Žyma: Inhaliacijos

serga
Freepik.com

Vienas iš seniausių metodų peršalimo ligoms gydyti yra inhaliacijos – kvėpavimas garais. Inhaliacijas galima pavadinti modernia klasika, nes atsiradus šiuolaikiniams inhaliatoriams nebereikia vaikų „šutinti“ virš puodo. 

Kaip gydo inhaliacijos

Kvėpavimas garais skystina skreplius, palengvėja atsikosėjimas, todėl inhaliacijos tinka kosint, susirgus sloga, sinusitu, gerklų uždegimu, tracheitu, bronchitu ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Inhaliacijos tinka ir kvėpavimo takų profilaktikai.

Seniau tėvai buvo mokomi atlikti namudines inhaliacijas, kurioms naudojamas arbatinukas ar dubuo su karštu vandeniu. Karšti garai patekdavo ne tik į nosį ar gerklę, bet ir keldavo pavojų nusideginti. Dabar yra šiuolaikinių inhaliatorių, kurie visiškai saugūs, ilgaamžiai, ir vaikai jais mielai naudojasi.

Veikliosios medžiagos

Inhaliacijoms dažniausiai naudojamas 0,9 proc. druskos tirpalas, kurio galima įsigyti vaistinėse. Kartais mamos vietoje jo naudoja sūrų mineralinį vandenį. Galima druskos tirpalą pasidaryti ir patiems: į inhaliacijoms skirtą vandenį įberti druskos su jodu (2 litruose vandens ištirpinkite vieną nubrauktą šaukštą). Ką geriau inhaliuoti būtent jūsų vaikui, patars tiek šeimos gydytojas, tiek vaistininkas. Vaistinėse galite įsigyti jau paruošto skysčio inhaliacijoms.

Anksčiau buvo rekomenduojama inhaliacijoms naudoti eterinį aliejų. Tačiau dabar to atsisakyta – eteriniai aliejai gali sukelti bronchų spazmus ir pasunkinti vaiko savijautą. Eukaliptų, arbatmedžių, čiobrelių ir kiti eteriniai aliejai gali sukelti alergiją.

Taip pat atsargiai siūloma elgtis ir su vaistažolėmis, nes vaikas gali būti alergiškas čiobreliams ar kitoms vaistažolėms.

Kiek trunka inhaliacijos

Geriausia, kai vaiko inhaliacija trunka 10–15 min., suaugusiesiems siūloma kvėpuoti bent 15–20 minučių. Inhaliacijos gali būti kartojamos 3–4 kartus per dieną. Atliekant inhaliacijas, galima daryti trumpas pertraukėles, per tą laiką pakvėpuoti oru ir išsišnypšti nosį.

Pakvėpavusiam garais vaikui duokite atsigerti šiltos arbatos. Paprašykite, kad vaikas gertų neskubėdamas, mažais gurkšneliais, palaikydamas arbatą burnoje. Dar geriau pasiūlyti gerti per šiaudelį.

Ne visi vaikai mėgsta inhaliacijas, todėl pasistenkite susieti tai su malonia veikla. Pirmą kartą išbandykite inhaliatorių tada, kai vaikas yra gerai nusiteikęs, sveikas. Sergantis vaikas gali būti blogos nuotaikos ir nenorėti gydytis dar neišbandytu būdu. O jeigu kartą bus patyręs, jog inhaliuoti visai smagu, tai nebijos ir mielai pakvėpuos.

kosulys

Pirmoji pagalba kosint

Vitos Jurevičienės nuotr. www.fotovita.lt Pridėjusios ausį prie darželio durų tikėtina, kad išgirsite įvairių „dažnių“ kosulį. Kartais pakanka nedidelių liaudiškų gudrybių, ...

neutral
must bee
gerosios bakterijos
papildai nėščiosioms
https://tutulietuva.lt/

https://tutulietuva.lt/

kakės makės parkas
vaikų sanatorija
Niko už šiaurės pašvaistės
inhaliatorius
Rudeninės kepurės
gestacinis diabetas
pledukai
neodenta
filmas
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
plastinė chirurgija
Nėščiosios diržas
kainoteka
dantų klinika
gelis nuo randų
kabrita
kosmetika moterims

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `