5 svarbiausi dalykai, ką turite žinoti apie aromaterapiją, kad nepakenktumėte vaikui

Aromaterapeutė, kūdikių priežiūros specialistė Giedrė Veličkienė, www.samoningosmamos.lt

Jei jau išbandėte žolelių arbatas, česnakų, medaus ir citrinų mišinį, kojų mirkymą, maisto papildus imunitetui stiprinti ir dar neradote savų, veiksmingų priemonių peršalimo ligų profilaktikai, pats metas išbandyti aromaterapiją!

Konsultuoja aromaterapeutė, kūdikių priežiūros specialistė Giedrė Veličkienė, www.samoningosmamos.lt

Kvapų terapijos banga

Eteriniai aliejai ir kvapų terapija paskutiniais metais tapo populiarūs ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ir neveltui – eterinių aliejų gydomosios savybės ištirtos ir patvirtintos moksliškai, o aromaterapinių priemonių efektyvumu galite lengvai ir greitai įsitikinti patys. Vienintelis šių priemonių trūkumas – jų neužtenka nusipirkti ir panaudoti retkarčiais. Jas reikia naudoti labai sąžiningai, nes tai nėra „stebuklinga“ piliulė, kuri akimirksniu pašalina vieną ar kitą simptomą. Beje, naudoti šias priemones lengva ir malonu, nes aromatai užburia, o kasdieniai ritualai itin patinka mažiesiems.

Eteriniai aliejai nėra priskiriami vaistų kategorijai, tačiau įrodyta, jog šios lakios, iš augalų žiedynų, lapų, šaknų ar kitų dalių išgautos, itin koncentruotos kvapiosios medžiagos pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis, antigrybelinėmis ir imunitetą stimuliuojančiomis savybėmis.

Daugybę metų eteriniai aliejai naudojami ne tik patalpoms kvėpinti, tačiau ir siekiant tam tikrų terapinių savybių. Sakyti, kad eteriniai aliejai gydo, – negalima, nes jų veikimo principas kiek kitoks. Aromaterapija – tai švelni šoko terapija žmogaus imuninei sistemai, natūralių organizmo gynybinių galių sužadinimas, kuris skatina kūną sveikti patį. Procedūros su eteriniais aliejais itin naudingos dažnai sergantiems, silpnos imuninės sistemos žmonėms. Kasdien praktikuojant kvapnius ritualus, išties galima sumažinti sirgimą. Tad jei jūsų darželinukas gyvena pagal schemą „dvi dienos darželyje, po to dvi savaitės namuose“, jums tikrai verta išbandyti ir įsitikinti aromaterapijos nauda.

5 svarbiausi dalykai, ką turite žinoti apie aromaterapiją

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Pirmas. Norint pajusti sveikatinančią eterinių aliejų naudą labai svarbu naudoti tik aukštos kokybės, ekologiškus eterinius aliejus. Tokių eterinių aliejų neįsigysite turguose, kosmetikos parduotuvėse, dažnai net ir vaistinėse. Tikrųjų, aromaterapinėms procedūroms ir sveikatinimui skirtų eterinių aliejų ieškokite specializuotuose aromaterapijos salonuose ar ekologiškų prekių parduotuvėlėse.

Kokybiški eteriniai aliejai būna supilstyti į tamsaus stiklo buteliukus, etiketėje būtinai bus nurodytas lotyniškas augalo pavadinimas, aliejaus kilmės šalis, galiojimo data, saugumo frazės. Pirkite tik 100 proc. grynus, augaliniu aliejumi neskiestus eterinius aliejus – tokius galėsite naudoti elektriniuose garintuvuose, įtrynimams, kvapnioms vonioms ruošti, o esant reikalui prasiskiesti ir naudoti masažams.

Antras. Nepatyrusius vartotojus dažnai bandoma apgauti, kad tik itin brangūs eteriniai aliejai gali turėti terapinių savybių. Tai nėra tiesa, tad nesileiskite mulkinami skambių reklaminių frazių, tokių kaip „itin tyras“, „neskiestas“, „terapinės klasės“, „vienintelis toks pasaulyje“. Tokiomis frazėmis švaistosi tinklinio marketingo kompanijų atstovai, kuriems svarbu parduoti savo produktą kuo brangiau.

Kasdienio naudojimo, kokybiški, aromaterapinėms procedūroms skirti eteriniai aliejai mūsų šalyje kainuoja nuo 4 iki 15 eurų už 5 ml. Yra ir kur kas brangesnių aliejų, tačiau tai būna rūšiniai, profesionaliam naudojimu skirti produktai.

Trečias. Aromaterapijoje galioja principas „Mažiau yra daugiau“, tad įdėmiai perskaitykite rekomenduojamus receptus ir negalvokite, kad įlašinus tris kartus daugiau lašelių, bus pasiekiamas tris kartus geresnis terapinis efektas. Negalvokite, kad eteriniai aliejai yra tiesiog nekalti kvepaliukai, atseit – įkvėpiau–iškvėpiau, ir viskas. Tai yra itin koncentruotos, augalinės cheminės medžiagos, patenkančios į mūsų kraujo ir limfos sistemas. Eterinių aliejų metabolizmas (apykaita, perdirbimas) vyksta kepenyse, tad padauginę eterinių aliejų galite pakenkti šiam gyvybiškai svarbiam organui.

Saulės Sielos Studijos nuotrauka

Ketvirtas. Būtina žinoti, kad eterinių aliejų negalima naudoti grynų ant odos – galite sudirginti ar nudeginti jautrią odą. Vienintelė kūno vieta, kur galima naudoti grynus eterinius aliejus, – kojų padai. Čia oda yra stora ir mažiausiai jautri, tad nebus pavojau ją nudeginti, o eterinių aliejų molekulės per padų odą į organizmo kraujotaką patenka itin greitai, per 5–7 min.

Tiesa, yra kelios išimtys: esant reikalui, ant odos grynus galima naudoti levandų, arbatmedžio, pelargonijų eterinius aliejus. Kada gali būti tas „reikalas“? Pavyzdžiui nudegus pirštą, galite užlašinti ant jo gryno levandų eterinio aliejaus. Šis greitai nugaruos ir ištrauks iš nudegusios vietos karštį.

Jei suskubsite šią aromaterapinę pagalbą sau suteikti greitai, tikėtina, kad neatsiras pūslių. Pajutę pirmuosius lūpų pūslelinės požymius, skubėkite užtepti niežtinčią vietą grynu arbatmedžio eteriniu aliejumi – antivirusinės šio aliejaus savybės stebuklingai greitai nudžiovins kylančias pūsleles.

Penktas. Aromaterapeutams dažnai pateikiamas klausimas, ar eteriniai aliejai tinka alergiškiems žmonėms. Atsakymas – taip! Ne visada, ne visais atvejais, tačiau daugumai alergiškų žmonių tinka vienokie ar kitokie eteriniai aliejai. Reikėtų pradėti nuo pačių paprasčiausių, „ramiausių“ eterinių aliejų, tokių, kaip levandų, ramunėlių, viržinių mirtenių (rozalinų), mandarinų ir naudoti juos labai saikingai ir stebint organizmo reakcijas. Dauguma alergiškų žmonių atranda sau tinkamus eterinius aliejus ir sėkmingai juos naudoja sveikatai gerinti. Pavyzdžiui, dulkėms, žiedadulkėms alergiški žmonės kuo puikiausiai toleruoja levandų, ramunėlių, citrinų ir eukaliptų eterinių aliejų mišinį – jis puikiai numalšina alergijos simptomus, atkemša nosį ir palengvina kvėpavimą.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


trys + = 10

Kitos temos: