Po kelių mėnesių – paplūdimio sezonas, kai teks atidengti visus kūno netobulumus. Jaunų moterų rykštė – strijos, likusios po gimdymo. Ar jas įmanoma visiškai panaikinti? Per kiek laiko tai įvyksta?
Estetinės kosmetologijos ir dermatologijos centro „Aestheta“ specialistai komentuoja pagrindinius mitus apie strijas.
Strijų atsiranda tik storulėms
NE. Strijos – tai siauri, šviesiai ar melsvai rausvos spalvos ruoželiai odoje. Strijų gali būti bet kurioje kūno vietoje, kur tempiasi oda. Dažniausiai jų būna krūtų, pilvo, sėdmenų, šlaunų srityse. Didžiausias pavojus atsirasti strijoms yra nėštumo, brendimo ir svorio kitimo laikotarpiai. Tuomet būtina stiprinti odą, gerinti jos elastingumą.
Strijų gali atsirasti ir sergant tam tikromis ligomis (pvz., Kušingo sindromu, kuomet strijos atsiranda ir ant veido), ilgai naudojant gliukokortikoidus (tepalus). Bet tai išimtiniai atvejai.
Strijų gali turėti ir laibiausia moteris.
Mama turi strijų, turės ir dukra
NEBŪTINAI. Tai priklauso nuo jungiamojo audinio struktūros. Jei dukra paveldėjo silpną jungiamąjį audinį, tuomet taip, ji gali turėti strijų. Tačiau svarbų vaidmenį turi ir prevencinė odos priežiūra prieš strijų atsiradimą – kremų, didinančių odos elastingumą, naudojimas.
Strijos – vyresnių moterų bėda
YRA TIESOS. Su amžiumi lėtėja medžiagų apykaita, elastino sintezė, tad taip, strijų gali atsirasti vėlesniojo nėštumo metu.Tarkime, pirmą vaiką moteris pagimdė 25-erių, strijų neatsirado. O kai gimdys antrą – po kokių 10 metų – strijų gali atsirasti.
Strijos kaip savaime atsirado, taip savaime ir išnyks
NE. Strijos neišnyks, nes plyšus elastino skaiduloms plyšio vietą užpildo jungiamasis audinys. Tai kažkas panašaus į randą.
Strijas panaikins sportas
NE. Sustangrėjus odai strijos tampa mažiau pastebimos, bet odai stangrinti vien sporto nepakanka. Atvirkščiai – augant raumeninei masei strijos gali išryškėti ar gali atsirasti naujų.
Strijoms galima „užbėgti už akių“
TAIP. Strijų prevencija – odos elastingumo didinimas, tai galima daryti tiek namų sąlygomis (įvairiais kremais, aliejais, losjonais), tiek grožio salone (procedūros aparatu). O atsiradus strijoms, tinka daug kas, tai jau parinks specialistas. Visos kosmetologinės procedūros (rūgštys, mezoterapija ir kt.) strijas padarys mažiau pastebimas.
Taip atrodo strijos prieš mezoterapiją ir taip – po 5 mezoterapijos procedūrų
Strijas sumažins mezoterapija
Efektyvus būdas strijoms naikinti – frakcinė mezoterapija. Jos metu naudojamas sterilus adatinis volelis ir mezoterapiniai veikliųjų medžiagų kokteiliai. Procedūros metu oda yra perforuojama tankiais dūriais – sukuriami mikrokanalėliai, pro kuriuos mezoterapiniai kokteiliai pasiekia gilesnius odos sluoksnius, o padaryti mikropažeidimai stimuliuoja natūralų odos gijimo procesą, kuris suaktyvina odos regeneraciją, stimuliuoja kolageno ir elastino skaidulų sintezę, todėl efektyviai koreguojami randai ir strijos, pagerėja odos elastingumas ir stangrumas.
Procedūrų kursas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į kontraindikacijas, strijų atsiradimo laiką bei finansines galimybes.
Procedūrų kaina strijoms naikinti – nuo 30 Eur. Procedūros trukmė priklauso nuo probleminės srities ir atliekamos procedūros pobūdžio.
Po 5 frakcinės mezoterapijos procedūrų strijų kur kas sumažėja, toks kursas atliekamas per 2 mėnesius, tad vasarį, kovą ir net balandį atlikusios mezoterapijos procedūras, galėsite daug geriau jaustis su maudymosi kostiumėliu vasarą.
Procedūros efektyviai koreguoja ne tik naujas, bet ir senas strijas, kurios yra baltos. Vis dėlto geriausia strijas pradėti gydyti kuo ankstyvesnėje jų stadijoje – tuomet pasiekiamas geresnis rezultatas.
www.estetinekosmetologija.lt, Tel. 8*672 15100
Sitos proceduros patikekit tikrai yra veiksmingos, man tikrai padejo,ir labai patiko vat cia https://www.azuolynospa.lt