Kaip išplauti grindis, kad dingtų 99 proc. virusų ir bakterijų?

Grindų valymas – vienas sunkiausių ir daugiausia laiko atimančių namų tvarkymo darbų

Virusas mus išmokė dažnai plauti rankas, o dabar pats metas išmokti ir dažnai plauti grindis, nes rudenį purvo prisineša kur kas daugiau. Bet geroji naujiena ta, kad tvarkantis reguliariai, pats procesas sutrumpėja net keletą kartų.

Grindų valymas – vienas sunkiausių ir daugiausia laiko atimančių namų tvarkymo darbų. Vien pagalvojus apie prisiruošimą, norisi tą darbą atidėti kitai dienai… Galbūt metas pradėti kitaip organizuoti kasdienes švaros valandėles? Tai turėtų daryti visa jūsų šeimos komanda, o į pagalbą gali ateiti ir šiuolaikiniai laiką taupantys buities prietaisai. Jie namų valymą perkelia visai į kitą lygį.

Kaip paskirstyti darbus

Prieš šildymo sezoną verta atlikti didįjį namų tvarkymą, kuomet kruopščiai apeinami ir nuvalomi visi paviršiai, išvalomi visi kampeliai. Šiam darbui, be abejo, turėtų vadovauti suaugusieji, o vaikai gali padėti atlikdami tam tikras užduotis.

Palaikant kasdienę švarą, puikiai gali dalyvauti net darželinukai! Pavyzdžiui, išsiurbti grindis belaidžiu dulkių siurbliu ar iššluostyti drėgnai, naudojant grindų valymo rinkinį – išmanųjį kibirą ir šluostę.

Grindų valymo priežiūros rinkinys su patogiu nugręžimo mechanizmu bei ratukais – idealus valymosi draugas. Paprasta nuimti ir uždėti dangalą. Dabar, kai ypač saugomės virusų ir bakterijų, dangalą plauti reikėtų dažniau. Po tvarkymosi proceso jį galima išskalbti skalbyklėje. Valant grindis, įvalkalą patogu nugręžti, nes to nereikia daryti rankomis, – įvalkalas tiesiog lengvai atkabinamas nuspaudus šluotos mechanizmą. O koja nuspaudus kibiro presą, pašalinamas vandens perteklius, ir drėgnas įvalkalas vėl paruoštas naudoti. Kadangi medinės grindys, linoleumas, laminatas ar plytelės reikalauja skirtingos priežiūros, galima parinkti vieną iš penkių skirtingų šluosčių, priklausomai nuo grindų tipo.

Ar vaikai tikrai gali susidoroti su tokia užduotimi – išplauti grindis? Vienas mėgstamiausių pasaulyje buities prekių ženklas LEIFHEIT net turi tokį šūkį: „Palengvink sau gyvenimą!“ Taigi palengvinama užduotis nešioti sunkų grindų kibirą su vandeniu. Kibiras turi rankeną bei ratelius, kurie sukinėjasi 360° kampu. Naudodamasis šiuo kibiru ir šluota namus gali išvalyti net vaikas ar vyresnio amžiaus žmogus – nereikia fizinės jėgos, be to, – nereikia lankstytis gręžiant ar bėgioti prie čiaupo perplauti dangalo.

Kaip dažnai valyti grindis?

Jei namuose auga vaikai ar turite augintinių, šis darbas turėtų būti atliekamas kasdien, o jei yra poreikis, – ir ne vieną kartą per dieną. Ne tik higienos sumetimais – juk švariuose namuose būti maloniau.

Reguliariai valant grindis, nesusikaups purvo sankaupų, kurias sunku nuvalyti paprastuoju būdu – šluoste ir vandeniu. Tada jau prireikia šveitimo, kas gali pakenkti grindų paviršiui, dažnai tenka naudoti stiprius cheminius valiklius. Kasdienis grindų valymas nevargins, jei naudosite šepetį su plačiu valymo paviršiumi – tada neužtruksite išvalydami net didesnį plotą. Jei gyvenate mažesnio ploto namuose, galima rinktis skirtingos konstrukcijos kibirą, kuris pritaikytas mažoms patalpoms.

Tvirtas, bet lengvas aliuminio kotas, platus sukinėtis galintis padas, skirtingam grindų tipui tinkantys patvarūs dangalai, kurie pritraukia ir sugeria nešvarumus, – tokie LEIFHEIT grindų valymui skirtų gaminių privalumai.

Grindys – brangi investicija ir namų interjero pagrindas, todėl jų priežiūrai svarbu skirti daugiau dėmesio. Tinkamos grindų valymo priemonės: šepetys ar visas rinkinys padeda išsaugoti gražias grindis dar daug metų.

gerduva

Koja nuspaudus kibiro presą, pašalinamas vandens perteklius, ir drėgnas įvalkalas vėl paruoštas naudoti

Kaip išsirinkti tinkamą šepetį?

Kiekvienas šepetys atlieka skirtingas funkcijas, todėl gali būti skirtingų dydžių ir pluoštų. Vieni šepečiai labiau tinkami nedidelėms patalpoms ir mediniams paviršiams, kiti geriau valo plyteles.

Prieš renkantis grindų valymo šepetį, derėtų atkreipti dėmesį į:

valomo ploto dydį;

grindų dangą: ar tai medis, plytelės, laminatas, ar kitos medžiagos;

valymo dažnumą  ir intensyvumą.

Vienas viskam – šepečiai keičiama šluoste

Priklausomai nuo šepečio pado ilgio, tinka įvairaus dydžio patalpoms.

Tinka medinėms, laminuotoms, keramikinėms, akmens masės, lygioms, grublėtoms ir kt. grindims.

Šlapias valymo būdas.

Skirtas įvairiems nešvarumams valyti, patogus kasdieniam naudojimui.

Priklausomai nuo grindų tipo, šluostę galima išgręžti tiek, kiek reikia, pasirenkant optimaliausią variantą.

Universalus – šepečių šluotos gali būti keičiamos; be to, yra šepečių, turinčių „Click” sistemą, todėl galima keisti antgalius.

Lengvas ir patogus naudoti kasdien.

Užima nedaug vietos, todėl patogu laikyti net nedideliuose namuose.

Rekomenduojama naudoti kartu su gręžimo sistema, kuri užtikrina, kad valymas būtų ne šlapias, o drėgnas ir nekenktų grindims, taip pat nepaliktų slidžių paviršių.

Vienas profesionaliausių šepečių keičiamomis šluostėmis – grindų šepetys „Profi“:

Jis gali būti sukiojamas 360° kampu, todėl lengvai prisitaiko prie įvairių paviršių ir nepalieka jokių žymių.

Universalus šepečio dangalas leidžia lengvai valyti tiek parketą, tiek plyteles.

Šepetys idealiai tinka ir didelėms namų ūkio patalpoms.

Yra galimybė įsigyti vieną iš šepečio „Profi“ variantų, kurio kotas tinka „Click“ sistemai ir yra vientisas, o tai užtikrina koto ilgaamžiškumą.

* Išbandyta su su modifikuotu „Ankara“ virusu ir stafilokoko bakterijomis, naudojant „Micro Duo“ šluostę ir „Leifheit Power Cleaner“ valiklį (25 ml su 5 l vandens, temperatūra 60°C).

Kartu su grindų šepečiu „Profi“ galima naudoti 5 skirtingus dangalus:

universalų;

sausam valymui (įmagnetintas audinys pritraukia dulkes, pūkus ir plaukus);

grindų plytelėms, naudojant kartu su plytelių valymo skysčiu „Briliance“;

parketui, laminatui ar kitiems jautriems paviršiams;

garažų bei terasų plytelėms (šiurkštūs šereliai puikiai nuvalo purvą nuo grindų).

Daugiau apie namų valymopriemones skaitykite ČIA

gerduva

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


du + 7 =

Kitos temos: