Vaikai turi kvėpuoti švariu oru: kaip orą valyti po remonto, turint židinį ar kai namie yra pelėsio

kambarys

Preepik.com

Turbūt visi esame girdėję, kad kambarius per dieną reikėtų vėdinti bent porą kartų. Pagal higienos normas, patalpų oras per parą turėtų pasikeisti 2,5 karto. Juk patalpų ore yra apie 10 kartų (o kartais – net iki 100 kartų!) daugiau teršalų, kietųjų dalelių, nuodingų medžiagų negu lauko ore.

Plika akimi galime pamatyti tik saulės apšviestą kambario orą ir jame skraidančias mažas dulkeles. Tačiau tai tik maža dalelytė to, kas skraido iš tiesų. Daugiau kaip 99% dulkių yra mikroskopinio dydžio ir todėl nematomos. Milijonai dulkių dalelyčių patenka į žmogaus organizmą kartu su įkvepiamu oru, dažnai tapdamos rimtų ligų ar net mirties priežastimi. Atrodytų, išeitis paprasta – vėdinti namus kuo dažniau. Tačiau kartais tai būna sudėtinga – pavyzdžiui, per žiemos šalčius ar labai vėjuotą dieną. Skersvėjį namuose nerekomenduojama kelti ir tada, kai juose yra mažų vaikų, ypač naujagimis.

Tokiu atveju puiki išeitis – oro valytuvas. Kodėl jį rekomenduojame naudoti svetainėje, miegamajame, o ypač vaiko kambaryje. Apie tai pakalbėsime išsamiau.

Gyvenamojo kambario oro tarša

Svetainė, dažnai sujungta su virtuve, tampa visos šeimos buvimo centru. Čia daugiausia praleidžiame laiko, čia būna daugiausia žmonių.

Ilgiau ir dažniau patalpas vėdinti reikėtų tuo atveju, jei namuose laikomas gyvūnėlis. Jis sunaudoja gana daug oro ir blogina jo kokybę, į aplinką išmesdamas seiles, šlapimą, išmatas, kailio daleles. Net jei įėję į kambarį ir neužuodžiate specifinio gyvūnėlio kvapo, žinokite, kad kambario ore sklando didelė koncentracija oro teršalų.

O jeigu šeimoje yra alergiškų žmonių, jie itin jautrūs namų dulkių erkutėms, namuose esančiam pelėsiui, kitiems alergenams. Auginantys  alergiškus vaikus žino, kad visus namų paviršius reikia valyti drėgnu skuduru ne vieną kartą per dieną – grindis, baldus. Lygiai taip pat svarbu nuo dulkių erkučių ir kitų alergenų valyti ir orą.

Svetainės oro kokybę galima pagerinti naudojant oro valytuvą, kurio veikimas yra itin tylus ir nesutrikdys jūsų kasdienio gyvenimo.

Vaikų kambarys – pati jautriausia zona

Laukdamiesi naujagimio, tėveliai pasirūpina nauja lovyte, patalėliais, o dažnai padaro ir buto remontą, iškloja kambarį nauja kilimine danga ar pakabina naujas užuolaidas. Naujos statybinės medžiagos ir medžiagos, iš kurių pagaminti buitiniai prietaisai, baldai bei namų apyvokos daiktai, išskiria daug orą teršiančių nuodingų medžiagų. Daugiausia nuodingų medžiagų išskiria kiliminės dangos ir kilimai bei jų gamybai naudojamos sintetinės medžiagos, baldai, klijai, dažai, lakai, šiuolaikinės statybinės medžiagos, sintetiniai audiniai, plastmasės gaminiai, priemonės nuo vabzdžių, žvakės ir t. t. Mūsų organizmas nepasirengęs įveikti lakių formaldehidinių medžiagų, asbesto, švino ar aromatinių angliavandenilių, paradichlorbenzolo dalelių ir t.t.

Todėl vaikų kambaryje oro valytuvas yra pirkinys NR.1! Juk mažo vaikelio organizmui ir taip tenka grumtis su augalų žiedadulkėmis, kurios patenka iš lauko, medvilnės ir patalynės dalelytėmis, dulkių erkutėmis, kurių nematome plika akimi. Šitie mikroorganizmai gali sukelti daug sveikatos sutrikimų, neveltui taip sparčiai daugėja alergiškų vaikų ir lėtinių kvėpavimo ligų.

Jokie vaistai negydo organizmo taip gerai, kaip sveikas ir grynas oras. Kad šeima kvėpuotų sveiku oru, oro higiena turėtų tapti tokiu pat būtinu įpročiu, kaip grindų plovimas ar paviršių dulkių valymas.

Kodėl verta rinktis šiuolaikišką oro valytuvą „Zyle“

kambarys

Freepik.com

Oro valytuvas gali efektyviai pašalinti iš oro teršalus – kietąsias daleles, dujinius teršalus ir mikroorganizmus, didesnius virusus, žiedadulkes, rūkalus ir kt. Šiuolaikiniuose valytuvuose įmontuotos UV sterilizacinės lempos su neigiamų jonų generatoriumi, kurie padeda iš oro pašalinti net pačius smulkiausius teršalus ir bakterijas. Ir vieno kambario orą visiškai išvalysite per 10 minučių!

Net keleto lygių multifiltravimo sistema leidžia išvalyti orą nuo tokių kenksmingų medžiagų, kaip benzenas, toluenas, ksilenas, formaldehidas, amoniakas ir kitos kenksmingos dujos. Filtravimo efektyvumas siekia net 99%. Šie prietaisai veikia tyliai, galima automatiškai nustatyti veikimo laiką ir greitį.

O jei bijote, kad maži vaikai gali žaisti su prietaisu, pasinaudokite užraktu nuo vaikų. Paspaudus šį mygtuką, aparatas vaikams taps nebepavojingas.

Daugiau informacijos rasite ČIA

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 3 = du

Kitos temos: