Iššūkis – išplauti vaikui galvą

galva

Studijos „G foto“ nuotr. www.gfoto.eu

Kūdikio galvytės kvapą mamos įvardina kaip patį mieliausią, skanesnį už visus pasaulio kvepalus. Žinoma, jei galvytė švari. O juk išplauti mažylio galvą kartais tampa tiktu iššūkiu…

Kaip dažnai plauti

Tai priklauso nuo to, kaip greitai sulimpa, praranda purumą kūdikio plaukai. Daugumos kūdikių plaukučiai yra švelnūs, trumpi, retoki, taigi jų nereikia nuolat plauti kaip suteršto drabužio. Kūdikių kūno oda, taip pat ir galvos oda, yra itin švelni, lengvai pažeidžiama, pasidengusi atitinkamo rūgštingumo apsauginiu riebaliniu sluoksneliu, kuris neleidžia jos paviršiuje gausiai daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms. Kiekvienas prausimas muilu, ar tai būtų kūnas ar galva, pašalina tą apsauginį sluoksnį.

Ar reikia šampūno

Kūdikių oda būna tokia jautri, kad ne kiekvieną muilą, juolab šampūną, toleruoja. Kuo mažiau plaukus ir galvos odą veikiančių medžiagų, kuo rečiau jos taikomos – tuo geriau. Daugumos kūdikių galvytei plauti užtenka muilo, turinčio pH 5,5 ar 5,0.

Plaunant masažuokite

Plaunamą galvytę reikia masažuoti – taip pagyvinama plaukų svogūnėlių mityba, jie geriau aprūpinami krauju. Nuo masažo pagerėja kraujo apytaka ir galvos odoje. Galvos plovimo trukmė priklauso nuo kūdikio amžiaus – kuo mažesnis, tuo greičiau tenka tai daryti, nes mažylį sunku išlaikyti. Gerai sėdinčio, besimėgaujančio maudynėmis kūdikio galvą plaunama kelias minutes.

Kaip šukuoti ir džiovinti

Pirmiausia galvą nušluostykite kilpiniu rankšluostuku, ir tik po, jei yra ką šukuoti – šukuokite tankiomis apvaliais galiukais šukomis. Džiovinti plaukų džiovintuvu nereikia, nes staigus džiovinimas sausina odą. Tačiau jei po maudynių tenka tuojau pat su mažyliu keliauti ar pereiti į vėsesnę patalpą – plaukų džiovinimas turi prasmę.

Luobelė ant galvos

Dažnam kūdikiui ant galvos odos susidaro pleiskanų luoba, dar vadinama „lopšio kepurėle“. Luoba – tai odos uždegimas, kuris pasireiškia riebiu plaukuotosios galvos dalies pleiskanojimu, trunkančiu keletą savaičių, kartais – iki 3 mėnesių. Specialiai luobos gydyti nereikia, nes tai laikina kūdikio organizmo būsena. Gimus vaikui, jo organizme keičiasi hormonų pusiausvyra. Iš mamos organizmo gauti hormonai gali aktyvinti riebalinių odos liaukų veiklą, todėl atsiranda riebių pleiskanų, sudarančių luobą. Luoba po kurio laiko praeis savaime.

Netinkamas šampūnas ar muilas gali dar daugiau sudirginti galvos odą. Geriau rinktis bešarmį muilą ar vaikišką šampūną. Plaunant galvytę, dalis pleiskanų išmirksta ir pasišalina. Jei luoba plona ir neišplitusi, pakaks valandą prieš maudynes galvą patepti riebia kosmetine priemone, kad pleiskanų sluoksnis lengviau atsiskirtų nuo odos. Po maudymo luobą patepkite losjonais, kurių sudėtyje yra ne tik lipidų, bet ir šlapalo. Taip jūsų kūdikio galvos odelė bus maitinama dėl sudėtyje esančių lipidų ir gydoma, nes losjone yra šlapalo.Jei luoba storesnė, reikėtų ją tepti 2–3 kartus per dieną. Labai greito rezultato nesitikėkite – jei „lopšio kepuraitė“ gydoma, ji išnyksta per 3–4 savaites ir nebepasikartoja.

Bijo plautis galvą

Anksčiau ar vėliau dauguma tėvų susiduria su problema – sunku išplauti vaikui galvą. Retai kuris vaikas noriai atsiloš, leis plaukus perplauti dušo čiurkšle, liks patenkintas, kai ant veido nutikš lašai.

Ši problema labiausiai paaštrėja apie 2–3 metus, tada ilgainiui nuslūgsta, nes vaikas jau moka apsisaugoti (užsimerkti, tinkamai pasilenkti, nespurdėti). O daugumos vaikučių iki 3 metų galvos būna išplautos tik „iš dalies“ – ir per retai, ir plaukučiai iki galo nenuskalauti. Jei vaikui iki 2 metų užpiltume ant galvos vandens, tai daugelio vaikučių plaukučiai suputotų – tiek lieka neišplauto šampūno. Nors toks „pusiau išskalautų plaukų sindromas“ plaukučius sausina, tai nėra jokia tragedija. Svarbiausia suprasti, kad vaiko galvos plovimo baimė yra laikina, ir negąsdinti mažylio.

Galima galvytę perplauti žaisliniais laistytuvėliais, nupirkti specialią kepurytę su plastikiniu snapeliu, kad vandens nepatektų į akis, galima po sėkmingo galvos plovimo vaiką apdovanoti ir t.t. Čia jau tėvų fantazijos reikalas. Tėvai dalinasi patirtimi, kad vaikas mažiau bijo, kai galvos plovimo ceremonija nesureikšminama, o tėvai galvytę išplauna lyg nepastebimai, vaikui užsižaidus su putomis ar žaisliukais.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję strapsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni − = 4

Kitos temos: