Gyvename internetinėje eroje: bendraujame elektroninėje erdvėje, dirbame Zoom konferencijose, žiūrime filmus platformose. Kai nemaža dalis gyvenimo patenka į internetą, ten yra ir mūsų asmeniniai duomenys, kurie turi būti apsaugoti.
Kaip apsaugoti asmeninius duomenis internete?
Vienas iš būdų apsisaugoti nuo tapatybės vagystės – visada išlikti budriems ir atsargiems, kai su kuo nors dalijatės asmenine informacija internete. Prieš pateikdami bet kokią informaciją, turite atidžiai išsiaiškinti, kas klausia ir kokiu tikslu.
- Nustatykite sudėtingus slaptažodžius
Taip, skamba neooriginaliai. Tačiau ekspertai nustatė, kad 10% vartotojų naudoja akivaizdžiausias įvesties kombinacijas, tokias kaip „123456“ arba „slaptažodis“. Juos galima nuspėti vos per kelias sekundes. Taigi, svarbu žinoti, kad slaptažodžiai turi būti sudėtingi. Naudokite neįprastą žodžių derinį, pakeiskite raides skaičiais ir įvairiais simboliais.
- Neteikite asmeninės informacijos socialinės žiniasklaidos puslapiuose
Pasistenkite viešinti minimaliai visko, kas susiję su jūsų gyvenimu. Telefono numeris, gyvenamosios ar biuro adresas, elektroninis paštas, gimimo data, dokumentų numeriai – visa tai gali kelti rimtą grėsmę, patekus į sukčių rankas. Kelionių mėgėjai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į šį momentą. Jei internetinėje erdvėje paviešinsite savo įlaipinimo kortelės nuotrauką, tada per joje esančią informaciją užpuolikai galės pasiekti jūsų asmeninę paskyrą oro linijų svetainėje, kurioje saugomi paso duomenys.
- Pasirūpinkite kompiuterio apsauga ir įdiekite antivirusinę programą savo įrenginiuose
Kenkėjiška arba virusinė programa yra programa, skirta pasiekti jūsų kompiuterį ir padaryti žalą. Mes žinome šias programas skirtingais pavadinimais, tokiais kaip virusas, kirminas, trojos arklys ir kt., ir, žinoma, kiekvienas iš mūsų jau yra susidūręs su tokia problema. Jų gali būti visur – nuo el. laiškų iki svetainių ir failų. Geriausias būdas apsaugoti savo asmeninius duomenis – įdiegti antivirusinę programą ir periodiškai tikrinti sistemą. Be to, neturėtumėte atsisiųsti failų, dėl kurių nesate tikri, ir nesilankyti įtartinose svetainėse.
- Apsaugokite savo „Wi-Fi“.
Labai rekomenduojama apsaugoti Wi-Fi tinklą slaptažodžiu tiek namuose, tiek biure. Taip būsite tikri, kad slaptažodžio neturintys žmonės negalės prisijungti prie jūsų „Wi-Fi“ ryšio. Kažkas gali tiesiog norėti naudoti jūsų tinklą nepadarydamas jokios realios žalos, bet visada geriau saugotis nei gailėtis.