Seksas nėštumo metu: Dabar mylimės… trise

Gydytas akušeris ginekologas Romualdas Šemeta

Gydytas akušeris ginekologas Romualdas Šemeta pasakoja apie pagrįstas ir išgalvotas baimes, susijusias su intymiausiais šeimos išgyvenimais belaukiant mažylio.

Mylėtis taip, kaip ir dviese?

Visiems aišku, kad lytinis artumas – puiki priemonė išreikšti meilę vienas kitam. Nėštumas – tai laikas, kai moteris gali mylėtis visiškai atsipalaidavusi, nereikalingos apsisaugojimo priemonės. Atsipalaidavimo periodas po orgazmo ją nuramina ir pripildo energijos.

Dažni lytiniai santykiai neturėtų sutrikdyti normalaus nėštumo.

Partneriai gali išsaugoti ankstesnį lytinį aktyvumą.

Kadangi ši sritis itin individuali, neprivalote tiksliai laikytis vienų ar kitų patarimų. Tiek anksčiau, tiek ir dabar yra manančių, kad nėštumo metu sekso reikia atsisakyti. Daugelis specialistų teigia, jog seksas apskritai teigiamai veikia nėštumą ir yra tiesiog būtinas moteriai. Nėštumo metu būsimai mamai ypač reikia meilės išraiškos ir emocinės paramos. Tai, beje, labai svarbu ir būsimo vaiko sveikatai.

Orgazmo poveikis kintančiam moters kūnui

Palankus lytinių santykių poveikis nėštumo metu paaiškinamas tuo, kad orgazmas pašalina įtampą kryžkaulio ir mažojo dubens srityje. Be to, orgazmo metu pasigamina oksitocino – hormono, kuris būtinas sėkmingam gimdymui. Pasiekti orgazmą – lyg savotiška gimdos raumens „treniruotė“ prieš gimdymą. Be to, vyro sėkloje yra aktyvių medžiagų – prostaglandinų, minkštinančių gimdos kaklelį, padarančių jį elastingesnį, o gimdymą – greitesnį.

Dabar dalis specialistų mano, kad geriau atsisakyti nuo seksualinių kontaktų pirmais ir paskutiniais dviem nėštumo mėnesiais, o taip pat du mėnesius po gimdymo. Vis dėlto pavojų nėščiai moteriai gali kelti ne pats lytinis aktas, o jo agresyvus atlikimas. Nuo 4 nėštumo mėnesio rekomenduotina pakeisti klasikinę padėtį (kai vyras viršuje) į kitas, labiau patogias moteriai. Bet kokiu atveju svarbi moters savijauta, poreikiai bei nėštumo eiga.

O ką jaučia mažylis įsčiose?

dula

Jurgitos Kerulienės nuotr.

Kai kurios moterys mano, jog audringas orgazmas gali kokiu nors būdu pakenkti būsimam mažyliui.

Panašūs nuogąstavimai tikrai nepagrįsti. Tėvų mylėjimasis teigiamai veikia tiek fizinį, tiek ir psichinį negimusio mažylio vystymąsi. Orgazmo vibracija, paveikusi mažojo dubens raumenis, beveik nepaliečia arba silpnai paliečia gimdos raumenį. Orgazmas gali sukelti silpnus gimdos susitraukimus, tačiau normalaus nėštumo metu tai nepavojinga. Kartais po lytinio akto mažylis tampa aktyvesnis, daugiau juda. Nemanykite, kad sukėlėte jam nerimą ar nepatogumą. Jam gali būti net maloni ta šilumos ir prieraišumo atmosfera, kuri yra meilės akto dalis.

Ar yra alternatyva?

Kai kurie sutuoktiniai, bijodami galimų pasekmių, linkę į neįprastus kontaktus, kurie, jų nuomone, mažiau pavojingi. Klaidingai manoma, jog analinio sekso metu kūdikis patiria mažesnę riziką. Tai netiesa. Analinio akto metu padidėja moters lytinių takų infekavimo rizika. Be to, prieš analinį seksą nusiteikę ir onkologai – tyrimai rodo, jog tiesiosios žarnos vėžys dažniau vystosi besimylintiems analiniu būdu.

Kai lytinis aktas neįmanomas dėl objektyvių priežasčių, intymius santykius galima palaikyti naudojant oralinį seksą, petingą, (tarpusavio įvairių kūno vietų glamonės, kurios sužadina orgazmą be lytinio akto).

Tai svarbu ne tik vyrams, kurie kartais sunkiai ištveria susilaikymą, bet ir moteriai. Oralinis seksas nepavojingas nėštumo metu, tačiau nereikėtų nukreipti oro į makštį, nes jis gali patekti į kraujagysles ir sukelti pavojingų gyvybei komplikacijų.

Dažniausiai būtent II trimestras tampa pačiu didžiausiu aktyvumo ir seksualinio pasitenkinimo periodu. Partneriai tuo metu jau būna prisitaikę prie naujos padėties ir fiziškai, ir psichologiškai.

Svarbi informacija

Jei nėštumas rizikingas, būtina riboti lytinius santykius. Susilaikyti (arba apriboti) šiuo atveju galima tam tikrą laiką, o kartais ir visus 9 mėnesius. Apie tai sprendžia moterį prižiūrintis gydytojas.

Dažniausios priežastys, dėl kurių reikėtų vengti lytinių santykių nėštumo metu:

• atsiradusios kraujingos išskyros;

• I nėštumo trimestro metu moterims, kurioms prieš tai buvo parsileidimas arba gresiantis persileidimas, arba atsirado gresiančio persileidimo reiškiniai dabartinio nėštumo metu;

• paskutinėmis 8-12 nėštumo savaičių moterims, kurių prieš tai buvę nėštumai pasibaigė priešlaikiniu gimdymu arba atsirado priešlaikinio gimdymo reiškiniai dabartinio nėštumo metu;

• kai diagnozuojama placentos padėtis arti gimdos kaklelio arba virš jo (iki to laiko, kol placenta nepakils aukščiau);

• paskutinio trimestro metu esant daugiavaisiam nėštumui.

Išradingumas ir čia padės

III nėštumo trimestru padidėja nepatogumas dėl augančio pilvo, atsiranda įvairių skausmų, nėščiai moteriai tuo metu sunku susikaupti. Būkite išradinga ir atvirai aptarkite visus klausimus su partneriu.

Kiekvienas iš jūsų turi būti visiškai atviras – tai būtina lytinių santykių pasitenkinimo sąlyga.

Atminkite, kad seksas – ne vienintelis meilės išreiškimo būdas. Mylavimasis, masažas irgi gali jus suartinti. Vėlesnio nėštumo metu bežaisdami įvairius meilės žaidimus sutuoktiniai dažnai atranda visiškai naujus pojūčius. Pavyzdžiui, abipusis erotinis masažas su aromatiniais aliejais leis jums užsiimti seksu, naudojant tik rankas.

Nepagrįstos baimės nėštumo metu:

baimė pakenkti vaisiui ar sukelti persileidimą. Dažniausiai tai būna nepagrįsta. Reikėtų žinoti, kad esant normaliai nėštumo eigai lytiniai santykiai pavojaus nekelia;

baimė, jog vaisius „tai žino, ir mato, kas vyksta“. Šiuolaikinis mokslas teigia, jog nežiūrint į tai, kad vaisius gali jausti švelnų gimdos sienelių virpėjimą orgazmo metu, galima tvirtinti, jog jis tikrai nemato ir nesupranta, kas vyksta;

baimė, jog lytinių santykių metu gali į makštį patekti infekcija. Tai įmanoma tik tada, jei vyras serga lytiniu keliu plintančia liga. Reikėtų nepamiršti, kad abiem partneriams būtina kruopščiai laikytis asmens higienos taisyklių. Jei įtariama infekcija, vyrui reikėtų naudoti prezervatyvus.

Įdomioji statistika

Nėščiai moteriai kartais labiau už seksą norisi, kad ją tiesiog dažniau apkabintų. Tai paaiškinama padidėjusiu pažeidžiamumu nėštumo metu ir noru patirti paramą bei saugumą.

Seksualinis potraukis dažniau sumažėja pirmojo nėštumo metu. Tyrimais nustatyta, kad maždaug 54 proc. moterų pirmojo nėštumo metu sumažėja susidomėjimas seksu. Tai būdinga tuomet, kai moteris dažnai jaučiasi pavargusi, ją pykina, vemia, skauda krūtis.

Pastebėta, jog sumažėja ne tik seksualinis susidomėjimas ir aktyvumas, bet ir nėščių moterų gebėjimas pajausti orgazmą. Dalis moterų jaučia orgazmą rečiau negu iki nėštumo.

Nustatyta, jog 12-ąją nėštumo savaitę viena pora iš 9 apskritai nutraukia lytinius santykius, o 9-ąjį mėnesį tai nutinka su kas trečia pora.

Kai kurioms moterims lytinis potraukis sumažėja dėl to, kad joms nepatinka pakitęs jų kūnas, atrodantis nepatraukliai, neseksualiai. Atminkite, jog daugeliui vyrų nėščios moterys tampa patrauklesnės. Kartais būna ir atvirkščiai. Tačiau dažniausiai viskas susitvarko po gimdymo.

Kartais moteris vengia suartėjimo dėl nemalonių pojūčių ar skausmų lytinių santykių metu. Tai dažniausiai būna dėl pakitusios gimdos padėties nėštumo metu. Todėl ypač vėlesniuoju nėštumo laikotarpiu reikėtų keisti padėtis: išbandykite įvairias ir surasite sau pačią tinkamiausią.

Mokslininkai teigia, jog be moterų, laikinai prarandančių susidomėjimą seksu, yra ir tokių, kurioms poreikis seksui nėštumo metu net sustiprėja. Tokios moterys būtent dabar, nėštumo metu, gali pirmą kartą nuo lytinio gyvenimo pradžios pajausti stiprų orgazmą arba daugybinius orgazmus.

Kada kreiptis į specialistus?

pora

Pixabay.com

Prastai besijaučianti moteris neturėtų atsiduoti seksui vien tik dėl to, kad patenkintų partnerio norą. Tai tik pagilins šio periodo stresą ir padidins persileidimo riziką. Jeigu jums lytinių santykių metu ar po jų atsiranda neįprastų pojūčių, kurie greitai nepraeina, nesidrovėkite pasikonsultuoti su gydytoju.

Jeigu be matomos priežasties jaučiate gilų pasišlykštėjimą nuo intymaus artumo, rekomenduotina pasikonsultuoti su seksologu. Labai svarbu išsiaiškinti priežastį ir ją pašalinti. Priešingu atveju tai gali tapti šeimyninės tragedijos priežastis.

Jeigu jums nesinori užsiiminėti seksu po gimdymo – nesijaudinkite. Pats geriausias laikas bus tada, kai jūs abu būsite tam pasiruošę. Po gimdymo dauguma porų atsisako sekso 2-3 mėnesius. Dalis moterų gana ilgai po gimdymo (pusę metų ir ilgiau) gali sunkiai arba visiškai nepatirti orgazmo. Tačiau tai dažniausiai savaime susireguliuoja.

Už miegamojo durų

Audrius ir Auksė, jau aštuntą mėnesį laukiantys mažylio, pasidalino mintimis apie būsimų tėvelių intymias akimirkas.

Ji: Fiziškai dabar yra sudėtingiau, nes negalime mylėtis tokiomis pozomis kaip anksčiau. Potraukis nedingo, bet sumažėjo. Viskas tarsi banguoja: pakalbame apie vaikelį, apie jį galvojame, paskui vėl apie mudu, tada dažniau pasimylime.

Nėštumo pradžioje buvo smagu pilvelį demonstruoti, jis buvo toks gražus, bet dabar jaučiuosi tokia nerangi…

Nėštumo pradžioje gerai jaučiausi, manęs nepykino, viskas ėjo palaipsniui, todėl kai pastojau, mylėjomės kaip ir anksčiau. Kuo toliau, tuo labiau saugojome pilvelį, dabar sunku pasiversti nuo vieno šono ant kito. Penktame mėnesyje buvome išvykę atostogauti, tai buvo romantiški meilės vakarai, bet mylėjimasis tikrai kitoks, negu kai esi tik dviese. Dabar mylimės daug švelniau.

Kadangi nėštumą planavome, daug skaičiau prieš tai ir žinojau, kad mylėtis galima iki pat gimdymo.

Todėl nebijojau. Bet vis tiek pasisaugome, kad pilvas į visas puses nešokinėtų.

Jis: Nėštumas mylėjimuisi tikrai turi įtakos, kadangi nebegalvoji apie tai, kaip…. na…. galvoji, kaip čia tas pilvas, kad neužgautum, kaip čia patogiau ir geriau. Nebėra vien noro lytiškai santykiauti, yra ir kitų lūkesčių. Kitaip atrodo moters kūnas, padidėjusios krūtys – nauji įdomūs elementai. Galėčiau kitiems vyrukams pasakyti, kad belaukiant vaikelio seksualiai apsiraminsite, bet žmoną pamatysite iš kitos pusės – atkreipsite dėmesį į kitas jos savybes. Tokie dalykai, kaip sėkmingas meilės vakarėlis, pasirodys nebūtini, menkaverčiai prieš tą ypatingą poros būseną.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

3 komentarai kategorijoje “Seksas nėštumo metu: Dabar mylimės… trise”

 1. Tomas
  2017/08/13 at 20:57 #

  Seksas padidina priešlaikinio gimdymo riziką. Ir tai logiška, nes didėja infekcijos tikimybė, kurią galima užnešti sekso metu. Taip kad pagalvokit du kart prieš tai darydami. O visi proto bokštai garsiai skelbia, kad nėra jokios rizikos, yra, tikrai yra, bet čia kiekvienam spręsti kuo tikėti.

 2. Viktorija
  2020/06/25 at 18:26 #

  Tokiems „daktarams“ dar kartą reikia praeiti magistro laipsnį jei tikina jog lytiniai santykiai negerai nėštumo metu. Visur pasaulyje akušeriai tik skatina lytinius santykius ir visai nekenkia vaikelio kuris apsaugotas iš visų pusių ir negali būti pažeidžiamas. Pavojų gali kelti tik tada kai moteris turi jau negalavimų ir problemų nėštumo metu.

 3. Rasa
  2022/01/16 at 05:56 #

  Seksas nestumo metu prilygsta grupiniam seksui, po to nesistebekit kad uzauges vaikas jusu sunus ar dukra tures polinki ir isbandys grupini seksa.

Palikite atsiliepimą


keturi − 3 =

Kitos temos: