Žyma: Seilėtekis

kūdikis
Freepik.com

Gausus seilių tekėjimas iš burnos, šlapi žaislai ir drabužėliai, išbrinkusi smakro oda – tai vaizdas, kurį mačiusi beveik kiekviena mama. Dažniausiai seilėtekis siejamas su dantukų dygimu, bet ne visada.

Kodėl bėga seilės:

Besiformuojančios seilių liaukos natūraliai išskiria daugiau seilių, tai dažnai sutampa ir su pirmųjų dantukų dygimu. Kai dygsta dantys, šiek tiek suaktyvėja ir seilių liaukų veikla – manoma, kad šiuo periodu seilės veikia antiuždegimiškai bei nuskausminamai.

Seilės teka, kai vaiko burna nuolat pravira. Taip gali būti dėl liežuvio padidėjimo (makroglosijos), sergant įgimta hipotiroze, dėl veido ir žandikaulio raumenų silpnumo, dėl raidos sutrikimų, cerebrinio paralyžiaus ir kt.

Per silpnas taktilinis jautrumas – jis būna, kuomet vaikas nejaučia burnoje susikupusių seilių, dėl to neaktyvinamas rijimo refleksas.

Seilėtekis gali būti reakcija į maisto vaizdą, kvapus, čiulptuką, čiulpiamus pirštukus.

Kai kurių vaistų šalutinis poveikis gali būti seilėtekis.

Seilėtekis gali atsirasti dėl neurologinės raidos sutrikimų, rijimo sutrikimų, galvos, kaklo ir žandikaulio raumenų per didelio ar per mažo tonuso.

Tai gali būti virusinės ar grybelinės burnos ertmės ligos požymis, todėl, kai pagausėja seilių tekėjimas, apžiūrėkite burnytę, ieškokite paraudimų, pūslelių, balkšvų dėmelių, aftų. Seilėtekis yra polipų, padidėjusių adenoidų, lėtinės infekcinės ligos požymis.

Seilėtekis gali užtrukti daugiausiai iki dvejų metų, kartais nežymus išlieka iki ketverių. Kad drabužėliai po smakriuku nebūtų nuolat šlapi, vaikas gali nešioti seilinuką ne tik valgymo metu, bet ir visą dieną. Sušlapusį seilinuką pakeiskite sausu. Kad neišopėtų odelė, aplink lūpas bei smakrą tepkite riebiu kremu ar kūdikių aliejumi. Kruopščiai prižiūrėkite vaiko dantukus, burnos higiena mažina padidėjusį seilėtekį bei bakterijų dauginimąsi. Jei seilėtekis kelia nerimą, kreipkitės į šeimos gydytoją.

neutral
siaubo filmas
papildai
renginiai
papildai nėščiosioms
Kepurės su UV
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
Priemonė nuo plaukų slinkimo
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
gelis nuo randų
vitaminai mamoms ir vaikams
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `