Vyrai trokšta berniukų, bet labiau myli mergaites

Neringos Benienės nuotr.

Neringos Benienės nuotr. www.neringosfotografijos.lt

Kai kurias senovės tradicijas sunku pakeisti. Visais laikais vyrai svajojo susilaukti sūnų. Viduramžiais prancūzų didikai ryždavosi net dalinei kastracijai, kad tik gimtų sūnūs.

Apie berniukų kultą byloja prieš keliolika metų nutikusi istorija. JAV gydytojas R. Eriksonas išrado būdą, kaip gana tiksliai suplanuoti būsimo vaiko lytį. Jis vyro spermą apdorodavo specialia medžiaga, atskiriančia moteriškus ir vyriškus spermatozoidus. Metodas kainavo keliasdešimt tūkstančių dolerių. Juo susidomėjo daugybė porų. Eksperimentas buvo nutrauktas, nes 84 procentai šeimų pageidavo berniuko. Iki šiol Kinijoje ir Indijoje, paaiškėjus, jog moteris laukiasi mergaitės, daromi atrankos abortai.

Šaltas dušas nepatenkintiems, jog neturi sūnų

Kalbamės su psichologe Viktorija Grigaliūniene.

Kodėl vyrai taip trokšta berniukų?

Šis geismas atkeliavęs iš viduramžių, kai vertingu palikuonimi buvo laikomas tik sūnus. Jam atitekdavo turtas, titulas, žemės, sostas. Senovėje susilaukti mergaitės buvo vienas vargas. Juk reikėdavo jai krauti kraitį, atriekti žemės. O sūnus likdavo prie ūkio. Šiais laikais karūną galima atiduoti ir sūnui, ir dukrai.

Žemes – taip pat. Noras susilaukti sūnaus nebeteko jokio praktinio pagrindo. Tad sūnų troškimą galima pavadinti besivelkančiu istoriniu šleifu arba atavizmu. Atavizmas yra išsigimimo forma.

Kaip Jums, psichologei, troškimą turėti sūnų komentuoja patys vyrai?

Juokingiausia, kad nė vienas tėvas negalėtų to logiškai paaiškinti. Jei paklaustumėte vyrų: „O kodėl Jūs norite sūnaus?“, 90 procentų neatsakytų arba myktų: „Bet juk tai berniukas…“

Galima rasti psichologinių paaiškinimų, kodėl vyrai geidžia sūnų. Gimęs berniukas kompensuoja tėčio vyriškumą, todėl susilaukęs sūnaus vyras pasijunta vyriškesnis. Vadinasi, labai trokštantis berniuko vyras pasąmonėje jaučiasi menkavertis.

Jis mano, kad neatitinka vyriškų standartų, tad kompensuoti savo vyriškumą galės susilaukęs sūnaus.

Patarčiau tokiems vyrams pamąstyti – o gal galima save realizuoti kitaip? Pavyzdžiui, uždirbti daug pinigų ir išlaikyti šeimą ar sportuoti ir tapti raumeningu.

Gal vyrams labai svarbu, kad nedingtų pavardė?

O kodėl vyrui taip rūpi išsaugoti savo pavardę? Nes jis nori būti reikšmingas, svarbus, kad jo pavardė skambėtų. Tačiau kas nuo to pasikeis? Ir vėl patarčiau ieškoti būdų kitaip realizuoti savo garbėtrošką.

Deja, kiekvieno vyro vertybės vis kitokios. Vienas jaučiasi vyriškas, nes išlaiko ir gina savo šeimą, kitas – nes yra atletiškas ir stiprus, trečias – nes gali per parą seksualiai patenkinti daug moterų, o ketvirtas – nes jam žmona pagimdė tris sūnus.

Kaip psichologai apibūdintų vyrą, kuris trokšta pirmagimės mergaitės?

Tai visiškai pasitikintis savimi, savo seksualumu ir vyriškumu vyras. Psichologine prasme vyras turėtų norėti dukros, nes tėčio – dukters ryšys yra nepaprastai stiprus ir daug glaudesnis, nei tėvo – sūnaus. Tai nuodugniai komentuoja psichoanalitinė Zigmundo Froido teorija (Edipo ir Elektros kompleksai, kai mergaitės įsimyli savo tėčius, o berniukai – mamas). Natūralu, kad vyrai daug labiau myli dukras. Taip ir turi būti. Juk vyrai myli moteris.

