Kaip skalbti drabužius skalbimo mašinoje, kad nepažeistumėte audinio ir pačios skalbimo mašinos? Atrodytų, kad atsakymas į šį klausimą yra paprastas. Dažniausios „nuodėmės“, kurias darome skalbdami, yra per retas skalbimo mašinos valymas ir drabužių etikečių neskaitymas. Ką dar darome ne taip?
Skalbimo mašina yra prietaisas, kuris yra kone kiekvienuose namuose. Jo buvimas palengvina mūsų gyvenimą: leidžia pasirūpinti kasdieniais drabužiais, pašalina sunkias dėmes iš įvairios tekstilės, greitai atnaujina drabužius praktiškai be mūsų dalyvavimo ir pastangų. Tačiau jei norime ilgai džiaugtis gerai veikiančia įranga ir nepriekaištingos kokybės rūbais, turėtume laikytis kai kurių svarbių taisyklių, kurios neparašytos jokiose instrukcijose.
Neteisingas drabužių rūšiavimas
Kaip skalbti drabužius skalbimo mašinoje, kad jie išlaikytų savo kokybę? Pirmoji taisyklė yra tinkamas jų atskyrimas. Reikėtų susikoncentruoti ne tik į skirtingų spalvų drabužių atskyrimą, bet ir į tai, iš kokios medžiagos jie pagaminti. Negerai, jei toje pačioje skalbimo programoje bus vyriškos ar moteriškos vilnonės kojinės bei bet kokio tipo džinsai. Nerta suknelė neturėtų būti skalbiama taip pat, kaip vilnonis megztinis, o, pavyzdžiui, rankšluosčiai skalbimo mašinoje idealiausiai išsiplaus būdami vieni. Suprantate, apie ką mes?
Taip pat yra daug audinių, kuriems reikalingas specialus apdorojimas, pavyzdžiui, linas, nėriniai, šilkas, kašmyras ir vilna – visus juos rekomenduojama plauti rankomis arba bent jau rankų programa skalbimo mašinoje.
Neteisingai pasirinkti plovikliai
Tinkamas skalbiklis – švarių drabužių be dėmių, nenudažytų audinių ir odos alergijos nebuvimo garantija. Padarysite didžiulę klaidą, jei baltiems ir spalvotiems skalbiniams naudosite tuos pačius skalbimo miltelius. Taip pat atminkite, kad vaikiški ir kūdikių drabužiai taip pat reikalauja specifinės priežiūros.
Per daug ploviklio
Jei drabužiai yra labai nešvarūs, įpilkite daugiau ploviklio. Tačiau nereikėtų persistengti. Per daug skalbiklio pailgina skalbimo ciklą, o tai reiškia, kad sunaudojama daugiau elektros energijos ir vandens. Naudojant senesnes skalbimo mašinas, dėl didesnio miltelių kiekio drabužiai nebus gerai išskalauti, o ant mėgstamų kelnių gali atsirasti skalbiklio pertekliaus.
Neteisingai parinkta skalbimo programa
Šiuolaikinės skalbimo mašinos turi daugybę skalbimo programų, kurių mes nenaudojame. Ir tai yra didelė klaida. Verta reguliuoti atitinkamą temperatūrą ir gręžimo intensyvumą, kad nesugadintumėte drabužių. Dažnai dėl laiko stokos pasirenkame greitąją programą. Ir tai yra dar viena, dažnai pasitaikanti klaida. Kaip skalbti drabužius, kad jie išsiskalbtų ir nesusigadintų? Pasirinkite tinkamą programą. Tokiu būdu savo drabužiams suteiksime kuo ilgesnį tarnavimo laiką, skalbiniai bus švarūs, o sąskaitos už elektrą ir vandenį nebus pernelyg didelės.
Labai nešvarius drabužius pirmiausia reikia išvalyti rankomis
Blogas įprotis, galintis sugadinti jūsų drabužius, o dar svarbiau, skalbimo mašiną – į ją mesti labai nešvarius drabužius. Itin purvinas kelnes pirmiausia reikia nuvalyti, pamirkyti, o tik tada įdėti į skalbimo mašiną. Tai užtikrins, kad mūsų įranga tarnaus mums ilgiau, o drabužiai iš skalbimo mašinos bus ištraukti išties švarūs.
Jei mėgstate dėvėti baltas kojines, žinote, kad įsigijus naują avalynę, ši neretai baltas kojines nudažo. Jei norite, kad jos išplautos grįžtų į pirminį baltumą, pirmiausia įtrinkite jas rankomis, jei reikia naudokite šiek tiek baliklio, o tik tada dėkite į skalbimo mašiną. Jei anksčiau to nedarydavote, tikėtina, kad jums reikia atsinaujinti savo kojinių stalčių. Tai galite padaryti čia: https://spartatextile.lt/produkto-kategorija/moterims/kojines-moterims/.