Apsilankykite mūsų FB ir IG paskyrose, nes ten verda gyvenimas!
Fotoišdykavimai
Mama Jurgita Bernotaitė pasinaudojo draugės pasiūlyta, interneto platybėse rasta idėja. „Kaip tik jau buvau su didžiuliu pilvu, galvoju – kodėl nepabandžius? Pasikviečiau į pagalbą pirmagimę Mają ir vyrą. Pirmoji nuotrauka daryta prieš laukimosi pabaigą, antroji – kai mažyliui Aleksui buvo gal savaitė ar dvi. Padariau koliažą ir manau išėjo labai neblogai, kaip namų sąlygomis“, – sako Jurgita.
Mama Rūta Grigienė gyvena Vokietijoje, tačiau aktyviai dalyvauja mūsų žurnalo kūrime. Ji susikūrė tokį koliažą: 37 nėštumo savaitę nufotografavo savo pilvuką kūdikio kraitelio fone, o kai gimė sūnus Elias, po mėnesio padarė antrą kadrą, tik šį kartą kraitelis jau „buvo ant Elio“.
Ožių giesmė
Kad pokalbis apie gamtą vaikui nevirstų nuobodžiais pamokymais, pabandykite pažvelgti į pasaulį jo žvilgsniu – susižavėjusiu ir nustebusiu. Ir tam geriausias laikas jau prasidėjo. Štai fotografė Viktorija iš „Saulės Sielos Studijos“ paprašė pažįstamų, kad dėl fotosesijos atvežtų 3 ožiukus iš Plungės į Gargždus. Pasak Viktorijos, tų ožiukų dydis ir meilumas – kaip mažų šuniukų, tačiau cypimas – tai vaje vaje. Tai matote iš nuotraukos, kurioje modelis užsikimšęs ausis.
Bet grįžkime prie gamtos. Galima vaikui pateikti galybę pavyzdžių, įrodančių, kad didžioji išradimų dalis yra paremta gamtos reiškiniais. Štai lipnius užsegimus striukelei sugalvojo smalsus žmogus, žvelgdamas į paprasčiausią varnalėšą. Išsiruošę pasivaikščioti, būtinai susiraskite šį augalą. Vaiko paklauskite: nejau įmantrūs laumžirgių ar drugelių viražai neprimena sportinių lėktuvų skrydžių? Ir pridurkite, jog žmonės pakilo į dangų tik dėl to, kad nuo seniausių laikų stebėjo paukščių sparnus ir vėliau išmoko sukonstruoti į juos panašius skraidymo aparatus.
Lietinga diena ypač tinka gamtai tyrinėti, juk vaikams kuo blogesnis oras, tuo smagiau.
Pirmoji šypsena
Pirmąja socialia šypsena gali nusišypsoti ir mėnesio kūdikis, tačiau dauguma mažylių pradeda šypsotis sulaukę 2 mėnesių (ar dar vyresni). Manoma, kad vidurkis – 46 savaitės nuo gyvybės užsimezgimo. Laiku gimę mažyliai gali nušypsoti 6 savaičių, o neišnešioti – atitinkamai vėliau.
Pirmoji šypsena – pats nuostabiausias antrojo mėnesio įvykis. Ji skiriasi nuo nevalingos angelo šypsenėlės, kurią matome miegančio ar ką tik pavalgiusio mažylio veide. Socialinė šypsena – atsakas į kalbinimą. Kelias iki socialinės šypsenos ilgas: artimieji kasdien daugybę kartų lenkiasi prie mažylio, kalbina ir čiauška, patys šypsosi, kol vieną dieną kūdikio lūpų kampučiai pakyla ir kaip pumpuriukas išsiskleidžia pirmoji šypsenėlė.
Paprastai maždaug 4 mėnesių kūdikis pirmą kartą ima juoktis. Kūdikis juokiasi, kai mama pasislepia ir vėl atsiranda, krykštauja mėtomas ore, kutenamas, išgirdęs keistą garsą. Kūdikio linksmumo priepuolius išprovokuoja tos pačios situacijos, kurios dar prieš kelias savaites mažyliui kėlė baimę ir būdavo verksmo priežastis.
Visą tekstą rasite portale mamoszurnalas.lt, kaip ir kitus 5500 straipsnių.
Susiję straipsniai