Mitai apie mergaičių tėčius

Nuo senovės apie vyrus, kuriems gimsta tik mergaitės, sklandė keli mitai.

Vien mergaičių susilaukiantys tėčiai – labai jautrūs, švelnūs ir moteriški.

Jie žmonų prispausti po padu (taip kalbėjo dar romėnai).

Tokiems vyrams ir lovoje vadovauja moteris.

Mergaičių tėčiai – subtilūs, kruopštūsm jautrūs.

Jei vyras labai myli savo žmoną, gimsta mergaitės.

Tėvelio dukrelė

Mergaitei nėra geresnio komplimento, nei „tėvelio dukrelė“. Iki šiol daugelyje tautų tikima, kad, jei mergaitė gimė panaši į tėvą, ji bus laiminga. Tėčio vaidmuo mergaitės gyvenime milžiniškas, juk tėtis – pirmasis jos sutiktas vyras. Ilgai jis būna vienintelis, nes mergaitė ilgai nežino, kad vyrai skirtingi ir kažkada bus galima rinktis. Kokie klostosi tėčio ir dukros santykiai pirmaisiais 5-7 metais, tokie bus mergaitės santykiai su vyrais, kai ji užaugs. Mama tik moko dukrą būti moterimi: pataria kaip rengtis, gaminti, tvarkytis. O tėtis mamos pamokoms įkvepia prasmę: jis pažadina dukrai norą būti moteriška.

Ką daryti tėčiui, kad dukra užaugtų laiminga? Nieko ypatingo – tik labai mylėti savo mažylę. Net jei nemokate savo meilės išlieti glamonėmis, dukra ją pajaus intuityviai.

Kodėl vyrai labiau myli dukras nei sūnus?

Dukters ir tėčio santykių modelis yra idealus. Iš pradžių tėtis moko, gina, globoja, lepina savo mergaitę.

Dukrai jis yra pats stipriausias ir galingiausias suaugusiųjų pasaulio atstovas. Kai dukra užauga, ji pradeda globoti tėvą, apgaubia jį švelniu rūpesčiu ir dėmesiu. Tiek vienas, tiek kitas bėgant metams gali išgyventi visą jausmų gamą.

Tėčio ir dukters santykių dažniausiai netemdo buitis, kasdieniai rūpesčiai. Juk šios „smulkmenos“ lieka mamai.

Tėčiui dukra nėra konkurentė, todėl jam gera, kai mergaitė laimi. Bendraudamas su sūnumi vyras nuolat konkuruoja.

Pasąmonėje jis sugniūžta, kai sūnus greičiau išsprendžia kryžiažodį ar padaro daugiau prisitraukimų.

Tėčiui nereikia gėdytis savo meilės mergaitei, slėpti bučinių ir glamonių. O myluotis su sūnumi atrodo nei šis, nei tas.

Sūnus – tėčio veidrodis, kuriame tėvas mato ir silpnąsias savo vietas. Bendraudamas su dukra tėtis pamiršta savo trūkumus, jam nereikia dirbtinai pasitempti.

Koks tu tėtis?

Apie gerą tėtį nereikia daug svarstyti. Jis būna visoks: ir garbina, ir pabara, ir grožisi, ir kritikuoja. O svarbiausia – domisi savo mergaitės gyvenimu ir jame dalyvauja. Geriau pasitikrinkite, ar nesate ydingas tėtis. Jei taip, Jūsų dukrai gresia likti senmerge arba kankinančiai ilgai ieškoti savo gyvenimo vyro.

Princesės tėtis. Jis negali atsidžiaugti savo mažąja gražuole. Dažniausiai ji būna į tėtį labai panaši.

Tėtis nuneša princesę į lovą, apkamšo ir seka pasakėlę. Ryte gamina jos mėgstamus pusryčius. Iš darbo kasdien parneša lauktuvių. Kol mergytė maža, tokiais santykiais galima tik gėrėtis. Bet dukrai ūgtelėjus, tėtis nori likti vienintelis princesės favoritas. Visi dukters draugai berniukai tėčiui atrodo nevykėliai.

