Jei paklaustumėte močiučių nuomonės, ar galima maudyti sergantį vaiką, jos atsakytų: žinoma, ne.
Nuo senų laikų gyvas mitas, kad sergančio vaiko į vandenį kišti negalima. O tie, kuriems teko pagyventi užsienyje, tikriausiai susidūrė su kitokia nuomone: gydytojai pataria maudyti net ir karščiuojančius, net ir vėjaraupiais sergančius mažylius.
Logiška, jei vaikas serga savaitę ar dvi, jo suprakaitavusio ir nešvaraus nelaikysime. Tačiau sergančio vaiko maudynės turėtų būti kiek kitokios, nei sveiko vaiko.
- Sergantį vaiką maudykite, jei jo temperatūra yra iki 38 laipsnių. Paprastai aukšta temperatūra laikosi tik kelias pirmąsias dienas, o vėliau ji svyruoja apie 38 laipsnius. Maudynių dažnumas priklauso nuo vaiko amžiaus. Naujagimius patartina maudyti kasdien, o kūdikius ir vyresnius vaikus – tik du–tris kartus per savaitę.
- Maudynės vaikui suteikia daug teigiamų emocijų, tad ligoniukui tai ne tik reikalinga higienos procedūra, bet ir pramoga, nuotaikos pakėlimas. Jei vaikas turi temperatūros ir prakaituoja, yra išbertas ar iššutęs, po maudynių jam mažiau niežtės, be to, nusiplaus ant organizmo susikaupę visi nuodingi šlakai.
- Maudant sergantį vaiką, tai daryti reikėtų gerokai trumpiau ir geriau maudyti ne vonioje, o po dušu. Patariama ilgai nemirkyti vaikučio vandenyje, išmaudytą iškart įsupti į didelį rankšluostį, kad vaikas nespėtų sušalti. Jei vaikui plaunama galvytė, džiovintuvu išdžiovinkite plaukus, neguldykite vaiko į lovytę šlapia galva.
- Maudynių metu nenaudokite prikvėpintos ir galinčios alergizuoti kosmetikos – tiek prausiklis, tiek šampūnas turėtų būti itin švelnūs, geriausia bekvapiai ir neutralaus PH.
- Nemanykite, kad turinčiam temperatūros vaikui reikia gerokai karštesnio vandens. Vaiko oda 10 kartų plonesnė ir jautresnė už suaugusio žmogaus odą, todėl jei jums vanduo atrodo gerokai šiltas, vaikui jis gali būti per karštas. Paruošę vonelę, pamatuokite temperatūrą vandens termometru (vanduo turi būti artimas vaiko kūno temperatūrai). Termometru matuoti vandens temperatūrą kur kas patikimiau nei ranka ar alkūne.
- Nešvarumai kaupiasi giliai, nematomose vietose, todėl maudydami atidžiai nuprauskite odos raukšleles prie keliukų, kaklo, pažastis, tarpupirščius, tas vietas, kurias dengia vystyklai.
„Mamos žurnalas“