seksualinių santykių tuomet, kada jau būsite abu pasiruošę. Iš tiesų galite net išbandyti tam tikrus sekso žaisliukus, pavyzdžiui, vaginalinius kamuoliukus, kurie padės stiprinti dubens dugno raumenis. Jei susidomėjote, paspaudę ant šios nuorodos, rasite didelį šių ir kitų prekių pasirinkimą.
Rūpinkitės savimi
Greičiausiai sutiksite, jog sunku jausti lytinį potraukį tuomet, kai jaučiamės pavargę, išsekę ar patiriame daug streso. Būtent dėl to būtina, kiek leidžia galimybės, sveikai maitintis, mankštintis, pailsėti ir išsimiegoti. Galbūt tai ir gali pasirodyti neįmanomi uždaviniai, gimus vaikeliui, tačiau pamėginkite išnaudoti kiekvieną minutę poilsiui. Tarkime, jei vaikelis dažnai keliasi naktį, paprašykite vyro, jog pabūtų su vaikeliu ryte ar dienos mietu, kada jūs galėtumėte atsipūsti. Net ir 15 minučių poilsio gali reikšti didžiulį skirtumą, ypač tuo atveju, jei visa jūsų rutina sukasi aplink vaikelį, o apie save net nepagalvojate.
Priimkite pasikeitimus
Grįžti į tą tašką, kuriame pora buvo prieš gimdymą, tikrai ne visuomet pavyksta, ypač tai gali būti sunku pirmuosius vaiko gyvenimo metus, tačiau dėl to neverta nukabinti nosies. Priešingai, visa tai reikia priimti. Pavyzdžiui, galbūt dabar jums seksualinį gyvenimą reikės planuoti ir tam susidaryti grafiką. Nors tai nėra itin romantiška, tačiau tai gali būti vienintelis būdas, kaip neįsisukti rutinoje ir skirti laiko pabūti kartu bei sustiprinti jūsų ryšį. Tad, būkite atviri pasikeitimams bei dėl jų neliūdėkite. Iš tiesų dažnai viskas, ko reikia, tiesiog truputį atsipalaiduoti ir tuomet nė nepastebėsite, kaip jūsų gyvenime vėl atsiras intymumas. Svarbiausia – likite kantrūs, nepasiduokite ir nenuleiskite rankų!
Susiję straipsniai