Kai kuriems vaikams ir viena dulkė pragaištinga

valymas

Freepik.com

Jeigu auginate alergišką vaiką, pirmasis jūsų pirkinys – plaunamas dulkių siurblys. Kaip sutvarkyti namus, kad juose būtų kuo sveikiau gyventi alergiškam vaikui.

Kaip įrengti

Vaikučiui reikėtų skirti atskirą kambarį arba sutvarkyti tą kambarį, kuriame jis praleis didžiąją laiko dalį:

Iš kambario reikėtų išnešti kilimus, kambarines gėles, visus daiktus, kurie nėra reikalingi ar gali kaupti dulkes.

Visas mielas smulkmenėles geriau išnešti į kitą kambarį ar laikyti už stiklo.

Gėlių reikėtų atsisakyti ne tik todėl, kad jos gali skleisti aštrų kvapą ir kaupia dulkes. Svarbiausia, kad ant vazono žemės neretai veisiasi pelėsinis grybelis.

Jei labai norite kilimėlio prie lovos, geriau rinktis pintą demblį ar trumpo plauko sintetinį kilimą, kad mažiau kauptųsi dulkės ir kad būtų galima kokybiškai jį išvalyti.

Ant langų geriau kabinti paprastas užuolaidas, kurias galima nuimti ir kartą per mėnesį išskalbti, arba žaliuzes, įmontuotas į langą. Galimos ir ritininės užuolaidos ar kiti dangalai, jei juos galima dažnai valyti.

Knygas reikėtų laikyti uždarose lentynose, o senas, antikvarines knygas išvis išnešti.

Jei kambaryje drėksta sienos ar įsiveisęs pelėsinis grybelis, prieš parsivežant naujagimį iš ligoninės, reikėtų padaryti remontą ir stengtis cheminėmis priemonėmis grybelį išnaikinti.

Kaip valyti

Kambarį reikėtų bent kartą per dieną išvalyti drėgnu būdu. Mūsų patarimas – plaunamas dulkių siurblys.

Dulkes nuo paviršių reikia valyti drėgna šluoste du kartus per dieną. Jei kilimų negalima išnešti, juos reikėtų siurbti siurbliais, kuriuose filtras – vanduo. Drėgnas valymo būdas yra pats geriausias, auginant vaikus, nebūtinai alergiškus, – juk maži vaikai daugiausia laiko praleidžia ant grindų. Valymo pramonė juda į priekį, jau galite įsigyti oro valytuvų, kurie be chemikalų panaikina 99,99 proc. bakterijų ir mikrobų.

Naudokite mažiau buitinės chemijos. Daug aštrių kvapų namuose skleidžia valikliai ir šveitikliai. Jei namuose yra mažų vaikų, higienistai pataria kur įmanoma išsiversti be buitinės chemijos, valymui naudoti tik karštą vandenį. Išimtis – sanitariniai mazgai: tualetas, virtuvės kriauklė.

Čia priemonės reikalingos ne tik valyti, bet ir mikrobams dezinfekuoti.

Kadangi vaikai yra jautriausi teršalams ir dirgikliams, jų kambariuose reikėtų vengti sintetinių kiliminių dangų bei naujų sintetinių baldų. Ką tik nupirkti šie daiktai skleidžia gana aštrų „naujumo“ kvapą. Iš tiesų kvapą sukelia lakūs formaldehidų junginiai, pavojingi žmogaus sveikatai. Natūralios vilnos kilimai ir mediniai baldai formaldehidų į aplinką beveik neskleidžia.

Jeigu vaiko kambariui vis dėlto pirkote sintetinių daiktų, ilgai ir dažnai vėdinkite kambarį, kol nebesijaus „naujumo“ kvapo. Ore esantys  formaldehidai gali graužti akis, dirginti nosį. Ilgesnį laiką kvėpuojant formaldehidais užterštu oru, silpnėja žmogaus imuninė sistema. Jis pasidaro neatsparus ligoms. Į organizmą patekę teršalai sukelia įvairiausių kvėpavimo sistemos ligų – nuo užsitęsusios slogos, kosulio iki bronchitų, astmos.

Alergiško vaiko kambaryje turėtų būti kuo mažiau minkštų žaislų, o jei mažylis be jų negali, tuomet minkštus žaislus reikėtų kas savaitę–dvi išskalbti skalbimo mašinoje. Geriausia rinktis žaislus, kuriuos galima plauti ar drėgnai valyti. Knygutes reikėtų laikyti uždengtas dėžėje ar už stiklo, nes dažnai alergiją sukelia knygų dulkės.

Hipoalerginė aplinka turėtų būti ne vien vaiko kambaryje, bet ir visame bute ar name, ypač, jei vaikas alergiškas.

Alergiško vaiko kambarį valykite drėgnu būdu

valymas

Freepik.com

Dėl patogumo geriausia rinktis siurblius „3 viename“. Toks yra Zyle „Kaiser“ įkraunamas plaunantis dulkių siurblys su sterilizacine UV spindulių funkcija pasižymi universalumu bei belaidžiam prietaisui būdingomis funkcijomis.

Kuo unikalus šis siurblys? Jis ne tik plauna, bet ir sterilizuoja!

UV spinduliai – kovai su dulkių erkutėmis. Integruota ultravioletinių spindulių lempa padeda efektyviai sterilizuoti namus ir kovoti su namų dulkių erkutėmis bei mažinti alergijos riziką alergiškiems žmonėms.

Plovimo funkcija. Dulkių siurblys pasižymi plovimo funkcija. Tam skirtos dvi vandens talpyklos – švaraus vandens talpykla ir nešvaraus vandens talpykla. Dėl šios funkcijos grindis išvalysite dar geriau.

3 viename“ funkcionalumas. Zyle „Kaiser“ kur kas pranašesnis už įprastus dulkių siurblius. Šis prietaisas veikia „3 viename“ principu – siurbia, plauna ir sausina grindis. Valykite ir užtikrinkite idealią švarą visuose namuose bet kokiam grindų dangos paviršiui.

Idealus alergiškiems žmonėms. Dulkių siurblyje esantis „Hepa“ filtras užtikrina aukštą dulkių filtravimo efektyvumą. Dėl jo išvengsite dulkių, susidarančių namų ruošos metu. Tai ne tik užtikrins švarą namuose, tačiau ir saugos sveikatą.

Dulkių siurblys „Zyle“ turi taupų ECO ir maksimalaus galingumo MAX režimus, kuriuos galėsite rinktis, priklausomai nuo valomo paviršiaus nešvarumo ir elektros energijos sąnaudų taupymo sumetimų.

Daugiau informacijos ČIA:

https://www.youtube.com/watch?v=eExCCzxpwhc

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + du =

Kitos temos: