Langų valymas – su šokiais ir dainomis

gerduva

Langų valymas – atsakingas ir nelengvas darbas, kurį stereotipiškai siejame su pavasariu

Langų valymas – būtinas pavasarinis darbas, kurį visi linkę atidėlioti. Tačiau viską lemia požiūris: galima langus valyti išgėrus tabletę nuo galvos skausmo, o galima – šokant ir dainuojant, nes…

Atsakingas buities darbas

Langų valymas – atsakingas ir nelengvas darbas, kurį stereotipiškai siejame su pavasariu. Iš tiesų langus reikia valyti kur kas dažniau, ypač jeigu gyvenate naujos statybos būstuose, kur langai didžiuliai, arba netoli gatvių ir parkų (medžių ir augalų žiedadulkės langus tepa labiau nei suodžiai).

Vis dėlto šis buities darbas tikrai nebėra toks „dramatiškas“, kokį jį įsivaizduojame, nes kasmet atsiranda vis naujų langų valymo pagalbininkų. Prieš kelerius metus daugybė šeimininkių pasilengvino buitį įsigydamos langų valytuvus su teleskopiniais kotais (kuriais galima nuvalyti aukščiausias ir sunkiausiai prieinamas langų vietas), taip pat valytuvus, kurie patys susiurbia vandens perteklių.

Buities prekių gamintojai siūlo naujovėmis pasidomėti kasmet, nes kol mes žiemojome, galbūt buvo sukurtas dar vienas patogus įrenginys langų valymui. Labai daug inovacijų pateikia garsus buities prekių gamintojas LEIFHEIT.

Keli patarimai valantiems langus:

Langų valymo… neplanuokite iš anksto, nes bene pusė sėkmės priklauso nuo to, koks lauke oras.

Geriausia, kai nelyja, o saulė slepiasi už mažo debesėlio, nes kai saulė plieskia į langus, nepamatysite likusių nenuvalytų ruoželių. Tiesioginiams saulės spinduliams šviečiant į valomą langą vanduo ar valymo skystis per greitai išdžiūsta, dėl to valant lieka dryžių, baltų dėmių. Netinka labai vėjuota ir, žinoma, šalta diena.

Geriausia, kai su langų valymu sutampa užuolaidų skalbimas, tada jas nuimkite ir laisvai valykite langus.

Jei naudojate modernius langų valymo prietaisus, tai valiklio nė nereikės. Bet turėkite kempinių ar šluosčių nuvalyti lango rėmams iš vidaus ir išorės.

Langą valyti pradėkite nuo išorinės palangės, tada laukia lango rėmai ir tik tada stiklai.

Jei langus valysite iki tol, kol jie taps visiškai sausi, liks mažiausiai valymo linijų. Močiutės langų sausinimui naudojo laikraščius – jie gerai sugerdavo drėgmę, dabar to nebereikia, nes galite naudoti langų valymo šluostes, kurios specialiai gaminamos taip, kad sugertų daugiau drėgmės.

Idealiai vandenį pašalina langų valytuvai-siurbliai.

Atidžiai valykite stiklų kampus, nes ten dažniausiai kaupiasi nešvarumai. Valymui sunkiai prieinamuose kampukuose gali pasitarnauti… senas dantų šepetukas.

Pristatome langų valytuvų-siurblių įvairovę

langų valymas

„Dry&Clean“

„Dry&Clean“. Tai etaloninis langų valytuvas-siurblys, skirtas dideliems namams, nes idealiai nuvalo ne tik langus, bet ir veidrodžius, plyteles. Šis įrenginys nusausina stiklinius paviršius nepalikdamas dryžių. Visas vanduo iškart susiurbiamas į 100 ml talpos bakelį, todėl langas bei palangė neapsitaško purvinu vandeniu, o stiklinį paviršių nuvalysite lygiai.

„Aquanta Click“ – kompaktiškesnė „Dry&Clean“ versija.

 „Nemo“. Šio sezono naujiena – ergonomiškas ir mažiausias rinkoje langų siurbliukas, kurio galimybės neribotos. Juo galima valyti net gartraukius, kaitlentes, stiklinius staliukus – visus nedidelius spindinčius paviršius. „Nemo“ yra itin lengvas, galima naudoti po tekančiu vandeniu – valyti dušo kabinas, itin paprasta išvalyti susiurbto skysčio talpą.

 

Beribės „Nemo“ galimybės:

Kaip valyti langus su valytuvu-siurbliu?

Langus valykite kaip įprasta, naudodami vandenį ir valymo priemones. Sušlapinkite langą arba apipurkškite su langų valymo skysčiu ir įsisenėjusius purvus patrinkite langų valytuvu arba šluoste.

Prieš siurbdami gausiai apipurkškite langą valymo skysčiu dar kartą. Visas lango paviršius turi būti padengtas skysčiu, kad valytuvas-siurbliukas turėtų ką siurbti.

Norėdami nusausinti langą, įjunkite valytuvą (turi degti žalios spalvos lemputė), prietaiso guminę dalį pridėkite prie gausiai skysčiu apipurkšto valomo paviršiaus ir, neatitraukdami valytuvo nuo valomo paviršiaus, švelniai braukite iš viršaus į apačią. Valytuvo nespauskite, švelniai stumkite lango paviršiumi (iš valytuvo pasigirdęs cypimas įspėja, kad paviršius yra per sausas – pakartotinai apipurkškite ar sudrėkinkite šluoste valomą paviršių).

Geriausių valymo rezultatų pasieksite laikydami langų valytuvą-siurblį 45º kampu ir lėtai braukdami per valomą paviršių.

Norėdami valyti sunkiau pasiekiamas vietas, langų valytuvą galite laikyti šonu arba aukštyn kojomis (apverstą).

langų valymas

Prieš siurbdami gausiai apipurkškite langą valymo skysčiu dar kartą

Įjungtas, bet budėjimo rėžimu paliktas prietaisas veikia tyliai. Dėl šios savybės pailgėja baterijos veikimo laikas.

Visu pajėgumu valytuvas pradeda veikti tik tada, kai jo guminę dalį pridedate prie paviršiaus, kurį norite valyti, ir lengvai jį paspaudžiate.

Tiek „Dry & Clean“, tiek „Aquanta“ siurbliai tinkami naudoti su „Click“ sistemos kotais. Prie valytuvo pritvirtinę kotą, lengvai nuvalysite vandenį nuo aukštų langų, stoglangių ar oranžerijų, galima pasiekti net iki 4 m aukštį, be jokių kopėčių! Beje, LEIFHEIT „Click“ sistema labai patogi – vienam kotui tinka visi namų valymui reikalingi antgaliai. Lengvai nuvalysite ir nusausinsite langus, plyteles, grindis ir kitus paviršius. „Click“ sistema yra patentuota, ji itin kokybiška ir patogi, nes nenaudojama užima mažai vietos.

Nepamirškite ir klasikos! Tai mechaninis langų valytuvas „3 in 1“. Valytuvas turi dangalą (kuris kiek išlindęs iš šonų, todėl nusivalys ir langų rėmai) ir gumą skysčiui nubraukti.

Prietaisas yra dviejų dydžių, tad galima nuvalyti ir nedidelio ploto lengvai pasiekiamus langus, ir „nepatogius“, didelius langus. Valytuvui tinka visi „Click“ sistemos kotai, tad patogiai nuvalysite ir aukštai esančius langus.

gerduvaDaugiau informacijos apie LEIFHEIT gaminius ieškokite www.gerduva.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


4 − vienas =

Kitos temos: