Žyma: Maudymas

maudymas
Dobiliuko fotos

Kūdikių maudymas – ta sritis, kurioje per pastaruosius 30 metų įvyko didžiausias proveržis. Nuo griežtų normų iki visiškos laisvės. Liko tik „proto“ ribos.

Vis dėlto yra trumpa maudymo atmintinė:

Maudydami vaikutį, visada būkite geros nuotaikos. Juk sako, kad vanduo sugeria ir saugo informaciją! Jei maudysite kūdikį įsitempę ir pikti, jis irgi nesijaus laimingas.

Maudomas kūdikis turėtų būti nealkanas ir nepavargęs. Kai kurios šeimos kūdikius maudo ne vakarais, o popietę, grįžę iš lauko arba net prieš pietų miegą. Svarbiausia kūdikį maudyti tarp maitinimų: valanda prieš ar po, kad vaikutis nebūtų alkanas, bet nebūtų ir mieguistas bei apsunkęs iškart po valgio. Vis dėlto dauguma laikosi vakarinio maudymo, nes po maudynių kūdikiai greičiau užmiega nakčiai.

Prieš maudymą iš anksto susidėliokite ranka pasiekiamoje vietoje visus reikmenis – rankšluosčius, prausiklius, švarius drabužėlius, kad išvengtumėte staigių neplanuotų judesių.

Aplinka, kurioje bus maudomas kūdikis, žinoma, turi būti šilta, apie 23–25°C, tačiau jos nereikia prikaitinti iki kūno temperatūros!

Naujagimio maudymui visiškai tinka Lietuvos vandentiekio vanduo, kuris yra švarus ir saugus, – juk jį leidžiama gerti. Vandentiekio vandens nereikia virinti. Vis dėlto, jei tėvams be galo neramu, tai niekas negali jiems uždrausti vandenį virinti, nors ir iki vaiko paauglystės. Užtat nepatikrintos kokybės vandenyje (netikrintų šulinių, ežerų) iš viso nepatariama maudyti kūdikių.

Į vonelę ar didžiąją vonią įdėkite poroloninį ar guminį įdėklą ar stovą, kad kūdikis neslydinėtų, tuomet patys jausitės saugiau, ir jūsų vaikelis tai pajus.

Jei kūdikis bijo vandens, per maudynes jaučiasi nesaugus, maudykitės kartu didelėje vonioje.

Kai mažylis negali susitaikyti su tuo, kad jo galva ar veidas sušlaps, ant galvos, kaip skrybėlę, jam užmaukite specialią apsaugą (ji primena kepuraitę su snapeliu). Tada galėsite išplauti galvą nebijodami, kad vandens pateks į akis. Jautresniems vaikučiams plaukus šlapinkite kempine.

Ausų nuo vandens saugoti nereikia. Jei vandens pateks į ausis, – nieko tokio. Vanduo guldant kūdikį ant šono pats išbėgs. Gydytojai otolaringologai ramina, kad į ausis pribėgęs vanduo tikrai nesukels ausų uždegimo, nebent būtų pažeistas ausų būgnelis, o vanduo – labai užterštas.

Naudokite tik kūdikiams skirtas prausimo priemones. Kūdikių prausikliu ar maudymo aliejumi nereikia trinti kūnelio – pakanka priemonės įlašinti į vandenį. Naudodami kokybiškus, specialiai kūdikiams skirtus prausiklius, išvengsite odos problemų, nes geras prausiklis nesausina odos. Vaikams skirti prausikliai mažiau putoja, tačiau nereiškia, kad blogiau prausia. Kadangi putokliai gali sukelti alerginių reakcijų ar sausinti odą, jų vaikams stengiamasi dėti kuo mažiau. Prausimo priemonių nebūtina naudoti kaskart maudant. Vanduo pats savaime ir nuprausia, ir atgaivina.

Jei kūdikio oda sausa, labiau tiks aliejinis prausiklis.

Išimtą iš vandens kūdikį nusausinkite ne trindami, o švelniai apspaudydami odelę. Greitai ištirsite, kuris namuose esantis rankšluostis labiausiai tinka šiai procedūrai, tada jį skirkite tik kūdikiui.

Sergantį, karščiuojantį vaikelį maudyti galima rečiau ir trumpiau, tačiau visiškai atsisakyti maudynių nereikėtų. Juk net neišnešioti naujagimiai, kad odelė būtų švari, maudomi inkubatoriuose. Kartais mamos nemaudo, neveža į lauką gerai besijaučiančio, tačiau šiek tiek sloguojančio mažylio. Kai sloga nevarginanti, kūdikis normaliai kvėpuoja, derėtų laikytis įprastinio higienos grafiko. Atminkite, vanduo ne tik švarina – jis mažina įtampą ir nemalonius jutimus, ramina, gaivina.

neutral
Filmas vaikams
renginiai

Baneris žurnalui

kepurytės
filharmonija
batukai
Livin - ekologiški ir natūralūs produktai
skinny
AK mokykla
maisto papildai
Nėščiosios diržas
gerosios bakterijos
kainoteka
mažieji stebuklai
treniruotės nėščiosioms
mažasis teatras
colief
dantų klinika
kabrita
must bee
bioderma
keistuolių teatras
Zuza.lt - Vaikų prekės
vitaminai mamoms ir vaikams

Vaikystės sodas

odo priežiūros priemonės kūdkiui
darželis Klaužada
kosmetika moterims
Deinavos baldai vaikų kambariui
Mamos žurnalo prenumerata
kūdikių maistelis
papuošalai
žuvų taukai
auksomeistrai.lt
` `