Dalinamės daugiausiai dėmesio sulaukusiais praėjusio mėnesio įrašais Mamos žurnalo instagramo profilyje: https://www.instagram.com/mamoszurnalas/
Gerdutės paradoksas
Jeigu esate iš tų tėvų, kurie itin atidžiai stebi savo kūdikio raidą ir raunasi plaukus, kai kūdikis kažko nedaro, išklausykite istoriją, kurią vadiname „Gerdutės paradoksu“.
„Mamos žurnale“ ilgai buvo populiari rubrika „Auga redakcijos kūdikis“. Vienas pirmųjų redakcijos kūdikių buvo Gerda Kacienaitė. Jos augimą aprašėme 2001 metais. Kas mėnesį mažylė turėjo pozuoti, ką privalo mokėti to amžiaus kūdikis. Kas galėjo pagalvoti, kad Gerdutė bus ramus kūdikis, kuris viską darys lėtai.
Fotografai su lempomis, tėvai ir žurnalistė liejo prakaitą, kad tik pavyktų nuotraukos, o Gerdutė atvirai demonstruodavo, kad jai nepatinka. Ypač daug vargome su „pasiekimu“ – kūdikio apsivertimas nuo nugaros ant pilvo. Neslėpsime, buvo ir sufabrikuotų kadrų (po to nutrindavome fotošopu mamos rankas).
Ramiai išbuvusi kūdikystės laikotarpį, Gerda augo guvi ir stipri. Jeigu ja būtume pakvietę demonstruoti 3–5–7 metų gebėjimus, ji būtų supermodelis, net pagreitintas.
Dabar 19 metų Gerda studijuoja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Specialybė – nacionalinis saugumas ir gynyba. Esame ramūs, redakcijos kūdikis mus saugos ir apgins.
Kai labai liūdėsite, kad jūsų kūdikis dar nesivarto ar nevaikšto, prisiminkite Gerdutės paradoksą.
Mutoninių kailinukų nostlagija
Ačiū fotografei Jurgitai (fotostudija „Švelnus vėjas“) už kelionę į vaikystę, kai visi turėjome tokius ar panašius mutono kailinukus. Šiuolaikiniai vaikai sniege voliojasi su kombinezonais. Kailinukai varžo judesius ir yra daug sunkesni, bet jie tokie nostalgiški. Vaikas, vilkintis tokiais kailinukais, pasmerktas būti maža žvaigždute, kaip ir šių nuotraukų modeliukas Dilanas.
Nuobodžiauja? Ir valio
Per karantiną sunku sukurti vaikams tiek veiklos ir pramogų, kad jie visą dieną būtų kuo nors užimti. Kai vaikas nieko neveikia ir nuobodžiauja, jaučiamės kalti. Galbūt ir šiandien ateis nuobodulio valanda. Juk lauke šalta, ilgai nepabūsite, o diena ilga. Apkrausime vaiką knygomis, stalo žaidimais ir konstruktoriais, įjungsime filmuką. Psichologai sako – stop.
Nebijokite, kad vaikas nuobodžiauja. Nuobodulys yra didžiulis kūrybos stimulas. Nuobodžiaujant viskas apžiūrima, stebimi vidiniai impulsai, ko norisi, ką čia veikti. Nebūtina užversti vaiką pasiūlymais, ką veikti. Ir jei nors kartą tai darėte, dažniausiai tai, ką pasiūlote, vaiko netenkina. Vaikui žaisti trukdo… per daug žaislų, įvairiausių priemonių. Perteklius riboja fantaziją ir vaizduotę, o fiziologinis to atitikmuo – persivalgymo jausmas. Nors ant stalo dar daugybė neragautų gėrybių, jos nei kvepia, nei vilioja, o net pykina. Po persivalgymo gydytojai skiria organizmo išvalymą – arbatos su džiūvėsiu. Gal jūsų vaiko „arbata“ – tiesiog žiūrėjimas pro langą?
Šios mintys priklauso psichologei Dovilei Jankauskienei. Tai tik nuotrupa iš net 5700 straipsnių, kuriuos rasite www.mamoszurnalas.lt.
Visi myli meškiukus
Fotografė Jurgita (fotostudija „Švelnus vėjas“) sugalvojo studiją dekoruoti senoviniais meškiukais Teddy Bear. Ji Zero waste grupėje feisbuke paskelbė, kad gal pas kažką likę vaikystės meškinų. Atsiliepė daugybė, dar iki dabar meškinai keliauja iš visos Lietuvos. Seniausias meškis – pats didžiausias rudas dešinėje, palenkęs galvytę. Senoliui 50 metų, jis kimštas šiaudais! O atkeliauja dar senesnių.
Tai gražus moralas, koks svarbus vaikui yra žaislas, jeigu jį saugo 50 metų. Pirmyn pirkti meškiukų?