Mes už žaidimėlius, tą jau supratote, jeigu skaitote mūsų žurnalą. Jau metus tęsiame ciklą apie įvairaus amžiaus kūdikių ir vaikų žaidimus. Skaitykite, ką gero nuveikti su dvimečiais–trimečiais. Pirmiausia pasidalinsime piešimo idėjomis.
Piešimas lavina smulkiąją motoriką, sensomotoriką. Piešdamas vaikas pratinasi kontroliuoti rankos raumenis, lavina rankų ir akių koordinaciją. Piešimas ir spalvinimas stimuliuoja vaizduotę, suteikia galimybių komunikuoti. Ši veikla suteikia vaikui laimėjimų džiaugsmą, leidžia pajusti savo vertę. Piešti galima įvairiomis priemonėmis. Jas liesdamas, vaikas kaupia skirtingą sensorinę patirtį. Jūsų dėmesiui siūlome keletą minčių, kaip galima piešti įvairiomis priemonėmis ir kartu jas tyrinėti.
Pieškite teptuku. Parodykite įvairius teptuko naudojimo būdus – lėtus potėpius, patapšnojimą, brūkštelėjimą ir pan.
Piešimas stalo teniso kamuoliuku. Leiskite vaikui stalo teniso arba golfo kamuoliuką pamirkyti į maistinius dažus ir jį paridenti ant didelio popieriaus lapo. Tegu jis, įvairiai manipuliuodamas kamuoliuku ir kelių spalvų maistiniais dažais, sukuria tai, ką nori. Pasidžiaukite kūriniu.
Pieškite muilo burbulais. Iš 0,5 stiklinės indų plovimo skysčio (tik ne skirto indaplovėms), 2 stiklinių vandens, 2 arbatinių šaukštelių cukraus, kruopščiai sumaišę visus ingredientus, pasigaminkite muilo burbulų pūtimo skysčio. Jį išpilstykite į skirtingus indelius ir įberkite į juos norimų spalvų maistinių dažų. Kokteilių šiaudeliu su suskaidytu galiuku pūskite muilo burbulus, vaikui popieriaus lapu patarę juos pagauti. Plyšę muilo burbulai paliks nenusakomų formų vaizdus.
Nupieškite drugelį. Ant popieriaus lapo rašikliu stora linija nupieškite ovalą su antenomis. Vaikui pasiūlykite delną ir pirštukus pamirkius į maistinius dažus nupiešti drugelio sparnus.
Lapų dažymas. Surinkite keletą skirtingų įvairaus dydžio gėlių ar medžių lapų. Paraginkite vaiką juos nudažyti skirtingomis spalvomis ir prispausti prie popieriaus lapo, kad sukurtumėte vasaros ar rudens koliažą.
Pieškite kempine. Nenaudotą pagal paskirtį virtuvės kempinę supjaustykite smulkiais kvadratukais. Pasiūlykite vaikui juos pamirkyti į įvairių spalvų maistinius dažus ir piešti.
Vaivorykštės piešimas. Prie tualetinio popieriaus kartoninio vamzdelio iš išorės lipnia juosta priklijuokite 5–6 skirtingų spalvų rašiklius. Taip sukurta priemone vaikas tegul nupiešia vaivorykštę ir kitus įvairiaspalvius raštus. Pasidžiaukite meno kūriniu.
Piešimas makaronais. Vaikui pasiūlykite įvairių formų makaronus sudėti į įvairių spalvų maistinius dažus. Po to juos perkelti ant popieriaus lapo, sumaišyti ir pasigrožėti nepakartojamo vaizdo piešiniu.
Spalvinimas pūtimu. Ant didelio balto popieriaus lapo padėkite 3 indelius su maistiniais dažais. Vaikui paduokite kokteilių šiaudelį arba vamzdelio formos makaroną. Parodykite, kad kai jis pučia į dažus, jų purslai aptaško popierių. Jei pūtimas į dažus nesiseka, parodykite, kaip pūtimo vamzdelį pamerkti į dažus ir ištraukus papūsti ant popieriaus. Parodykite, kaip įvairiai lankstant popierių gaunami purslų atspaudai.
Piešimas ant skirtingų paviršių. Pasiūlykite maistiniais dažais teptuku nupiešti saulutę ar namelį, pvz., ant baltos plonos medžiagos skiautės, skaidrios folijos (įmautės popieriaus lapams), balto popieriaus lapo. Tegul pajunta, kad dažų pėdsako palikimui reikia skirtingų pastangų, tegul stebi, kaip susigeria ar teka dažai. Kitą dieną tegul nuo kokteilių šiaudelio ar makarono nulašina vieną kitą dažų lašą į vandenį, įpiltą į baltą dubenėlį, ir pamato, kaip vandens paviršiuje skirstosi dažai, maišo, pilsto vandenį ir t.t.
Medžio lapų piešimas pirštais. Ant balto popieriaus lapo rudu rašikliu nupieškite medžio kamieną ir šakas. Paraginkite vaiką pirštu panirti į žalius, geltonus dažus ir ant medžio šakų piešti lapus.
Piešimas šukomis. Parodykite kaip šukas bukais galais panardinus į dažus galima jomis braukyti popieriaus lapą ir taip nupiešti unikalų paveikslą. Kitą dieną vaikui parodykite, kaip šukas padėjus ant popieriaus lapo ir per jas braukant į dažus pamirkytu teptuku galima sukurti neregėtą spalvotą vaizdą.
Paveiksliukų spalvinimas. Vaikui parodykite nesudėtingą 2–3 spalvų piešinuką ir tokį pat, tik nenuspalvintą. Pakvieskite pastarąjį nuspalvinti rašikliais ar dažais. Kai atsiras įgūdžių, pakvieskite nuspalvinti 4–5 spalvų paveiksliuką.
Susiję straipsniai
Mes su vaiku užsiimame tapyba pagal skaičius. Manau, kad tai turi nemažai įtakos ne tik matematinių vaiko sugebėjimų ugdyme, bet ir mokinantis įvairių formų, bei spalvų derinimo. Dažniausiai spalviname paveikslus nupirktus https://kanceliarinesprekes.lt/tapyba-pagal-skaicius/24710-tapyba-pagal-skaicius-geles-502956899839.html. Bus smagus prisiminimas ateityje. Puikiai prisimenu, kad ir mums darželyje bei pradinėese mokyklose duodavo tokiu būdu spalvinti. Smagiausi namų darbai.