Tokių tėčių dukros užaugusios ieško mylimojo, kuris jas garbintų. O tokį rasti ne taip lengva…

Tėvas per tarpininką. Toks tėtis su mergaite beveik nebendrauja. Jis dukrytę myli, ja rūpinasi, tačiau mano, kad mergaičių pasaulis jam visai svetimas. Dukrą jis auklėja per tarpininką – mamą. Žmonos jis paklausia, kaip dukrai sekėsi mokykloje, iš jos sužino mergaitės rūpesčius ir džiaugsmus. Dukra kremtasi, kad yra negera ar negraži, juk tėtis ja visai nesidomi. Užaugusi ji gali nepasitikėti savimi.

Tėtis tironas. Su šiuo tėčiu mergaitei bendrauti labai sunku. Jis stengiasi išauklėti tobulybę. O tobulybė – tai skaisti iki 25-erių metų pirmūnė, apmezganti visą šeimą, kurios hobi – knygos ir gėlės. Tokia dukra gali paklusti tironui ir vargu ar kada sukurti šeimą. Tačiau dažniausiai tironų mergaitės labai anksti išsivaduoja iš kalėjimo ir puola į glėbį pirmam pasitaikiusiam berniokui.

Nematomas tėtis. Jis yra, bet dukrytė jo nemato. Tėtis daug dirba, todėl mergaitei nieko netrūksta.

Tačiau kai tėtis grįžta, ji jau miega, o kai jis išeina, ji dar nepabudusi. Pasilikusi su tokiu tėčiu vienu du, duktė jaučiasi svetima. Užaugusi ji ilgai neperpras vyrų pasaulio. Panašu, kad susiras vyrą – ,,darboholiką” – kurio nematys taip pat kaip nematė tėčio.

Opiumas patikliausiems

surogatinis tėtis

Neringos Laurinaitienės nuotr. www.neringosfoto.lt

Mieli vyrai, jei be galo trokštate suplanuoti būsimą vaikelį, gal Jums padės šie patarimai?

Patarimai, kaip susilaukti berniuko:

Pradėjimo metu moteris turi gulėti galva į šiaurę, dešinėje lovos pusėje.

Pradėti reikia vasarą, geriausia – per sausrą.

Prieš pradėjimą mylėtis dažnai.

Pradėti už 1-2 dienų po ovuliacijos.

Moteriai prieš meilės naktį apsiplauti silpnu šarminiu tirpalu (šaukštelis geriamosios sodos stiklinei vandens).

Pradėjimo metu rekomenduojama poza iš nugaros.

Pradėjimo metu moteris turi patirti orgazmą.

3 savaites iki pradėjimo (abiem) ir 7 savaites po pradėjimo (tik moteriai) laikytis kalio dietos: gazuoti gėrimai, sultys, dešra, sūris, keptos bulvės, daržovių salotos, picos, daug mėsos ir žuvies.

Kuo jaunesni tėvai, tuo daugiau vilties susilaukti berniuko.

Jei giminėje daug praplikusių vyrų, gims berniukai.

Stresas didina tikimybę susilaukti berniuko.

Patarimai, kaip sulaukti mergaitės:

Pradėjimo metu moteris turi gulėti galva į pietus, kairėje lovos pusėje.

Pradėti reikia žiemą ar rudenį, geriausia – lyjant lietui.

Prieš pradėjimą mylėtis retai. Pradėti vaikelį per pačią ovuliaciją.

Moteriai prieš meilės naktį apsiplauti rūgščiu tirpalu (šaukštelis acto stiklinei vandens).

Rekomenduojama misionieriaus poza, tuomet sperma patenka į giliausią vaginos dalį, kurioje yra daugiau rūgščių.

Moteris pradėjimo metu turi susilaikyti nuo orgazmo.

3 savaites iki pradėjimo (abiem) ir 7 savaites po pradėjimo (tik moteriai) laikytis kalcio dietos: kiaušiniai, gaminiai iš tešlos (duona, pyragai, blynai, vafliai), pienas ir jo produktai, saldumynai, riešutai, chalva, šokoladas, mažai mėsos ir žuvies.

Kuo vyresni tėvai, tuo daugiau tikimybės susilaukti mergaitės.

Jei giminės vyrai iki senatvės nenuplinka, gims mergaitės.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− trys = 2

Kitos temos: