Praėjusį mėnesį socialiniuose tinkluose daug kalbėjome apie žurnalo 20-metį.
Ančiukai fotoasistentai
Žurnalo kūrimas – tai gyvenimas su į priekį pasuktu laikrodžiu, ir ne valanda, o dviem mėnesiais. Kalėdas mes švenčiame spalio mėnesį, o Velykas sausį. Panašiu rimtu gyvena ir mūsų talkininkės fotografės. Pavasariniai viršeliai gimsta už lango siaučiant pūgai. O žieminės dekoracijos studijose pastatomos kartais jau… rugpjūčio pabaigoje.
O ankstyvą pavasarį fotostudijose apstu viščiukų ir kiškiukų. Štai fotografė Jurgita iš „Švelnus vėjas“ pasakoja: „Kasmet man ančiukų ar viščiukų išperina mamos draugas ūkininkas. Tada skubu organizuoti fotosesijas, surašinėju norinčius fotografuotis vos ne minučių tikslumu, nes paukščiukai ypač greitai auga. Pasibuvę savaitėlę pas mane svečiuose mažieji grįžta į tą patį ūkį pas savo broliukus ir ten gyvena toliau. Pernai pasiėmiau dviejų dienų ančiukus (fotografijose trečioji jų gyvenimo diena), o po savaitės jau plunksnavosi ir buvo tikrai dideli.
Ančiukai labai prisirišdavo prie žmonių, kaip šuniukai sekiodavo paskui, o po to sulipę į glėbį miegodavo“.
Katinas, didesnis už vaiką
Kai fotografių paprašėme nuotraukos, iliustruoti tesktui apie vaikus ir katinus, Jurga („Dūdė foto“) atsiuntė kadrų su įspūdingu katinu. Taigi, šioje nuotraukoje – 6 mėnesių Alisa ir jos kačiukas – Meino meškėnas Morganas, jam jau metai. Meino meškėnas yra didžiausiais naminių kačių veislės atstovas pasaulyje, dar vadinami „katinu milžinu“, patinas gali sverti net 12 kg (kaip pusantrų metų vaikas). Fotosesijos metu Alisa svėrė mažiau.
Keturgubas kūdikis
Nuo pat žurnalo pradžios turėjome rubriką „Redakcijos kūdikis“. Ir net du kartus „kūdikis“ buvo ketvertukas. 2002 metais – vilniečių Gancevskių, o po 14 metų – Tauragės ketvertukas, mūsų Taurų žvaigždutės.
Lėją, Luknę, Luką ir Mileną Gedeikytes kas mėnesį fotografavo Greta Medelienė, už tai jai iki žemės lenkiamės. Jei įdėdavome ketvertuko nuotraukas į FB, puslapis nulūždavo nuo „laikų“. Visus žavėjo ši šeima, o ypač mama Lina Strangienė, kuri yra tikra deivė ir galėtų būti aukščiausio lygio influencerė, jei tik norėtų ir turėtų laiko. Juk dukras (ir dar du sūnus) ji augina viena.
Ką jis mąsto?
Mes tiesiog įsimylėjome šią studijos „Saulės Pieva“ nuotrauką. Ji atliepia mamos laišką: „Kiekvieną dieną stebiu savo augantį kūdikį ir mąstau – ką jis galvoja? Jo veidelį nuolatos iškreipia įvairiausios grimasos – tai jis vienas pats sau šypsosi, tai susiraukia, tampo lūpytes… Ypač daug emocijų, kai jis miega. Atrodo, jo mintyse – viso pasaulio tragizmas, o netrukus – ir begalinė dangaus palaima. Ar kas nors gali atsakyti – ką galvoja kūdikis? Ką jis mąsto, kai žiūri į mus, į žaisliukus, į skrendantį paukštį?“
Ultragarsu galima pamatyti, kad jau 12–14 nėštumo savaitę atsiranda pirmosios mažylio mimikos reakcijos – galime pastebėti surauktus antakius, kreivą žvilgsnį ir net nepasitenkinimo išraišką. Pirmosios emocijos susijusios su maistu! Šiuo nėštumo laiku pradeda funkcionuoti rijimas ir čiulpimas. Be to, vaikelis kontroliuoja rijimo dažnumą ir paspartina arba sulėtina rijimą, priklausomai nuo to, ar tai rūgštu, ar saldu. O mimikos reakcijos karčiam, rūgščiam ir saldžiam skoniui primena suaugusiųjų reakcijas.
Užsukite į Mamos žurnalo portalą – jūsų laukia 5500 tekstų apie vaikutį ir jus.
Susiję straipsniai