Pagaliau sulaukėte savo mažylio ir dabar džiaugiatės šiuo nuostabiu laiku. Šis laikas ypatingas ir kupinas neįkainojamų potyrių. Tačiau dabar jūsų kasdienybė atrodo kur kas kitaip, nei atrodė iki tol. Greičiausiai jaučiate, kad krūtinė tuoj sprogs, pamačius savo vaiką, neretai pienas ima trykšti fontanais, laikas sau tampa prabanga, o kur dar hormonų šokis. Dažna mama juokauja, kad sausas šampūnas tapo geriausiu draugu.
Tapus mama, net įprasčiausi grožio ritualai įgauna naują prasmę. Dabar kiekvienas kremas ar losjonas, kurį naudojate, gali paveikti ne tik jus, bet ir jūsų mažylį. Dermatologai pabrėžia, kad žindymo laikotarpiu ypač svarbu rinktis saugias, patikimas priemones. Vienas iš tokių prekės ženklų – La Roche Posay, tačiau rinkoje rasite ir daugiau variantų, kurie padės jaustis gražiai ir būti ramiai dėl kūdikio saugumo.
Odos priežiūros produktai ir maitinimas krūtimi
Losjonai, kremai, veido prausikliai, gali įsigerti į odą ir patekti į kraują, o žindant ir į vaiko organizmą. Kai kuriuose odos priežiūros produktuose gali būti kūdikiams kenksmingų ingredientų, ypač parabenų, retinoidų, salicilo rūgšties. Šios sudedamosios dalys gali dirginti, sausinti odą ir net pakenkti kūdikio sveikatai.
Ingredientai, kurių turėtumėte vengti
Nereikia tapti ekspertėmis, pakanka vengti tam tikrų sudedamųjų dalių, tokių kaip:
● Retinoidų (vitaminas A ir jo dariniai). Jie gali patekti į kraujotaką, o kartu ir į motinos pieną, todėl jų naudojimas nerekomenduojamas dėl galimo poveikio kūdikiui.
● Salicilo rūgšties. Didelės koncentracijos salicilo rūgštis (daugiau nei 2%) gali patekti į kraują. Vietiniam naudojimui nedideliais kiekiais, ši rūgštis laikoma saugia, tačiau reikėtų vengti agresyvių rūgštinių šveitiklių.
● Hidrochinono. Naudojamas pigmentinėms dėmėms šviesinti, tačiau gali absorbuotis į odą ir patekti į pieną. Nors daugelis moterų po gimdymo turi išryškėjusių pigmentinių dėmių, verčiau palaukti kol nebemaitinsite savo pienu ir tik tada imtis tokių dėmių šviesinimo.
● Ftatų. Jų dažnai aptinkama kvepaluose ir plastiko gaminiuose, jie gali veikti kaip endokrininę sistemą trikdantys junginiai.
● Eterinių aliejų didelėmis koncentracijomis. Kai kurie eteriniai aliejai (arbatmedžio, pipirmėčių, rozmarinų) gali būti per stiprūs kūdikiui ir sukelti odos reakcijas ar net hormoninius pokyčius. Bet yra ir saugių, pavyzdžiui, levandų ir ramunėlių, tačiau juos turėtumėte naudoti nedideliais kiekiais.
Saugios odos priežiūros alternatyvos krūtimi maitinančioms motinoms
Natūralios ir ekologiškos odos priežiūros priemonės yra geriausias pasirinkimas, nes jose nėra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios gali patekti į pieną. Keletas saugių odos priežiūros alternatyvų galėtų būti:
● Kokosų, simondsijų ir argano aliejai ne tik puikiai drėkina, maitina odą, bet apsaugo ją nuo aplinkos poveikio.
● Erškėtuogių aliejus yra puiki natūrali alternatyva retinoidams, kurių reikėtų vengti maitinant krūtimi. Šiame aliejuje gausu vitamino C ir jis padeda pašviesinti bei suvienodinti odos atspalvį.
● Alijošius yra natūralus augalinis ekstraktas, kuris padeda nuraminti ir drėkinti odą. Puikiai tinka sausos ar sudirgusios odos drėkinimui. Jį galite auginti net ir savo namuose.
● Ramunėlių ekstraktas yra natūralus priešuždegiminis preparatas, kuris padeda nuraminti odą. Gerai mažina paraudimą ir dirginimą.
Ekologiški ir natūralūs produktai
Nors ekologišku ir natūraliu ženklu pažymėti produktai iš karto sukuria pasitikėjimo jausmą, aklai pasitikėti šiuo ženklu yra klaidinga. Gamintojai dažnai slepiasi po šiais žodžiais, pridengdami nevisiškai saugius ingridientus. Verčiau rinktis:
● Taukmedžio sviestą, jis yra puiki alternatyva sintetiniams drėkinamiesiems kremams. Jame gausu vitaminų ir mineralų, jis gerai drėkina ir maitina odą.
● Medetkų ekstraktą, kuris yra natūralus priešuždegiminis preparatas, padeda nuraminti ir gydyti odą. Puikiai mažina paraudimą ir dirginimą.
Taip pat turėtumėte ieškoti produktų, su kuo mažiau kvapiųjų medžiagų, arba visai be jų, po jomis dažnai slepiasi negirdėtos ir galimai nesaugios medžiagos.
Pabaigai – šiltas patarimas
Nepasiduokite nerimui dėl odos priežiūros – tai neturėtų tapti dar vienu rūpesčiu jūsų dienotvarkėje. Rinkdamosi produktus, ieškokite ženklinimo „tinka maitinančioms mamoms”, tai rodo, jog sudėtis yra saugi. Svarbiausia – pasitikėkite savimi ir mėgaukitės brangiu laiku su mažyliu, o visa kita po truputį susidėlios į savas vietas.
Susiję straipsniai