Idėjomis dalinasi „Family Lab Academy“ edukologės ir knygos „Kaip auginti savarankiškus, kūrybingus vaikus?“ bendraautorės Jovita Starkutė ir Indrė Neimantė.
Grįžę po darbo dienos kiekvienas norime pailsėti, skirti laiko sau apmąstyti dieną, paleisti susikaupusią įtampą ar sunkias akimirkas. Todėl namuose įsirengti ramybės erdvę, kurioje būtų galima atsigulti, pailsėti ir atlikti įvairias nusiraminimo praktikas, – ne tik naudinga, bet ir reikalinga. Vaikai suaugusiuosius ne tik girdi, jaučia, bet ir mokosi iš pavyzdžio. Taigi raskite namuose ramybės kampelį, kuris bus atokiau nuo bendrosios erdvės ir į kurį bus galima ateiti pailsėti, nusiraminti ir skirtą laiką sau.
JAUKUMO IR SAUGUMO KŪRIMAS
Ramybės erdvėje patieskite kilimėlį, sudėkite pagalvėles, kad būtų patogu atsigulti ir pailsėti. Šiame kampelyje turi būti jauku, šilta ir saugu. Mokykitės jame nieko neveikti, tiesiog ilsėtis, kalbėtis, aptarti dieną, apsikabinti ir tiesiog leisti laiką drauge. Šis kampelis turi sietis su ramybe, harmonija ir grįžimu į save po intensyvios dienos.
NUSIRAMINIMO PRIEMONIŲ NAUDOJIMAS
Šioje erdvėje turėkite nusiraminimo priemonių – įvairių žaidimų, kurie vaikus ramina, veiklas, kurios vaikus įžemina ir leidžia išbūti nemalonias emocijas. Kviečiame pasigaminti antistresinę priemonę iš baliono ar kojinės, kurią pripildžius kruopų vaikas galės minkyti ir išminkyti susikaupusias emocijas. Vieni vaikai mėgsta dėlioti, statyti, kiti lipdyti, treti žaisti loginius žaidimus. Raskite namuose priemonių, kurios jums padeda nurimti, ir apgyvendinkite jas ramybės kampelyje.
KVĖPAVIMO PRATIMAI
Mokykitės kvėpuoti ir atlikti emocijų paleidimo pratimus, kurie padeda vaikams atpažinti, valdyti savo emocijas, nurimti stresinių situacijų metu, skatina atsipalaiduoti, susikaupti, pažinti savo kūną. Ilgainiui pamatysite, kad vaikai patys ateis į šį ramybės kampelį nusiraminti, tačiau tam reikia suformuoti įprotį. O kad mokytis kvėpuoti būtų lengviau, paruošėme 12 įvairių kvėpavimo, nusiraminimo pratimų, kuriuos atlikę jausitės ramesni ir pasiruošę tęsti dieną.
Dėmesio! Kvėpavimo ir nusiraminimo pratimus galite atsisiųsti ir atsispausdinę pasikabinti savo ramybės erdvėje:
https://www.subscribepage.com/kvepavimas
Susiję straipsniai